Jump to content
santafe2.2crdi

Фабрични екстри при СФ 2ра генерация

Recommended Posts

santafe2.2crdi   
santafe2.2crdi
Пост #6417 -

Здравейте, колеги. До сега няма такава тема, а пък мисля , че ще е от полза на всички. ;)

Та въпроса е с какви фабрични екстри излиза Санта Фе 2ра генерация (преди и след фейслифта)? Освен подгрев на седалките, ел прибиране на огледалата, ел стъкла, ел седалки за какви се сещате или пък вашите имат? 

Също така би било интересно да споделите вашите допълнителни творения, които сте добавили, за да изглежда още по-съвременно. :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zorvalth   
zorvalth
Пост #6419 -

Принципно аз кат си избирам кола си тегля юзер менюала и чета секцията с таблото и копчетата. По спомен имаше опционални авто светлени и авто чистачки, стереото беше поне 4 вида, може и 5 да бяха. Друго интересно не помня да е имал модела. Хладилният подлакътник май беше за всички варианти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #6420 -

Аз нямам хладилен подлакътник. Така че и това е опционално. Освен подгряване нс чистачките и ЕСП друго незнам да е като стандартна екстра.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mirdgo88   
mirdgo88
Пост #6422 -

Моята е базово оборудване 2007 от ИНД Комерс.

- Хладилен подлакътник

- Подгрев на предни седалки

- Автоматично шофьорско ел.стъкло само спускане .Вдигането е със задържане :D

- И подарък китайски афтърмаркет парктроник от ИНД Комерс

- Свръхтонирани задни стъкла. Гледам ,че на новото Санта Фе не е в базовото оборудване.^_^

По спомен 2008г. имаше подарък навигация .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zorvalth   
zorvalth
Пост #6425 -

Сега се сетих че електрохроматичното огледало с компас е екстра също.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Zarrick   
Zarrick
Пост #6430 -

Някой има ли брошурите за България за преди и след фейслифта. Ще е интересно да ги видим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #6455 -

Мулти волан за управление на музиката както и круиз контрол. 

Мойта е доста базов модел, плюшен салон(механичен) без подгрев. Аз съм си монтирал допълнително мултимедия и камера за задно виждане, преден парктроник а в скоро време и отпред ще сложа камера само трябва да ми дойде музата иначе другите неща който имам за управление на музиката от волана, подгрев на огледалата и на чистачките който още не съм разбрал как се пускат(предполагам или е със копчето за подгрева на задното стъкло или е заедно с обдухването на предното) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mirdgo88   
mirdgo88
Пост #6457 -
На 4/30/2019 at 20:02, Zarrick написа:

Някой има ли брошурите за България за преди и след фейслифта. Ще е интересно да ги видим.

Имам за преди фейса. Ще гледам да открия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #6464 -

Тео с подгрева за задното се включват принудително. Под 0° моите се подгряват сами след запалване. Не четеш бе майна, писах още в студеното за това подгряване...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #6467 -
Преди 1 час, Mountebank написа:

Тео с подгрева за задното се включват принудително. Под 0° моите се подгряват сами след запалване. Не четеш бе майна, писах още в студеното за това подгряване...

Би ли ми подсказал тогава тези двете копчета за какво са и да явно съм изпуснал това което си писал

IMG_20190502_201717.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #6468 -

Шегуваш ли се или си сериозен? Фронт обдухва предно стъкло и включва принудително компресора. Риър - подгрев на задното стъкло, огледалата и реотана на чистачките.
Ама ти не си от Перник... Скакауец...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #6470 -

Тошко така е :) Обаче с климатик, както е на Тео, вероятно пуска компресора и насочва всички видове клапички към предното стъкло, но не усилва на макс струята/вентилатора. С климатроника се усилва на макс и обдухването.

По темата с екстрите... Моята има следните неща:

1. отопляеми електрически огледала /прибиращи се с бутонче/ - доста удобно и напоследък започнах да го ползвам много, защото всякаква паплач се опитва да ми ги прибира ръчно и после аз плача, когато се строшат;

2. подгрев на чистачките отпред;

3. понеже е 7местна, вероятно, имам и бутонче за заден климатик - Rear A/C.

4. затъмняващо се централно огледало с вграден компас;

5. плафон с отделни светлини с бутони за включване и изключване за всяка страна отпред (ляво/дясно) - явно за преглед на карта (пътна карта);

6. имам една кутия за очила и едно извито огледало във втората кутия за очила, което мога да позиционирам, както ми е удобно на мен (където го оставя при отворено положение, там остава), позволява пълен поглед над целия интериор на колата (хваща и част от предните седалки) - вероятно за наблюдение на деца;

7. подгрев на предните седалки, които не са електрически, ами са с обикновени лостове за всяка настройка (имат настройка и на лумбалната опора - доста полезно за мен);

8. мулти волан с управление на радиото отляво и темпомат отдясно;

9. Радио със MP3 CD и касети... свири доста добре, но като цяло си е някакво недоразумение - вместо касетите да го бяха направили чейнджър;

10. Хладилен подлакътник - нямам идея, дали има някаква разлика в корпуса на подлакътника, за да стане "по-хладилен", но като цяло вътре, на дъното му, има една клапичка, която може да се отвори и при пуснат климатик обдухва и там и държи малко по-хладно, като не позволява на "шоколадите" да се превърнат в течност - държи ги меки. Бира едва ли може да охлади ;)

11. Заден парктроник - писука само, нямам дисплей, нямам нищо. Включвам на задна, издава единичен звуков сигнал "бийп", за да ми подскаже, че съм на задна, препятствие хваща на 2 метра и започва да писука, като на около 40см започва да пищи със постоянен звуков сигнал, като апарат от "спешно отделение" на току що предал се пациент. Идеята е да може да се отвори багажника на колата, затова е настроен така.

12. Тонирани задни стъкла - на всички 7местни би трябвало да е така, защото всичко се вижда вътре, тъй като няма щора в багажника.

За други екстри не се сещам...  Може и още неща да има... но сега не се сещам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
toinspire   
toinspire
Пост #6480 -

Допълвам нещо, към позиция 7, което открих преди няколко месеца. Подглавника на предните седалки може да се придвижва напред в 3 позиции.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #6483 -
Преди 1 час, toinspire написа:

Допълвам нещо, към позиция 7, което открих преди няколко месеца. Подглавника на предните седалки може да се придвижва напред в 3 позиции.

О, да... Натискаш го отзад и се мести, да. Открих го веднъж, когато се протягах...изщрака и се изкефих. Страшно малко коли го имат това нещо с подглавника.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
martony   
martony
Пост #6484 -

Към фабричните екстри може да добавя и специално аудио с вграден в лявата кора на багажника субуфер, усилвател под пасажерската седалка и централен говорил в чекмеджето над Цд-то.

Теглича броим ли го?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #6486 -
Преди 12 часа, shaft написа:

Тошко така е :) Обаче с климатик, както е на Тео, вероятно пуска компресора и насочва всички видове клапички към предното стъкло, но не усилва на макс струята/вентилатора. С климатроника се усилва на макс и обдухването.

По темата с екстрите... Моята има следните неща:

1. отопляеми електрически огледала /прибиращи се с бутонче/ - доста удобно и напоследък започнах да го ползвам много, защото всякаква паплач се опитва да ми ги прибира ръчно и после аз плача, когато се строшат;

2. подгрев на чистачките отпред;

3. понеже е 7местна, вероятно, имам и бутонче за заден климатик - Rear A/C.

4. затъмняващо се централно огледало с вграден компас;

5. плафон с отделни светлини с бутони за включване и изключване за всяка страна отпред (ляво/дясно) - явно за преглед на карта (пътна карта);

6. имам една кутия за очила и едно извито огледало във втората кутия за очила, което мога да позиционирам, както ми е удобно на мен (където го оставя при отворено положение, там остава), позволява пълен поглед над целия интериор на колата (хваща и част от предните седалки) - вероятно за наблюдение на деца;

7. подгрев на предните седалки, които не са електрически, ами са с обикновени лостове за всяка настройка (имат настройка и на лумбалната опора - доста полезно за мен);

8. мулти волан с управление на радиото отляво и темпомат отдясно;

9. Радио със MP3 CD и касети... свири доста добре, но като цяло си е някакво недоразумение - вместо касетите да го бяха направили чейнджър;

10. Хладилен подлакътник - нямам идея, дали има някаква разлика в корпуса на подлакътника, за да стане "по-хладилен", но като цяло вътре, на дъното му, има една клапичка, която може да се отвори и при пуснат климатик обдухва и там и държи малко по-хладно, като не позволява на "шоколадите" да се превърнат в течност - държи ги меки. Бира едва ли може да охлади ;)

11. Заден парктроник - писука само, нямам дисплей, нямам нищо. Включвам на задна, издава единичен звуков сигнал "бийп", за да ми подскаже, че съм на задна, препятствие хваща на 2 метра и започва да писука, като на около 40см започва да пищи със постоянен звуков сигнал, като апарат от "спешно отделение" на току що предал се пациент. Идеята е да може да се отвори багажника на колата, затова е настроен така.

12. Тонирани задни стъкла - на всички 7местни би трябвало да е така, защото всичко се вижда вътре, тъй като няма щора в багажника.

За други екстри не се сещам...  Може и още неща да има... но сега не се сещам.

За хладилния подлакътник не съм много съгласен, моя си духа бая студено и може да охлажда, а ако му забиеш вътре и един от онези охладители който се слагат в хладилните чанти става идеално

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #6488 -
Преди 12 часа, shaft написа:

Бира едва ли може да охлади

Охлажда я идеално, 4 кена се хващат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #6489 -

Е да добавя и аз нещо : салон с алкантара, декоративни лайсни с черен седеф, мигачи в огледалата, USB и AUX вход към музикалната система, автоматични фарове + повечето от изброените по-горе..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Терес   
Терес
Пост #6491 -

Според мен екстра е и спойлера със стоп светлините на задния капак. Моята и на баща ми нямат, а гледам други Санта фе имат такъв спойлер. В тази връзка мислите ли, че може да се сложи допълнително или е само фабрична екстра? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #6492 -
Just now, Терес написа:

Според мен екстра е и спойлера със стоп светлините на задния капак. Моята и на баща ми нямат, а гледам други Санта фе имат такъв спойлер. В тази връзка мислите ли, че може да се сложи допълнително или е само фабрична екстра? 

Аз съм на мнение, че всичко може да се монтира стига да имаш частите и правилния специалист и най вече пари

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zorvalth   
zorvalth
Пост #6495 -
Е да добавя и аз нещо : салон с алкантара, декоративни лайсни с черен седеф, мигачи в огледалата, USB и AUX вход към музикалната система, автоматични фарове + повечето от изброените по-горе..

Тия неща май са за фейса? Поне usb и aux ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #6496 -

Е аз не съм с фейс. Оборудване Президент. С чейнджър с 6 диска е, усилвател под седалката и субуфер в левия заден калник.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #6499 -
Преди 9 часа, TeodorH написа:

За хладилния подлакътник не съм много съгласен, моя си духа бая студено и може да охлажда, а ако му забиеш вътре и един от онези охладители който се слагат в хладилните чанти става идеално

Преди 9 часа, Bunz написа:

Охлажда я идеално, 4 кена се хващат.

Абе вие нещо ме озадачихте :D Значии, понеже моят е напълнен с всякакви глупости и нямам идея какво е вътре, но в самото начало го тествах и видях, че не е кой-знае-какво, но явно съм в голяма грешка. Следващите бири ще ги охладим там, значи :D 

Преди 6 часа, Терес написа:

Може да се сложи, разбира се, ето номер на спойлера: 87210-2B000 (872102B000).

Преди 2 часа, zorvalth написа:
Преди 7 часа, Mountebank написа:

Прочетете повече  

Тия неща май са за фейса? Поне usb и aux ?

Мне, 2008-ма година са такива - алкантара и т.н. Общо взето 2008-ма /тези с мигачите в огледалата/ са с фейсови елементи вътре... кожата е цяла, не е перфорирана и т.н. Такива ми ти неща. Моделите от производствена година 2008-ма са такива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Zarrick   
Zarrick
Пост #7482 - (Редактирано)

На 3.05.2019 г. at 12:13, Mountebank написа:

На 3.05.2019 г. at 19:02, Mountebank написа:

Е аз не съм с фейс. Оборудване Президент. С чейнджър с 6 диска е, усилвател под седалката и субуфер в левия заден калник.

На 3.05.2019 г. at 19:32, shaft написа:

Мне, 2008-ма година са такива - алкантара и т.н. Общо взето 2008-ма /тези с мигачите в огледалата/ са с фейсови елементи вътре... кожата е цяла, не е перфорирана и т.н. Такива ми ти неща. Моделите от производствена година 2008-ма са такива.

Здравейте,

Tова така наречено ниво "President" предлага ли се за бензиновите модели. Май не съм виждал бензинка с алкантара. Субвуфера си е готина екстра!

Мислех, че тези "междинки", които комбинират фейслифт интериор и пре-фейс лифт екстериор са след 2008, може би 09-10. Това за което говорите "Президент" към тях ли се числи или си е нещо съвсем различно?

Редактирано от Zarrick

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #7484 -

@Zarrick

Не им знам нивата на оборудване, защото за България всичко е много странно, поне за мен. Всеки има нещо, което другия няма и т.н. Например, моята има всичко друго, но не и ел. седалки - всички други неща ги има.

За бензиновите - почти винаги са доста постни вътре. 90% от обявите нямат спойлер на багажника и отзад изглеждат, като яйце - визията на колата се променя коренно, когато има спойлер :) Нямат управление на радиото от волана, нямат темпомат и т.н... постни са яко. Дизелите са по-добре оборудвани.

Специално за тези, за които говориш с алкантарата и т.н.  - те са всичките от 2008-ма нататък. Виждал съм две-три такива - едната беше на комшия, 6ти месец 2008-ма година и беше с алкантара вътре. Другата е на мой приятел - тя е 11ти месец 2008-ма година и тя е такава - черна с черна алкантара в комбинация с кожени елементи, чейнджър и усилвател под пасажерската седалка и т.н.. И двете приличат на фейслифт вътре и са по-добре оборудвани от тези преди 2008-ма година. Говорим за дати на производство, не за дати на регистрация. Съвсем различни неща са, нали. :) Всички тези са с мигачи в огледалата. 

По обявите има 2007ма без мигачи в огледалата, които ги пишат 2009, че дори и 2010 :) Забавно ми е, и ми е доста интересно да се добера до рамата на една такава, да видя коя година е произведена и каква й е буквата в рамата, защото ако няма буква, то тя не е произведена 2010-та в никакъв случай. ;)

Ето два примера на разкодиране на рама:

KMHSH81WP8U****** - част от рамата на моята кола, която по рама е модел 2008, защото е произведена края на Октомври 2007-ма. 

KMHSH81XCAU****** - фейслифтова кола от 2010та /197 коня/, защото има буква А, която в шестнадесетичната система стои зад числото 10. :)

Тааа... ако в рамата няма буква - тия коли не са от 2010та, които ги пишат по обявите ;) Дали са висяли на склад 2-3 години не мога да кажа, но ми се струва доста невъзможно :)

ПП: Тези с мигачите в огледалата в рамата би трябвало да са с 9-ки. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване