Jump to content
__smirnoff__

Мнения и насоки за покупка на Santa Fe 2

Recommended Posts

TeodorH   
TeodorH
Пост #9101 -

Дани не се оплаквай може и по зле да бъде

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Danny   
Danny
Пост #9102 -

Викаш, литър масло за 600км.не е проблем

Sent from my SM-M205FN using Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #9103 -
преди 19 минути, Danny написа:

Викаш, литър масло за 600км.не е проблем emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

“много ясно“ - обновяване си трябва. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #9106 -

Дани, стресна ме, бе човек! Не е за хора със слаби сърца :) Успех в сглобяването, и да няма драми занапред! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Danny   
Danny
Пост #9107 -

Оффф, ми за страх си е. Буташе много масло 1,5 литра за 1000км. И беше ясно че е от сегмента.Не беше спешен ремонта, но реших, че е по-добре докато е топло да го направя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #9125 -
На 11/3/2019 at 10:37, trifonov написа:

И германците тръгнаха да търсят евтино. Почнаха масово да карат на газ и метан.

Според лични наблюдения това го правят предимно чужденците, живеещи в Германия. В последните години държавата им се напълни с какво ли не и затова се повишава броя на колите с АГУ. Баш германците, дори и бившите източни, не са особено склонни към подобни интервенции.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MAKARI???   
MAKARI???
Пост #9212 - (Редактирано)

Здравейте колеги, да не отварям нова тема, загледъл съм една 2.2 дизел. Има ли нещо спесифично да се оглеждам и ослушвам на огледа? Колата е 2007 година,ръчна кутия. Благодаря предварително

Редактирано от MAKARI???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #9213 -

Много неща, работа на двигателя, дюзи, турбина, съединител.Във форума има доста писано какво да се гледа. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #9226 -

Всичко се гледа. Няма нещо специфично. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MAKARI???   
MAKARI???
Пост #9229 -

Да това ми е ясно. Имам предвид, има ли някакви признаци на за минало турбо, дюзи или нещо подобно без да се закача. Иначе колата ще се провери в сервиз. Просто ще ида да е видя за пръв път, и евентуално ако ми хареса ще мисля през седмицата да е карам на сервиз. И ако може да препоръчате къде да е закарам в Пловдив да е прегледат? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #9231 -

Щом нямаш идея какво да и гледаш - гледай я на вид да ти хареса. За друго - ти трябва доверен механик. Аз лично не мога да те насоча за такъв в Пловдив.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
batefaio   
batefaio
Пост #9232 -
преди 23 минути, MAKARI??? написа:

Да това ми е ясно. Имам предвид, има ли някакви признаци на за минало турбо, дюзи или нещо подобно без да се закача. Иначе колата ще се провери в сервиз. Просто ще ида да е видя за пръв път, и евентуално ако ми хареса ще мисля през седмицата да е карам на сервиз. И ако може да препоръчате къде да е закарам в Пловдив да е прегледат? 

Митко в Радиново

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #9233 -

За гледане, ако караш трябва да върви доста леко и да вдига повече от 80км/ч съвсем спокойно. Ако се мъчи и стига до 80 с много зор, зарежи я... Не ти трябва това. :(

На място на 1500 оборота трябва да тресе леко и на всички други обороти трябва да работи мазно. Ако не е така...дюзи. :(

И какво ли още не.

На тези коли турбото се чува как работи, нормално е. Само да не вие като линейка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
toinspire   
toinspire
Пост #9242 -

В Пловдив я закарах в ИНД. Не знам дали е перфектния вариант, но хванаха разни дребни неща. След това я карах над година без нужда от ремонти (изключвам дреболиите, за които ми обадиха). Цената за цялостния преглед и сервизната история беше под 100 лева.

Да се види нещо тръгнало е трудно. Замаскирано е с разни добавки. Поне да няма нещо фрапантно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #9255 -
Преди 1 час, MAKARI??? написа:

Ако не я харесаш случайно конкретно тази, аз продавам една с ръчна кутия. Читава е, и поне ще съм искрен какво е правено и как. Иначе за майстор и аз не мога да препоръчам. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
pho3nix   
pho3nix
Пост #9286 -

Здравейте колеги! Нов съм във форума, и мисля да ставам собственик на hyundai santa fe. Прочетох повечето теми във форума, и се запознах с модела. Харесал съм една обява, ако може да си кажете мнението: https://m.mobile.bg/details/21572799254138714

Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #9287 -

Здрасти,

Изглежда доста добре на снимки :) Най-много шофьорската седалка ще е захабена, защото нарочно не е снимана.  Другото, което ме притеснява е тегличът... да не се окаже, че е някое работно добиче да е теглила яко.  Заради теглича отзад ми се вижда леко клекнала - тази е 7местна, тоест би трябвало да е с дебелите амортисьори отзад, да не би да е изпуснал някой - те са доста скъпички, но си има лечение за тях (руснаците слагат въздушна възглавница и казват, че е доста-доста по-добре). Може и пружините да са омекнали, но не е голям проблем, ако не люлее, като се движи. Трябва да е като танк, да не се накланя много-много и да не люлее. :)

Всичко друго на мен ми изглежда приятно - заслужава си да се види :) Ако двигателя е сух и мръсен и ако върви/ускорява леко (пробвай я, дали ще успее да направи 100км/ч лесно) - вземай я. Ако е измит двигателят... твърде вероятно е да се вкараш в някакви сериозни филми... :(

Визуално колата изглежда супер. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
santafe8   
santafe8
Пост #9291 -
Преди 13 часа, pho3nix написа:

Здравейте колеги! Нов съм във форума, и мисля да ставам собственик на hyundai santa fe. Прочетох повечето теми във форума, и се запознах с модела. Харесал съм една обява, ако може да си кажете мнението: https://m.mobile.bg/details/21572799254138714

Благодаря

Привет,

седалката наистина изглежда скъсана/протрита там където се съединяват двете части. Вероятно е смачкан и бордът. Моята се скъса така след 1,5 години качване и слизане (колата ми е 1:1 с тази от обявата, но без теглич). Иначе наистина изглежда клекнала отзад. Относно амортисьорите има и вариант за усилени пружини и амортисьори от 5 местно. Цената е “хуманна” и няма да имаш проблеми- изпитано!

Забелязвам и 4 датчика за парктроника. Вероятно е слаган допълнително

Нямам идея и какво това червеното срещу изхода за 12v- датчик, сензор, паник бутон :)

Успех с кастинга! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #9294 -

Как разбрахте от тез снимки, че е клекнала и го филмирате човека...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #9296 -
Преди 6 часа, Bunz написа:

Как разбрахте от тез снимки, че е клекнала и го филмирате човека...

Гледаме и сравняваме с нашите. Не “вийш уи“, че прилича на немска овчарка в начален стадий ;) Отворила е “ноздрите“ отпред, я отзад няма равен клиарънс.

Ето снимки, да се види разликата:

http://avtorv.com/product/hyundai-santafe/

Всяка кола с теглич, която е работила наистина, ВИНАГИ отзад е приклекнала. Това е, защото “ремаркето“ тежи и натиска задницата. Винаги. :)

Обикновено тези коли са за пружини (стават мекици) и амортисьори, защото почват да “люлят“ (тоест да люлеят) по завоите. :)

Санта фе има биалетки и тампони на стабилизаторите и отзад. Също се сменят, за да не се лашка. Колата е дълга, висока и тежка, с висок център на тежестта. Ако задницата не е “закована“ и не следва предницата /много често задницата се подценява/, доста лесно може да поднесе на първия по-остър завой.

Иначе, ако е със скъпия нивомат, пак казвам, руснаците слагат въздушни възглавници, които мислех, че са много скъпи, но не са. Около 40-60лв излизат на страна. Маха се амортисьора и се слага възглавницата вътре в пружината и се помпа с въздух. :) Ще потърся темата на руснаците, защото не я откривам от телефона и ще я пусна тук... Намирам за Паджеро само, но принципът е същия:

https://www.drive2.ru/l/4902455/

Така, че това нещо не трябва да спира никого, но трябва да се погледне първо там. Отделно, кола която е теглила нещо определено може да почне:

1. Карета;

2. Скорости;

3. Диференциали, раздатки, кардан, 4х4;

И все пак, ако нищо не вие и не чука, скоростите не ритат и не буксуват - може да си е окей колата. :)

Кола, внесена от чужбина с теглич на нея изобщо не е за радост, ами е за мъка. Там кола с теглич работи с теглича по предназначение, а не се използва за парктроник, като тук. :)

Бащата на мой приятел му даде Гранд Черокито си (около 13 годишно), да го кара. Обаче джипът е влачил колесар с лодки, каравани и т.н. Първото нещо беше автоматични скорости ремонт, кардани, лагери, карета и накрая брак, защото се предаде двигателя - много пари за глупости. А колата я имаха от чисто нова... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #9297 -

Венцито, пак се отнесе в евентуалности. Ако човек вземе та се зачете и никога нема а си купи превозно средство.

На мен избощо не ми изглежда клекнала.

:P

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #9299 -
Преди 3 часа, Bunz написа:

Венцито, пак се отнесе в евентуалности. Ако човек вземе та се зачете и никога нема а си купи превозно средство.

На мен избощо не ми изглежда клекнала.

:P

Спрямо моята седемместна е малко по-клекнала, да. И все пак, нали затова пишем, да обърне внимание човекът при огледа. :)

Всеки си преценява. Например, ако е огледал един куп “желязо за скрап“, това нещо тук не би му било проблем, защото елементарно се оправя. :)

И все пак, лично аз, кола с теглич на нея никога не бих гледал наживо. :) особено нов внос, независимо какви екстри има. Ама това са си лично мои съображения и никого не ангажирам. Всеки си преценява. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване