Jump to content
choopa

проблем със задна чистачка

Recommended Posts

choopa   
choopa
Пост #5469 -

Здравейте,приятели и съмишленици!

Имам проблем със задната чистачка (не работи независимо на кое положение е) на моя хюндай и30 (първо поколение 1.6 бензин 116к.с 2010г.) . Прегледах бушоните,които се намират отляво в купето,проверих и релето под капака,също така е проверено и моторчето на задната чистачка и всичко работи.

Ще съм благодарен,ако някой сподели дали е имал подобен проблем и как го е разрешил?! 

Благодаря ви!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #5470 -

А кабелите които минават от купето към вратата на багажника провери ли? В гуфрето.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
choopa   
choopa
Пост #5471 -

Да,те също изглеждат здрави и не мисля,че има проблем с тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #5472 -

Чакай, чакай... Изглеждат? Как изглеждат? Прозвънихте ли ги? Отворил си гофрето и си ги видял?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
choopa   
choopa
Пост #5476 -

Не колега,писах изглеждат,защото са като нови и не вярвам да има нещо прекъснато по тях. Как иначе могат да се проверят ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #5489 -

Ами писал си, че сте проверили моторчето и релето. А до моторчето има ли ток? Вадиш гофрето от едната страна и с подръпване проверяваш дали няма скъсан кабел, но и това не гарантира, че не е скъсан само проводника и не го държи изолацията. Игра си е, трябва да се свалят кори или да се среже гофрето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
choopa   
choopa
Пост #5499 -

Благодаря за отговорите.Когато ми остане свободно време ще проверя това,което ми каза.Имам и друг проблем ,не ми работят интервалите на чистачките,имате ли някакви идеи,откъде може да идва проблема ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #5503 -

Пак така - по пътя... Лост или реле. Отиваш в някоя морга с кола като твоята и сменяш на място. Двигателя или работи или не, няма среден вариант. Аз съм по-скоро за лоста, а там може и да ти е проблема със задната чистачка...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
choopa   
choopa
Пост #5506 -

Благодаря за отговора,ще купя и ще го сменя и дано проработи всичко :)

А дали лостчето е същото като при Kia ceed или има разлика и не са съвместими ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #5508 -

Намери морга с кола като твоята и сменяй на място. Повечето морги връщат парите на момента ако не стане частта. Не е сложно, а и в моргите имат инструменти да ти свалят волана на място. Така ще си спестиш грешно дадени пари, за част която е възможно да е изправна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
choopa   
choopa
Пост #5509 -

Наистина си прав,но пък нямам никакво време да ходя по морги и да търся автомобил като моя,а и едва ли тази част ще струва повече от 20-30лв и смятам да потърся в нета и да я поръчам.Ако имам късмет ще тръгне,ако ли не - няма да го сменям и жената ще кара така (защото съм я купил за нея,а аз имам друга марка автомобил) .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
choopa   
choopa
Пост #6293 -

Проблемът за момента си остана.Ще помоля,някой колега със същия модел автомобил,ако му е удобно да направи няколко снимки на бушоните в купето,а също и на релетата под капака и да ги изпрати на : marin@ex.ua  ,за да погледна дали нещо при мен липсва.Благодаря ви предварително !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
George   
George
Пост #6352 -

Прилагам схемите, с които разполагам тук - за да са достъпни и за другите потребители.

Възможно е да има някакво "разминаване", но принципно схемите ще дадат "ориентация", съответно начин за проверка/ремонт.

Успех!

S_1.jpg

S_2.jpg

S_3.jpg

S_4.jpg

S_5.jpg

S_6.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване