Jump to content
kamen666

Project: SQ Аудио ъпгрейд Hyundai i40 Saloon

Recommended Posts

kamen666   
kamen666
Пост #2593 - (Редактирано)

От около година и малко се каня и накрая реших да подкарам нещата лека полека... :)

Искам да позасиля музиката в колата,като по-скоро ще търся качество и леко увеличение на силата ,вместо да ми омеква главата от бас :) 

В темата ще упоменавам почти РЕАЛНИ мощности на говорители и системи а не тези написани по опаковки (примерно по 1500 вата басове,400 вата предни говорители и т.н. )

Та на кратко в заводски вид разполагаме с усилвател който работи с Нави по КАН шината,говорителите са на 2 ома,предни компонентни (30 Watts RMS),задни обикновени (20тина вата реални)  заводски бас в багажника (нямам идея все още колко е силен).

Баса (заводския) като цяло не е нищо особено ...за това реших да добавя един активен такъв с реална мощност 300-350 вата,сега вече с би-бас :) всичко е по-различно...

20160506_181749.jpg

20160506_182903.jpg

Сега сме на етап полагане на STP вибро и шумо изолация...

Цялата работа е много трудоемка и пипкава,но аз не бързам :) 

Вратата е гола вода.... :

IMG_20180823_182920.jpg

IMG_20180823_185319.jpg

IMG_20180823_185324.jpg

Предна лява врата - почти готова след около 2:30ч.

Вече ми е ясно защо вземат толкова пари за труд и материали... ;)

IMG_20180823_200112.jpg

IMG_20180823_200121.jpg

IMG_20180823_200127.jpg

Следва да се положи изолация и върху черната пластмасова кора,за да се запечата както трябва.

После съм замислил,нови 2 или 3 компонентни системи (още го умувам) за предните врати с реална мощност от около 100-120 вата на врата,пускане на кабели за нов усилвател който ще храни предната линия и евентуално полагане изолация на целия под...пък да видим какво ще стане и до къде ще я докарам :)

Редактирано от kamen666

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #2596 -

Колега дай някакви ориентири за размери и цени на шумоизолацията моля!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #2611 -

Листовете са около 50-55см на 35-38

Цената при мен не е миродавна,понеже ползвам скрит коз и ми идва много изгодно.Иначе мисля,е около 8-12 лв на лист.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #2613 -

Поздрави и успех в начинанието! Правил съм подобни работи на младини, и знам колко трудоемко е. Изолацията е може би най-важния момент, без нея само си дрънчим :)

Навито предполагам ще си е фабричното. Усилвател за баса + усилвател(и) за колоните? Каква е точно планировката, или ще се гради в движение? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #2614 -

Благодаря !

И аз бях правил преди време,но сега явно от възрастта почна да ми дотежава... ;)

Да,Навито си остава фабрично,доволен съм от него.

Оригиналния усилвател също си остава,като с него ще захранвам задна линия и оригинални бас в багажника.Втория суб (активен) си е на отделен усилвател (вграден),а за предна линия ще се пуска трети отделен усилвател..

Та това съм запланувал...ако успея да постигна това което мисля с предна линия като сила и качество и се оформи добре сцената,мисля задните да не ги пипам изобщо.

Днес ми предстои избор на предни,колебая се между DLS,Morel,MD Lab...ще ги послушам и реша на място.

Имам и едни замисли за предна 3 компонентна система,но там скача много цената...верно ,че няма общо с другите 2 компоненти....абе ще видим кой щъркел ще ме захапи по-силно :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #2682 - (Редактирано)

Малко раздвижване.....
Засилих се аз и купих двукомпонентна система на Морел ,а именно Morel TEMPO 6W 2-Way Compo

Полсушах още няколко подобни системи в ценовия диапазон 300-400 лв.

IMG_20180825_144934.jpg

Преспах една вечер с колоните на секцията и реших,че като ще е гарга,да е рошава :)

A именно да бодна една 3 компонентна система и да приключвам със сагата :D 

Дълго мислих,слушах кое как свири и накрая се спрях на не така известната по нашите ширини Руска марка MD Lab

Системата е mdlab sp-c17.3 и съм меко казано очарован от качество на изработка,сила и качество на звука...

IMG_20180829_091146.jpg

mdlab sp-c17.3.jpg

3.jpg

Сега предстоеше избор на подходящ амп,поне 2 канален,а за предпочитане 4.

Минах през масовките на Пионеер,Херц,Алпайн,но накрая реших да остана верен на братята Руснаци :) и взех mdlab am-el4.80

IMG_20180829_091124.jpg

mdlab am-el4.80.jpg

am-el4_80.jpg

Редактирано от kamen666

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #2683 -

Монтажа малко ме поизтормози,но в крайна сметка се получи добре:

IMG-77f1ef2144ab0bd7a4994e46570a970a-V.jpg

IMG-db04d52af24a.jpg

Сега ми предстои добавяне на изолацийка поне около басовия говорител,ако не върху цялата черна кора.

Малко да си поиграя с монтажа на втория усилвател,за да е естетически изпипано :)
Получи се много добре,звука е страхотен....надмина очакванията ми,когато сглобих всичко и послушах...уникално !

IMG_20180825_144852.jpg

IMG_20180825_144841.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #2692 -

Супер е, 3-компонентна система наистина е най-добрият избор. MD Lab, признавам си, никога не съм слушал наживо, но съм чувал позитивни мнения за тях.

Средите къде са монтирани? Ще остане ли място за тях на кората? И още много въпроси ми идват, ама да не прекалявам :D Интересно ми е как си го измислил, в главата ми постоянно текат подобни филми, но вече не ми остава време да се захвана, за съжаление. Последно да питам - в кората има ли място за филтрите, и успява ли да се затвори?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mirdgo88   
mirdgo88
Пост #2708 -

Супер са се получили нещата. От къде поръча усилвателя и говорителите. Не намирам никой в България да предлага MD Lab ,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #2725 -
Преди 10 часа, __smirnoff__ написа:

Супер е, 3-компонентна система наистина е най-добрият избор. MD Lab, признавам си, никога не съм слушал наживо, но съм чувал позитивни мнения за тях.

Средите къде са монтирани? Ще остане ли място за тях на кората? И още много въпроси ми идват, ама да не прекалявам :D Интересно ми е как си го измислил, в главата ми постоянно текат подобни филми, но вече не ми остава време да се захвана, за съжаление. Последно да питам - в кората има ли място за филтрите, и успява ли да се затвори?

Значи,оригинално системата е с 6 канален усилвател,като към предните врати вървят 4 канала,два за басовите говорители и два за средите.

Към басовите пуска 2 ома,средите бяха на 4...филма е голям,като в същото време самият амп орязва честотите на всеки канал.Малко зор беше докато го измисля как да му направя бай-пас ;)

Оригиналните среди са с комбинирани високи в тях.Та на тяхно място с малко зор и поизчукване на ламарини :) успях да напъхам новите среди,а новите високи ги изкарах зад пластмасата на огледалото,като ги направих насочващи се.

Иначе филтрите на тази система са....абе доста са си големи,но за късмет заспаха точно под кората ,на мястото където се вижда на снимките и всичко се затвори и уплътни много добре :)

Ако се засечем на някой среща,ще пусна да ги чуеш,страхотни са и не съжелявам за миг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #2726 -
Преди 7 часа, mirdgo88 написа:

Супер са се получили нещата. От къде поръча усилвателя и говорителите. Не намирам никой в България да предлага MD Lab ,

Благодаря !
Да малко са трудни за намиране,понеже не са масови за нашият пазар,но пък много хора познават марката.

Имам приятел,който има приятел с внос от тази марка и така се получиха нещата :)
Ако мога да помогна с нещо,или си харесал нещо конкретно от марката съм насреща,понеже цените в нета са....меко казано убийствени :D
Примерно:

http://audioexpress-bg.com/index.php?route=product/product&product_id=63

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #2728 -
Преди 2 часа, kamen666 написа:

Ако се засечем на някой среща,ще пусна да ги чуеш,страхотни са и не съжелявам за миг.

Задължително, имам голямо желание!

Щом средите са се събрали на мястото на пищялката, страхотно! Още по-страхотно е, че филтрите са се събрали, бая им е голяма кутията. 

Още веднъж поздравления!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #2742 -

Зор беше,но влязоха... ;)

Очаквах да имам повече проблеми с филтрите между другото,но пък там се разминах без грижи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #2860 - (Редактирано)

Ново 20.... :D 
Днес не издържах и боднах Морел-а на задните врати...така и така имах два свободни канала на усилвателя,защо да не ги ползвам рекох си аз :)

IMG_20180906_183103.jpg

IMG_20180907_182411.jpg

Та сега вече е нещо чудно..... понякога чак ми идва в повече силата.
Равносметка:
Едни пари назад... ( кеф цена няма) , доста време,труд,пот и нерви (понеже всичко сам си правих) , и едни 12 говорителя в колата.... ;)
Сега слушайки същите парчета които слушах и преди,се учудвам как звучат по коренно различен начин....чуват се инструменти и тонове за които никога не бях подозирал,че ги има в песента,въпреки,че съм я слушам безброй пъти.... :)

Най-лошото е,че започнаха да ми минават мисли през главата и за процесор....дано размисля :)

Редактирано от kamen666

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #2883 -

Гаргата става все по-рошава :D

Щом са дошли мислите за процесор, значи по някое време, може и да не е скоро, ще е факт. То като те захапе комара, и така става :D

И аз имах един Аlpine с процесор в старото СантаФе, съвсем други бяха нещата. Баба Лили като запееше "Камино" и хората по улиците започваха да ръкопляскат

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #2884 -
преди 55 минути, __smirnoff__ написа:

Баба Лили като запееше "Камино" и хората по улиците започваха да ръкопляскат

Вчера слушах аудио (bose) в новата мазда 6 и ми се струва, че описанието ти е много точно!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #2932 -
На 8.09.2018 г. at 20:58, __smirnoff__ написа:

Гаргата става все по-рошава :D

Щом са дошли мислите за процесор, значи по някое време, може и да не е скоро, ще е факт. То като те захапе комара, и така става :D

И аз имах един Аlpine с процесор в старото СантаФе, съвсем други бяха нещата. Баба Лили като запееше "Камино" и хората по улиците започваха да ръкопляскат

Навремето имах една Алфа 156,имам 2 аудио конкурса спечелени с нея,пак и бях направил подобна на тази система,но имаше и процесор...определено има разлика,но за тук все още го обмислям ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #4066 -

Докато размишлявам за процесор,нещо баса почна да ми "умалява" .... 
Та засилих малко нещата :D
Разкарах оригиналния бас който стои на кората (за да може да влиза повече вътре в купето,както и активния Блаупункт.

Реших да заложа на 

Pioneer TS-D12D2 + Моноблок Pioneer GM-D8601 + Скосена кутия.

Моноблока го дават стабилен на 1 ом,гледом му клипове по стендове и реално си вади 800 вата при 14 волта.

Вързах го на 1 ом,за да мога да изцедя баса до край,ако ще да изгори...реално го намалих леко от ампа и сега би трябвало да пуска около 500 вата пик.

Няма смисъл да казвам,че разликата е огромна...но май вече ще ми трябва и кондензатор,че с тези два усилвателя + фабричен един,взе да се запъва :D

TS-D12D4_main.jpg

pioneer-ts-d10d4-2.jpg

gmd8601.jpg

pioneer-gm-d8601-700x700.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #4091 -

Kондензаторче си трябва :D На пиковете с 3 усилвателя би трябвало да издъхва, тоя алтернатор и акумулатор да не са от желязо :D:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #4110 -

Искам не искам...ще се наложи да прикача май един :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване