Jump to content
MasterCCC

Veloster 1.6MPI или 1.6 GDI

Recommended Posts

MasterCCC   
MasterCCC
Пост #4751 -

Здравейте, аз съм нов във форума и искам да попитам относно hyundai veloster, първата фаза 2011-2015г. и двигателите с които е оборудван.

Доколкото виждам има две възможности MPI-130к.с и GDI-140к.с. Някой може ли да сподели как са тези мотори като

динамика, разход на гориво, обслужване, възможност за газифициране и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #4752 -

Здрасти,

Добре дошъл! 

MPI и GDI са различни технологии двигатели. MPI - Multi Point Injection и GDI - Gasoline Direct Injection. MPI-то е по-лесно да стане на газ, защото инжекционната система е по-различна.

GDI трябва да е по-икономичният двигател от двата, но не съм сигурен, дали става на газ много лесно. FSI е еквивалент на GDI, споделят си една и съща технология. Както знаем, FSI при VAG е труден за газифициране, той трябва да харчи и бензин и газ, за да се охлаждат инжекторите и т.н., а в комбинация със скъпата газова система ми се струва, че това не е много икономично - за мен по-скоро е имагинерна българска тъпотия /"таковат Гявола, докато лети", уж/... но хора всякакви. :)

Интересно сравнение за двата двигателя за конктерния модел можеш да видиш тук:

https://www.automaniac.org/compare/6709/6711/hyundai-veloster-1.6-gdi-VS-hyundai-veloster-1.6-mpi

Тук можеш да прочетеш повече за GDI:

https://en.wikipedia.org/wiki/Gasoline_direct_injection

Бих избрал GDI-то и да си го карам на чист бензин, ако съм тръгнал да карам на бензин. Ако търся икономията и чувството за сигурност и стабилност - по-добро от дизел за мен няма. Най-икономично = ток. За сега това е валидно лично за мен. Когато направят електромобилите да издържат по 1000км - тогава скачам на ток и приключвам с глупостите. :)

ПП: Още информация за типовете двигатели можеш да видиш тук:

https://carbiketech.com/efi-mpfi-gdi/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MasterCCC   
MasterCCC
Пост #4753 -

Благодаря за бързия отговор:)

Аз съм карал Мицубиши каризма 1.8GDI - 125k.s - технология преди 15-20г.

Сега изкарват малко повече мощност от 1.6GDI мотор. Все пак, ако някой има преки впечатления от автомобила, нека каже. Защото едно е на хартия, друго е на практика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
георги   
георги
Пост #7632 -

Здравейте карам велостер турбо 1.6 gdi 186 конски сили вече 3 години. Колата е чудесна, читава  и здрава. Но от скоро имам проблем с камерата за задно виждане. Започна да се замъглява и да ми изкарва едни петна. От каде мога да си поръчам нова.

FB_IMG_1557666027046.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване