Jump to content

Recommended Posts

Xares   
Xares
Пост #7010 -

Здравейте,  

Създадох профил с цел да помоля за помощ.  Много съм се навил за покупка на i30 от 2007-2010. Насочил съм се към 1.6 crdi 116hp и евентуално 2.0  бензин. Колата ще се кара основно уикенда. Не успях да намеря много инфо във форума конкретно за моторите освен разходи на гориво. 

Моля да ме посъветвате какво да гледам при покупка, някакви слаби места.  Евентуални разходи които могат да излязат. От какво страда модела, как се държи на по дълъг път. Разходът на гориво не ми е особен фактор не карам кой знае колко. 

Предварително Благодаря. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndanailov   
ndanailov
Пост #7018 -

Здравей колега.

Аз също бях в това положение и се чудех кой модел да си купя. След косултация с колеги се спрях на 1.6CRDI 110hp 2015г. Имам познат във Виена, който поддържа таксита (над двеста коли) модели i30  и i40. Това е един от най масовите модели и много здрав двигател с верига, икономичен и с не скъпа поддръжка. Гледай най вече как работи двигателя и да няма ръжда по купето. Диагностика и тест на колата е задължително. Ако имаш въпроси пиши ще помагаме. Успех и скоро да се похвалиш с новата придобивка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Владислав   
Владислав
Пост #7087 -

Здравей.Карам 1.6 116к.с. crdi 2010. Като цяло здрава кола. Окачването е малко твърдо , пластмасите в купето зимата скърцат, но се свиква.Обърни внимание на нивото на маслото , ако е над максимума може да има проблем с ДПФ .Слушай за шумове от съединителя.Ако караш малко се насочи към бензин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Xares   
Xares
Пост #7108 -

Здравейте, много благодаря за съветите, уви в момента на пазара само гробници...  Всичко което ходих да гледам до сега имаше около 1500лв в ремонти... Надявам се да излезе нещо 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Xares   
Xares
Пост #7263 -

В крайна сметка се намери 2.0 бензин с всички екстри за модела от Швейцария със сервизна книжка малко по скъпа от колкото ми се искаше но пък хубава. Все още и свиквам но ми харесва определено 

IMG_20190629_212405.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване