Jump to content
feron

Колективна поръчка за масло от Германия (до 3то и до 15то число всеки месец)

Recommended Posts

feron   
feron
Пост #2075 -

Здравейте Kолеги,

с колеги правим общи поръчки от немският сайт за масла Ato24.de.

Цените са много добри, а произходът на маслата е до колкото може гарантиран, като Ato24 са единствен официален дистрибутор на маслата Amsoil  за Германия. 

Също така всички разфасовки от маслата RAVENOL идват с код на бутилката, който може да се провери в официалният сайт на RAVENOL за автентичността на маслото.
Доставката до България е безплатна.
За София и колеги от форума ще ги предам лично (може би на някоя бъдеща среща), за желаещите от други градове, ще го изпратя с куриер за Ваша сметка. 
Който има намерение да се включи да напише в темата какво иска, препоръчвам да добави и линк към съответното масло/добавка, за да няма обърквания.

Маслата се поръчват до 3-то или до 15-то число всеки месец.

П.С. Надявам се да няма колеги, които да забравят да си потърсят поръчката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
padrino   
padrino
Пост #2094 -

Здравей колега,

На първо място, поздравления за добрата идея.

Аз бих искал да се възползвам, но съм доста бос... и трябва да почета какво масло се полага на моята джипка.. 2,2 дизел, 197 к. 2011 г. Дори нямам представа колко литри събира това чудо.. предполагам, че около 5, 5 и нещо.

Моля те, дай някакъв срок, в който трябва да се направи поръчката, пък аз ще се опитам да се поровя и да се образовам малко... за момента, знанията ми стигат, че освен визкозитета.. всяка марка има и определна спецификация, на която трябва да отговаря даденото масло... говоря по спомен за автомобилите на ВАГ групата, тъй като преди години имах такъв

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #2098 -

Ако не сте сигурни какво масло - ползвайте търсачката за насока https://www.ravenol.de/oel-finder.html

За мен поръчах 5w30 VMP 

За теб виж какво излиза :

Screenshot_2018-08-01-09-10-17-845_com.android.chrome.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
feron   
feron
Пост #2101 -
преди 47 минути, padrino написа:

Здравей колега,

На първо място, поздравления за добрата идея.

Аз бих искал да се възползвам, но съм доста бос... и трябва да почета какво масло се полага на моята джипка.. 2,2 дизел, 197 к. 2011 г. Дори нямам представа колко литри събира това чудо.. предполагам, че около 5, 5 и нещо.

Моля те, дай някакъв срок, в който трябва да се направи поръчката, пък аз ще се опитам да се поровя и да се образовам малко... за момента, знанията ми стигат, че освен визкозитета.. всяка марка има и определна спецификация, на която трябва да отговаря даденото масло... говоря по спомен за автомобилите на ВАГ групата, тъй като преди години имах такъв

Другия вариант е да се провери в упътването на колата какво масло е подходящо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
toinspire   
toinspire
Пост #2103 -
преди 19 минути, Mountebank написа:

За мен поръчах 5w30 VMP 

Това е много добро, поне по опис. Решил съм при пълната смяна да съм с него. Кажи как се държи колата с него, въобще всякакви впечатления.

Сега за доливане ще си взема LSG, така или иначе ще го изгори или ще го сменя при ремонта на турбото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #2105 -

Имам 1200км още до смяна, така че предложението на колегата @feron ми идва дюшиш. Но отзиви веднага след смяната ще са некоректни. Не случайно руснаците започнаха да тестват маслата след 6-8-10к км. - след ползване някой от маслата се скапваха тотално и ако на прясно са показвали 8-9кг. след пробег падаха на 2-3кг.

Равенол ми направиха впечатление на един любителски тест в Якутия на -47° бяха единствените които не замръзнаха. Да се надяваме, че не е само реклама...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
feron   
feron
Пост #2106 - (Редактирано)

За моята взех в началото на месец, за пълно обслужване от тези:

IMG_9634.thumb.jpg.8a1930fea764496b059152299945b5b1.jpg

Като за скоростите ми останаха 3.5 литра. Намислил съм след 5-10к пак да го сменя и ще си купя още 1 л за тях.

Равенол, ползвам от 4 години на всичките ми коли. Лошото е с годините си вдигнаха цената. Вече е съизмеримо с Кастрол и Мобил. Преди беше на половин цена.

Имам колеги които твърдят че им е паднал разхода на масло с него. Всичко при маслата според мен зависи от състоянието на двигателя. Ако е сдухан, ако ще  и с масло от совалка да се кара, пак ще гори масло, ще тропа и т.н.

Имах Опел Вектра преди 5-6 години и си бях купил масло Q8 на промоция. Ами за 1000 км ми изгори 1л. :). Смених го с Кастрол от този сайт и за 10к, съм долял 600мл.

Редактирано от feron

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #2111 -
Преди 1 час, Mountebank написа:

Ако не сте сигурни какво масло - ползвайте търсачката за насока https://www.ravenol.de/oel-finder.html

За мен поръчах 5w30 VMP 

За теб виж какво излиза :

Screenshot_2018-08-01-09-10-17-845_com.android.chrome.png

Точно така - аз също ползвам препоръките на производителя - при Motul търся "Motul Oil Selector" и излиза да си намериш колата и т.н. Тук са го нарекли "Ravenol Oil Guide" - търсиш си колата - доста интелигентно е направено всичко. 

преди 57 минути, toinspire написа:

Това е много добро, поне по опис. Решил съм при пълната смяна да съм с него. Кажи как се държи колата с него, въобще всякакви впечатления.

Сега за доливане ще си взема LSG, така или иначе ще го изгори или ще го сменя при ремонта на турбото.

Внимавайте обаче за нещо - избирайте маслата да са пълна синтетика, а не техносинтеза или минерални или друг тип - те се сменят по-често и са по-добрите масла за смазване уж, но си губят качествата доста по-бързо и трябва по-често да се сменят, а са и по-скъпички. В изброените от картинката по-горе има и от трите вида. Човек трябва да потърси описанието на всяко едно, за да избере правилното. Аз така направих - поръчах си RAVENOL VollSynth Turbo VST SAE 5W-40, като ми предлагаше и HST и LSG разновидностите.  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
feron   
feron
Пост #2192 -

Поръчката е направена. Следваща дата 15.08.2018. До тогава заявките се публикуват тук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
feron   
feron
Пост #2464 -

Маслата са в офиса в гр. София. Моля поръчалите да се свържат с мен за да се разберем как ще си ги вземат. Днес бе направена и следващата поръчка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #2592 -

Успях! Взех си масълцето. Благодаря@feron! Извини ме, че се забавих с освобождаването на пратката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
baki   
baki
Пост #2903 -

Здравейте, бих желал да се възползвам от колективната поръчка с ravenol tsi 10w40 5литрова разфасовка.Ето и линк към маслото https://www.ato24.de/en/ravenol-tsi-10w-40.html#product-selection-name

Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
feron   
feron
Пост #3242 -

Маслата са в офиса в София. Който е направил поръчка, може да се свърже с мен на л.с., за се уточни начина на предаване.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
feron   
feron
Пост #3515 -

Поръчките са събрани и маслата ще се поръчват утре, та ако още някой иска има време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Unleashed   
Unleashed
Пост #3925 -

Здравейте, колеги този месец  ще има ли поръчка на масла

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
feron   
feron
Пост #3926 -

Здравейте, маслата се поръчват регулярно съгласно написаните дати. На 3-то и 15-то число всеки месец. Много колеги поръчват директно на лични съобщения. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ses   
ses
Пост #8421 -

Някой има ли представа дали все още има общи поръчки?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване