Jump to content
ndg

Пластмасов капак на таблото, над мултимедия/радио - part#?

Recommended Posts

ndg   
ndg
Пост #5037 - (Редактирано)

Здравейте,

Смених фабричното радио с китайска мултимедия, но остана голяма пролука (около 1.5 см, м/у панела на медията и пластмасовия капак на таблото. На приложената снимка съм оградил пролуката с жълто, а червеното показва детайла, за които става дума. 

От фирмата, която монтира мултимедията казаха, че имало друг капак, който затварял плътно, но не разбрах какъв е за да го търся. В интернет намерих  2 капака с парт #  съответно 84740-4W000-TAN (това е моя, и с него има пролука) и 84740-2S050-TAN.

Бих искал да помоля, ако някой е имал същия проблем и го е решил, да сподели номера на въпросния капак и евентуално от къде го е закупил.  Номерът е написан на обратната страна на капака.

file1.jpg

Редактирано от ndg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #5041 -

Да, така е - два типа са. Това е защото оригиналната медия има пластмасова издътина нагоре, която при новата медия липсва. 

Тази ли е била досега:

Рез�л�а� � изоб�ажение за 84740-2S050-TAN

Този втория капак би трябвало да помогне: 84740-2S050-TAN.

Сравни го визуално, дали прилича на твоя капак:

Ето го как изглежда монтиран тук:

Св��зано изоб�ажение

Сравнение стар-отгоре и нов-отдолу:

Св��зано изоб�ажение

Информацията ми е от тук:

https://www.drive2.ru/l/3969570/

Ето от къде можеш да си го поръчаш:

https://www.ebay.co.uk/itm/OEM-Parts-Center-Fascia-Upper-Panel-Assy-For-2010-2015-Tucson/332386676241?epid=1186008840&hash=item4d63ca2e11:g:lTwAAOSwEIFZw3yD:rk:1:pf:0

Поръчвал съм - идва за около 12 дни по пощата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #5042 -

Благодаря за усилията и подробния материал! Надявам се в бъдеще да е полезно и на други, тръгнали по този път. 

И аз стигнах горе долу до същия извод  и сега като чета поста вече съм уверен.

Да, точно както си го показал на снимката така изглеждаше старата медия. 

Поръчах го от една морга от, кола с мултимедия и ще видим резултата :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #5046 -

Няма проблем! Пиши после, моля те, да видим резултата, ще се радвам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #5129 -

Мога да потвърдя, че капака от преди фейс лифта (коментирания по-горе), става на фейс лифта с неоригиналните мултимедия.  

IMG_20190121_075443.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mondiso   
Mondiso
Пост #5226 -

@ndg

Какъв модел мултимедия сложи и  къде в София?

Писах и в друга тема, че на пролет може да сменя и моята оригинална заради проблеми с дисплея и разбирасе повечето възможности и шукаритети на неоригиналната.

Също така ми отказа камерата за заден ход (поне парктроника работи) и ще комбинирам евентуално двете смени заедно.

Вече си купих от eBay камера от тези, които са вградени в единия плафон над задния номер и съм подготвен. Поне тази смяна е задължителна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #5234 -

Модела е китайски :), взех го от тук, варианта с андроид, предполагам от алиекспрес ще намериш по-евтина и добра, но а мен не ми се занимаваше . Идва с някаква камера, която не става, моята я вързаха с оригиналната камера. Другите неща (WiFi, 3/4G, canbus... ) си работят.  Идва с 1 год. гаранция. надявам се да не я ползвам. Вградения микрофон не се представя особено добре, ще ходя тези дни да ми вържат фабричния. Има + и - (оригиналната имаше гласови команди, по-добре се боравеше с телефона от волана) спрямо оригиналната медия (моята беше без навигация) но пък тази може да я приемеш като таблет в колата. Може да инсталираш каквото си искаш приложение. 

Монтираха ми я тук.  И продавача и монтажниците бяха много точни.

Предполагам камерата ще можеш и сам да си я включиш. А за неоригиналната медия, задължително си набави този капак  84740-2S050-TAN, ако твоя не е такъв разбира се. С другия остава много неприятна пролука

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mondiso   
Mondiso
Пост #7077 -

Моят ix35 е от 2010-та, т.е. от преди фейслифта и се надявам да няма проблем с моя капак. 

Явно пролуката се получава при монтиране на навигация на фейслифта след 2013-та, каквата явно е твоята кола и си се принудил да купуваш капак от морга от първите модели.

Иначе аз гледах за същата навигация като тази, която си купил в ОЛХ, но като те чета сега се замислям за http://double-din.bg/Navigacia-Dvoen-Din-Android-za-Hyundai-IX35-Tucson-GPS-DVD-TV-DD-5735.

Камерата ми е сдала багажа. Включва се от време на време или се включват само чертите. Купих си от ибей китайска, която се слага на мястото на единия плафонер за задния номер и като слагат навигацията ще ми сложат и камерата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #7079 -

За да си сигурен - виж парт. № на твоя капак. Разликата е в това с каква мултимедия си бил оригинално. лесно можеш и сам да свалиш капака и да провериш.

Както  по-горе писах, мултимедията не е някакво върховно чудо, но върши работа. Все още не съм сменил микрофоните, но и на това ще му дойде времето :)

Имай предвид, че оригиналите USB  и микрофон, минавали през платки и не препоръчаха да се включат директно, разбирай сега не работят, а на мултимедията е изведен кабел в жабката. До сега не съм го ползвал, тъй като има интернет ... Оригиналната камера за заден ход я запазих и ползвам нея. С мултимедияа идва една, но ... По- добре си купи камера отделно - има същата, като оригиналната. Тази в плафониерата не знам как ще е.

В линка ти гледам по-скъпа мултимедия с по-нов Андроид. Сигурно е по-добра. Ако я вземеш - сподели впечатления. 

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mondiso   
Mondiso
Пост #7085 -

Качеството на звука на музиката по-лошо ли е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #7095 -
На 6/19/2019 at 12:44, Mondiso написа:

Качеството на звука на музиката по-лошо ли е?

Субективно е и според мен, спрямо оригиналната медия е горе-долу същото или малко по-зле.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mondiso   
Mondiso
Пост #7161 -
На 20.06.2019 г. at 23:47, ndg написа:

Ето това ме притеснява - компромис със звука. Знам, че е субективно, но това ме притеснява - горе-долу същото или малко по-зле.

Моята медия работи и качеството на звука е повече от добро за моите критерии. Същата е, като на първата снимка в темата ти. Проблемът ми е, че вдясно тъчскрийна не реагира коректно и на някой от подменютата, особено на навигацията, не може да се ползва при разширено търсене. В руският форум намерих как се калибрира, влизам, правя го, но не го запомня и след гасене и палене на двигателя се губи калибровката. Оказва се, че и доста руснаци се оплакват от същото и прибягват или до смяна на дисплея или на цялата мултимедия. Аз принципно ползвам Sygic на телефона като съм го свързал през блутуута с медията и гласовите напътствия на български ги чувам през нея. По-скоро бих жертвал навигацията, отколкото да ми се влоши качеството на звука макар и с по-шикозна медия и с повече функции на нея. Другият вариант е да търся оригинална медия, която работи добре, но някой я е сменил за да си сложи китайска. Но ако ми се скапе напълно тъчскрийна вече ще бъда принуден да я сменя ща не ща.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #7204 -

Винаги има опция да закупиш медия с по-качествен звук, да подмениш говорителите, да добавиш стъпало. Горе-долу в този ред :). За сега най ми е проблем вградения микрофон (не ме чуват добре като говоря), но този месец ще му дойде времето. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване