Jump to content
Иван

Разход на гориво

Recommended Posts

shaft   
shaft
Пост #7856 -

Ето пресен пример от мен:

1. Нафта от AVIA на Владая, София (споменавам това, защото е с литър надолу в разхода на 100км, спрямо другите бензиностанции от които съм зареждал);

2. Двутактово масло Кастрол 2Т - 330мл на 69-70 литра нафта;

3. 85% магистрала + 5% градско без никакви задръствания с по 3-4 светофара + 10% планински пътища със завои и катерене (към вкъщи);

Карал съм 130-150км/ч по магистралата. Среден разход: 9л / 100км. Бордовият показваше 8.6л/100км. 18ки всесезонни гуми Кумхо на почти 4 години и малко над 60 000км.

Туй то... В колата съм имал 4 човека за около 500км от пробега. Минал съм общо 712км и имах за още 130км по борд /реално заредих 65 литра, което означава, че до 75 литра съм имал още 10 литра в колата/ - имах още едно деление до дъното /не съм чакал да светне/.

Към края на резервоара я продухвах за около 15тина километра ето така:

QNctQvnR_SMZsfkdAguHqUCHIxLOQdvcv2nxCI4C

Даже тук се вижда къде беше стрелката, когато заредих 65 литра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
toinspire   
toinspire
Пост #7899 -

За всички със среден разход 6 на 100 :flag_hyundai_big:

IMG_20190813_175511.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #7901 -

Ай стига се втелясвайте бре, като дечурлиги Който иска икономична кола да не си купува 2т. туч с форма на тухла. Мен среден разход от 8-9/100 ме устройваше и знаех, че скачам с 5-6лв отгоре. Този автомобил НЕ е икономичен, НО в класа си е ОК отвсякъде.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #7902 -

Точно. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #7909 -

Ми ние, бензиновите, кво да кажем :D като горната снимка, ама запетаята е след девятката :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #7911 -
преди 7 минути, __smirnoff__ написа:

Ми ние, бензиновите, кво да кажем :D

Ми и вий сте си екстра – бензиноползвателите! Макар че... я се стройте и се пребройте които сте само на тунджа и кажете как ви е разхода. ^_^ Не ЛПГ, СНГ, ННО и производните. Само тунджа. Чист бенДзин. Ще се изненадате колко си е добре разходът за тоя автомобил и двигател. Тва дет го е казал Цецо е валидно и за вазЕ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #7912 -

Съгласен съм, 14-17 ми гори градско, бензин. Газ имам, ама не я ползвам. Съвсем прилично си гори колицата, нямам оплаквания :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #7914 -
преди 52 минути, __smirnoff__ написа:

Газ имам, ама не я ползвам.

Човек, шашна ме. Защо така? Защо си ѝ хакнал газ пък не я ползваш? Така си я взел? Нещо друго? Много интересен казус... :)

А как е на дълъг път само на бензин?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #7927 -
Преди 12 часа, Bunz написа:

Човек, шашна ме. Защо така? Защо си ѝ хакнал газ пък не я ползваш? Така си я взел? Нещо друго? Много интересен казус... :)

А как е на дълъг път само на бензин?

Така я взех, в началото я ползвах, ама нещо не ми харесваше как върви, и си я карам на бензин. Веднъж месечно я пускам малко на газ да поработи, и това е :) 

На дълго разход съм засичал - за едно пътуване 5 човека с багаж, 5000 км, 80% магистрали, като сигурно почти 2000 км от тях по немските аутобани със скорост 170-190, и малко градско по немските градове - среден разход по борд и по касови бележки съвпадна - 13,2/100. Наистина няма какво повече да искаме от автомобил с четиристепенен автоматик, тежаш почти 2 тона, с аеродинамика на хладилник :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #7928 -

То и за дизелаците 170-190 си е харчеща скорост. При мен, 6-степенна ръчна, до 140 км/ч е съвсем прилично, но по-нагоре става по-“харчещо“. 4-степенен автоматик? Не е ли с 5?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #7929 -

Тони автоматика на бензина е 4 степенен а на дизела е 5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
batefaio   
batefaio
Пост #7930 -
Преди 1 час, __smirnoff__ написа:

Така я взех, в началото я ползвах, ама нещо не ми харесваше как върви, и си я карам на бензин. Веднъж месечно я пускам малко на газ да поработи, и това е :) 

На дълго разход съм засичал - за едно пътуване 5 човека с багаж, 5000 км, 80% магистрали, като сигурно почти 2000 км от тях по немските аутобани със скорост 170-190, и малко градско по немските градове - среден разход по борд и по касови бележки съвпадна - 13,2/100. Наистина няма какво повече да искаме от автомобил с четиристепенен автоматик, тежаш почти 2 тона, с аеродинамика на хладилник :D 

С немски бензин може, с български този разход няма да е същия...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #7932 -

Има огромна разлика в горивата, да. Още преди десетина години съм го установил и признал това, при първите ми пътувания към Германия, пак със шестцилиндров автомобил, ама немски, трибуквен. Освен разхода се променя много и вървежа. Като се мине Хърватска и нататък вече започваш да караш кола. Възвръщат и се едни 20-30 коня, определено. Но въпреки всичко, разликата в разхода няма да е повече от 0.5-0.8/100.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
batefaio   
batefaio
Пост #7934 -
преди 48 минути, __smirnoff__ написа:

Има огромна разлика в горивата, да. Още преди десетина години съм го установил и признал това, при първите ми пътувания към Германия, пак със шестцилиндров автомобил, ама немски, трибуквен. Освен разхода се променя много и вървежа. Като се мине Хърватска и нататък вече започваш да караш кола. Възвръщат и се едни 20-30 коня, определено. Но въпреки всичко, разликата в разхода няма да е повече от 0.5-0.8/100.

Сестра ми живее в Австрия , 2200км са до тях, като ходи на гости баща ми с голф4 1.9 тди му дава литър нафта надолу, зет ми е с пасат - същото положение - литър надолу.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване