Jump to content
Иван

Разход на гориво

Recommended Posts

__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #2149 -

И мен точно тази мисъл ме тревожи :D Макар че 16-17 градско ме устройва напълно, някакси не ми се стори нормално на място да качва от нищото кило-две, пък като карам да пада и под 16.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bozhko74   
bozhko74
Пост #2321 -
На 18.07.2018 г. at 17:56, Bunz написа:

О, твоята била автомат, не го отбелязах, мой пропуск. Нямам наблюдения над тях, уви.

Да,и моята е автомат.Сега като се прибирах от Гърция на магистрала с около 130 и с пуснат климатик м

но с техния дизел.ми даде разход около 7,5 с пълна кола което е супер според мен. Инъче ми е падала и до 7.2.Но по-малко е абсурд. 

При градското е съвсем различно.Дубъл.Без да ми се налага да излизам от града сега си изхабих цял резервоар.Спри,тръгни.Къси разстояния  от по 3-5 км и спиране.Пак тръгване с  почти постоянно пуснат климатик даде 14.5 пък на борда показваше 13.6.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #2333 -
Преди 21 часа, bozhko74 написа:

Да,и моята е автомат.Сега като се прибирах от Гърция на магистрала с около 130 и с пуснат климатик м

но с техния дизел.ми даде разход около 7,5 с пълна кола което е супер според мен....

Както казах, нямам опит с автоматици и това ми се струва екстра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
fizo   
fizo
Пост #2441 - (Редактирано)

Направих 2000км до Виена и обратно с български, сръбски и унгарски дизел. 5 човека, багаж, автоматик и двата климатика работещи нон стоп. С доста чакане по границите и по задръствания ми даде 8.5/100. В тези 2000км имам поне 10-11 часа в които съм седял с включен двигател и климатици на едно място по граници и задръствания сумарно за отиване и връщане. В Сърбия карах по-бързичко 150-1600км в Унгария и Австрия по ограниченията.

Като цяло чудесна кола за дълаг път ! 5-тия човек предпочете да се вози на 3-тият ред на по-широката от двете седалки, куфарите ги събрахме до него изправени :) Каза, че е пътувал идеално без да му е проблем. Вторият климатик за третият ред е приятна екстра особено в адската жега в която пътувахме 36 градуса в колата може да стане доста студено ако се пуснат на макс и двата.  

Редактирано от fizo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #2454 -

Ъъъъ, я дай пак това с двата климатика моля! Че е двузонов - двузонов е, ама чак с два климатика... А разхода си е толкова, с това натоварване.

Изпратено от моят SM-P605 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #2455 -
преди 21 минути, Mountebank написа:

Ъъъъ, я дай пак това с двата климатика моля! Че е двузонов - двузонов е, ама чак с два климатика... А разхода си е толкова, с това натоварване.

Има предвид и двата изпарителя... Понеже при седемместните са два изпарителите и системата е по-голяма от другата - 650гр е на 5местната, 850гр е на 7местната. Общо взето, искаше да каже, че е пуснал и предния и този в "багажника" (REAR A/C бутончето).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #2457 -

А виж това е съвсем друго. Защото досега не съм виждал кола с два компресора и два испарителя.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #2458 -

Има разни мерцедеси и аудита който имат отделен климатроник за задните седалки 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #2459 -

При дадените обстоятелства разхода е екстра. Интересно ми е колко време отнема в едната посока, какви са пътните такси и сърбите създават ли проблеми?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
fizo   
fizo
Пост #2460 -

Мислех си че е втори климатик това Rear A/C копче с което се включва отделно от нормалния климатик.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
fizo   
fizo
Пост #2461 -

От София до Будапеща пътувахме на отиване, което са 800км. Не са много като се замисли човек, че основно кара по магистрали. Ще си каже ще го взема за 7-8 часа. Да ама не :) На Българо-Сръбската граница стояхме 1 час след това на Сръбско-Унгарската стояхме 2 часа и точно си помислихме, че ни остава още малко до Будапеща 70 км и ни хвана някакво безумно задръстване от 3 часа. Общо стигнахме за 14 часа... При късмет без задръстването щяха да са към 11 часа. Ние пътувахме в Понеделник и на границите винаги се чака не защото правят проблеми просто си има поток от коли. Не е проблем преминаването през Сърбия само с лична карта, червен паспорт не е необходим и никъде не ни го поискаха (аз и нямах в мен изобщо). 

В Сърбия няма винетки там се плащат ТОЛ такси на магистралата. Общо бяха около 1000-1200  динара (20лв) в едната посока (спира се 3 пъти). Всички карат малко по-бързично от ограниченията и полиция не видях никъде.

В унгария има седмична винетка, която беше около 26 лв, в Австрия също има седмична винетка, мисля че беше 13 евро.

Пътищата са горе долу добри не са като в германия, но са по-читави от нашите.

Цените на дизела в страните: Австрия около 2,6лв/л, Сърбия около 2,9, Унгария около 2.6, БГ 2,4. На кратко избягвайте да сипвате в Сърбия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Joro   
Joro
Пост #2484 - (Редактирано)

Бизнеса със скъпите (премиум) горивата и бутикови бензиностанции се крепи на човешкото желание да направи нещо полезно за себе си. Поради същата причина хората зареждат по-скъп бензин и дизел.

Като си дал парите и си заредил цифрово гориво, вече чувстваш позитивния ефект, но ефекта е само за търговеца... 

От друга страна, ако ви кара да се чувствате щастливи - сипвайте скъпа нафта и бензин! В крайна сметка нали щастието е най-важно?...

Самата причина да се стигне до тази тема е показателна!...

Не зареждате ли нафта на 1.60/1.80 лв. Какъвто и разход/икономия да направите Вие сте вътрешно!... Останалото е... Вие си знаете филма е Ваш... 

Поздрави. 

Редактирано от Joro

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #2485 -

Ако кажеш най-сетне на всички, къде е 1.60-1.80 нафтата - златен ще си, защото най-евтино зареждам на 1.98-2.00 лева. :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #2486 -

Говорим си за разход и виждам, че съм пропуснал една подробност, особено важна за по-тежките автомобили като Сентропето. Става въпрос за гуми и налягане. Случвало ми се е да имам разлика от 2 литра заради недостатъчно напомпани гуми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #2487 -

Разбира се, че да! Съвсем възможно е! Моите ги държа на 2.2, въпреки че пише 2.1, струва ми се малко - инерцията му се губи. На 2.2 за 18-ки се държи добре, спира добре, не са препомпани и т.н. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Joro   
Joro
Пост #2493 - (Редактирано)
Преди 5 часа, shaft написа:

Ако кажеш най-сетне на всички, къде е 1.60-1.80 нафтата - златен ще си, защото най-евтино зареждам на 1.98-2.00 лева. :) 

Само ако ми отговориш, как като са купили СУВ, 4х4, близо два тона, поддържащ спокойно 130/140 км/ч на магистралата, с гуми 18" на 2.0 атмо да ми е комфорт, с автомат, клима и багажана кутия на покрива - Ревът че им гори множко... 

Моя  го изпъвам и на 180 км/ч повече не може, София - Варна, но само през нощта когато почти няма движение лапка доволно масло с тази скорост и на това не обръщам внимание. Защото като го купих бях наясно какво взимам и какво да посрещна. КЕФ ЦЕНА НЯМА!... 

Поздрави. Автомобила е супер. 

IMG_20180810_181417.jpg

Редактирано от Joro
Снимка туко що.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
papa_bear   
papa_bear
Пост #2686 -
На 20/08/2018 at 14:51, Bunz написа:

Говорим си за разход и виждам, че съм пропуснал една подробност, особено важна за по-тежките автомобили като Сентропето. Става въпрос за гуми и налягане. Случвало ми се е да имам разлика от 2 литра заради недостатъчно напомпани гуми.

Колко ги помпиш обикновенно, аз ги помпя по спецификации,  но все ми изглеждат леко меки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #2689 -

Аз помпам по по спецификация +0.1 или +0.2. Има доста разлика при пътното поведение.

Ако са +0.2 - върви доооста по-леко, но пък спирането може да се окаже трудност. Вози и по-твърдо.

Ако са +0.1 - така ги карам и мисля, че е добре. 

Точно на заводското и на мен ми се струват меки...

За моите 18ки пише 2.1/2.1. Аз ги карам на 2.2/2.2.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #2691 -
Преди 10 часа, papa_bear написа:

Колко ги помпиш обикновенно...

С риск да ви шокирам, през последните 3 г моите ги държа 2.5-6, защото както е по “предписание “ ми се виждат меки.

Обаче! Предписанието е относително: на рамката на шоферската врата има стикер с таблица за различните налягания в гумите според това колко е натоварен автомобила. Според въпросната таблица налягането на които ги държа е като за повече товар (четирима плюс багаж), а аз често ползвам колата за семейни пътувания с багаж – понякога повече, друг път по-малко. Един ден просто ми писна да ги гледам такива и реших, че щом според производителя това налягане е напълно допустимо значи няма проблем. Ясно е, че няма всеки път да изпускам и помпам според товара, затова ги държа с това налягане. Малко по-късно, когато все още се захласвах по разход, забелязах доста добро подобрение. После си правих още малко опити и се потвърди, че има връзка налягане-разход.

Гледал съм следата и на празна и на пълна и не виждам да натиска само в среадата, ама все пак моите тестове не са научни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #2693 -

Тони уточни с какви гуми си защото примерно аз съм със 17ки и това 2.5 може да дойде множко а ако ти си със 18ки да си е тамън

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #2694 -

Колата е тежка... Като се понатовари вътре - става още по-тежка. Обаче... понапомпаните гуми в плюс, когато колата е празна, определено афектират спирането на колата, но пък дава мноооооого добра инерция и по-нисък разход. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #2695 -

Летни гуми 235/60/18 Bridgestone dueler, не ме питайте кой модел точно.

Зимните за Hankook, също не им знам модела.

Досега не съм имал ядове със спирането, но това е относително и зависи от много условия, както и от задкормилното устройство.

:)

преди 53 минути, TeodorH написа:

Тони уточни с какви гуми си защото примерно аз съм със 17ки...

Вижте си спецификациите. Нямате ли стикерчета някъде?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Unleashed   
Unleashed
Пост #2696 -

И аз съм с абсолютно същите Летни гуми 235/60/18 Bridgestone dueler 2017г и падне ли под 2.5 изглеждат с балон и веднага ги помпам даже до 2.8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #2699 -
преди 3 минути, Unleashed написа:

И аз съм с абсолютно същите Летни гуми 235/60/18 Bridgestone dueler 2017г и падне ли под 2.5 изглеждат с балон и веднага ги помпам даже до 2.8

А! И аз знам, че не трябва да има балон или поне съвсем малък. Обаче не знам как да разбера дали не е прекалено напомпана? Айде, балона поне се вижда, ама обратния ефект не мога да го установя, затова се спрях на това налягане. При него на празна кола балона изчезва почти напълно а грайферите ми изглеждат сичките в контакт с асфалта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Unleashed   
Unleashed
Пост #2700 -

Колега, и аз  процедирам точно така. На око ги гледам и подържам около 2.5-2.6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване