Jump to content
Mondiso

Проблем с фабрична навигация

Recommended Posts

Mondiso   
Mondiso
Пост #1516 -

Здравейте.

От днес съм собственик на ix35, но веднага почнаха кахърите. Дано да са бели.

Първо в някои от менютата не ми реагира тъчскрийна отдясната страна. После след ползване на блутуута и не реагира нито от тъчскрийна, нито от бутоните отстрани или на волана. Моля за съвет и напътствия към майстор (сервиз) в София.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #1517 -

Звънни му утре може и да може да ти помогне

Screenshot_20180611-231725.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mondiso   
Mondiso
Пост #1523 -

Звъннах му. Не е точно по неговата част, но благодаря все пак. Разбрах, че не сдвоявам ли телефона си с блутута на мултимедията няма проблем и няма забиване, така че съм го спрял.

Някой колега ходил ли е в ИНД Комерс за ъпдейт на софтуера на мултимедията и имал ли е проблем? Звъннах в централния офис в Младост и ми казаха, че правят ъпдейти срещу 50лв за 4 часа работа и е възможно след ъпдейта да се оправи блутута, но ме предупредиха, че не дават гаранция и може да не станат нещата както трябва и мултимедията да "умре" и да стане неизползваема?!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #1525 -

Аз не бих отишъл там, ако ми кажат такова нещо. Разбирам, че процесът по ъпдейт е рискован, но щом вземат пари за услуга трябва да поемат и отговорност за услугата... Пък и 4 часа не знам какво се ъпдейтва... ноо... нали. :)

Принципно мултимедията си има някакъв код, производител, версия и т.н. Вероятно с някаква комбинация може да се влезе в програмен режим и да се видят тези неща. След като се видят - можеш и ти да си я ъпдейтнеш, ако не се изисква специален кабел.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanislavv50   
yanislavv50
Пост #1787 - (Редактирано)

Съветвам те да не стъпваш изобщо на това място :D Такива разправии не съм имал с нито едно от представителствата на BMW, Opel, Fiat/Alfa Romeo и ред...  Иначе ъпдейта в IND е за около  3 часа и е 50лв.

Редактирано от yanislavv50

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
aleks_al   
aleks_al
Пост #2001 -
На 13.06.2018 г. at 16:19, Mondiso написа:

Звъннах му. Не е точно по неговата част, но благодаря все пак. Разбрах, че не сдвоявам ли телефона си с блутута на мултимедията няма проблем и няма забиване, така че съм го спрял.

Някой колега ходил ли е в ИНД Комерс за ъпдейт на софтуера на мултимедията и имал ли е проблем? Звъннах в централния офис в Младост и ми казаха, че правят ъпдейти срещу 50лв за 4 часа работа и е възможно след ъпдейта да се оправи блутута, но ме предупредиха, че не дават гаранция и може да не станат нещата както трябва и мултимедията да "умре" и да стане неизползваема?!

Здравей, колега! Какво стана с ъпдейта на навигацията...успя ли да обновиш софтуера и качените карти?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mondiso   
Mondiso
Пост #5225 -

Здравейте отново,

Ъпдейтнах си сам навигацията, като ползвах указанията на колегите от руския форум:

http://autoclub-ix35.ru/viewtopic.php?f=112&t=171

Има отделна тема за калибрирането на дисплея за да работят и мързеливите зони, както е при мен отдясно и всичко се оправя бързо, но за съжаление докато не угася двигателя.С 2 думи губи се калибровката. Четох пак при братушките, че проблемът е в самия тъч и се оправя само със смяна.

За сега съм се примирил с положението на на пролет може да обмисля сериозно смяната на цялата навигация с неоригинална.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
aleks_al   
aleks_al
Пост #6310 -
На 25.01.2019 г. at 11:38, Mondiso написа:

Здравейте отново,

Ъпдейтнах си сам навигацията, като ползвах указанията на колегите от руския форум:

http://autoclub-ix35.ru/viewtopic.php?f=112&t=171

Има отделна тема за калибрирането на дисплея за да работят и мързеливите зони, както е при мен отдясно и всичко се оправя бързо, но за съжаление докато не угася двигателя.С 2 думи губи се калибровката. Четох пак при братушките, че проблемът е в самия тъч и се оправя само със смяна.

За сега съм се примирил с положението на на пролет може да обмисля сериозно смяната на цялата навигация с неоригинална.

Здравейте! Ако смените мултимедията моля да споделите впечатления и тук, колега. Също смятам да минавам на такава с андроид, но съм доста скептичен към предлаганите "китайци".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #6311 -

Въпреки че съм със санта фе да кажа малко за андроида. Бях монтирал от скъпите китайци(1000лв), двоен дин, камера за задно виждане и тнт работеше идеално 8 месеца без засечка на 8мия месец ми разбиха колата пред блока и я откраднаха,преди него бях сложил един за 400лв който не ставаше за нищо и тогава сложих по скъпия и след това сложих 1дин на пионер която работи с андроид ауто и екрана се прибира да някъде съм по доволен от предния скъп китаец основно защото работи с гугъл мапс и картата няма как да не е актуално не съм пробвал как ще е гугъла в офлайн режим с изтеглени карти но не би трябвало да има проблем. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
aleks_al   
aleks_al
Пост #6318 -
Преди 6 часа, TeodorH написа:

Въпреки че съм със санта фе да кажа малко за андроида. Бях монтирал от скъпите китайци(1000лв), двоен дин, камера за задно виждане и тнт работеше идеално 8 месеца без засечка на 8мия месец ми разбиха колата пред блока и я откраднаха,преди него бях сложил един за 400лв който не ставаше за нищо и тогава сложих по скъпия и след това сложих 1дин на пионер която работи с андроид ауто и екрана се прибира да някъде съм по доволен от предния скъп китаец основно защото работи с гугъл мапс и картата няма как да не е актуално не съм пробвал как ще е гугъла в офлайн режим с изтеглени карти но не би трябвало да има проблем. 

От отзивите които намирам в нета (най-вече руски сайтове) основните недостатъци на китайците са лош звук, слабо радиоприемане и бързо скапване на акумулатора в "спящ" режим на медията. Вие явно не сте имал подобни проблеми, така че ще съм благодарен ако ме насочите към производител. Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #6319 -

От Авал hifimax ако не се лъжа беше марката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване