Jump to content
shtilyan

Круиз контрол на модел 2010-2013

Recommended Posts

shtilyan   
shtilyan
Пост #278 - (Редактирано)

Здравейте колеги, За съжаление моя модел няма модул за круиз контрол а е опция която страшно много искам да имам. Моля за предложения сервизи или опътвания от типа направи си сам (Виждам че се предлагат резервни части в интернет).

Редактирано от shtilyan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #286 -

Здрасти,

Според това, което пише в нета, ти трябва това нещо:

https://www.ebay.co.uk/itm/Auto-Cruise-Control-Switch-DIY-Kit-for-2010-2011-2012-2013-Hyundai-Tucson-ix35/281366246433?epid=673280933&hash=item4182bc3421:g:GZgAAMXQLw1R1h~g

От там нататък е елементарно да се инсталира. Всеки би могъл. :) Мисля, че тук не е като при VAG - да трябват адаптации на купища неща.... :) И все пак, нека някой, който го е правил да каже :)

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shtilyan   
shtilyan
Пост #290 -

Да и аз го изнамерих това в нета даже и пълния комплект   но също така срещнах че е възможно ако конкретния ми модел няма необходимите кабели от  ECU-то  до лентовия кабел трябва да се правят модефикации. Намерих си даже и кабелчето за тези модификации, но въпроса е някой правил ли го е успешно в БГ и дали случайно няма клипче или снимков материал как да си го нашравя. Другия вариан е аз мога да си купя всичко необходимо и да ми препоръчате читав майстор който или го е правил или ще се справи.

Междо другото слъчайно да сте попадали на добър VIN декодер който да казва какви точно чаркове има вложени (със серйните им номера) в колата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #297 -

Всеки, който е малко по-сръчен и има информация кой пин точно да закачи - може. Но аз не се сещам в момента, кой може да помогне. Утре ще се опитам да попитам няколко колеги.

За частите, единствените хубави сайтове, които знам са тези:

А това, което питаш е много сладко нещо, но изобщо не съм сигурен, че съществува такава база данни - би била непоносима като големина, и не е много приятно информацията да е лесно достъпна. Точно поради тази причина се прави диагностика и се вадят номерата на модулите за дадена кола... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
aleks_al   
aleks_al
Пост #433 -
На 21.12.2017 г. at 17:47, shtilyan написа:

Да и аз го изнамерих това в нета даже и пълния комплект   но също така срещнах че е възможно ако конкретния ми модел няма необходимите кабели от  ECU-то  до лентовия кабел трябва да се правят модефикации. Намерих си даже и кабелчето за тези модификации, но въпроса е някой правил ли го е успешно в БГ и дали случайно няма клипче или снимков материал как да си го нашравя. Другия вариан е аз мога да си купя всичко необходимо и да ми препоръчате читав майстор който или го е правил или ще се справи.

Междо другото слъчайно да сте попадали на добър VIN декодер който да казва какви точно чаркове има вложени (със серйните им номера) в колата?

http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/hyundai/vin_check Много добър безплатен декодер, който дава пълна информация за екстрите в колата. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tihomir9   
tihomir9
Пост #800 -

Колега здравей, стана ли монтажа и проработиха ли копчетата на круиз контрола, защото и аз мисля да го направя? Също така мисля да монтирам и копчетата на радиото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
VALENTINS   
VALENTINS
Пост #5953 - (Редактирано)

Здравейте, нов съм във форума. Пиша, защото имам следния проблем:

Темпоматът ми не работи, както и камерата за задно виждане.

Закачат я и не показва никакви грешки.

Има ли нещо общо между двата проблема?

Колате е 2010г, 2.0 184к.с.

Благодаря предварително!

Редактирано от shaft
Колега, не пиши с главни букви, защото се счита за "крещене" в интернет. Това мнение го редактирах, но моля те, пиши нормално. Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
aleks_al   
aleks_al
Пост #6204 -

Здравейте, колега! Не мисля че има връзка между круиз контрола и камерата. Имам IX35 от същата година, на който темпомата работеше, а камерата не. Проблемът с оригиналната камера на тези коли е добре известен и вариантът за решение е замяна. Ако Ви интересува, мога да споделя как го реших на моя Хюндай...успех :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване