Jump to content
Danieluzunov

Шум в мотора 1.6 gdi

Recommended Posts

Danieluzunov   
Danieluzunov
Пост #17633 -

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на и40 1.6 gdi. Да попитам, направи ми впечатление че на студено мотора почукват клапаните. Като загрее се чуват доста по малко но пак се чуват. Бях сложил мотул масло, след това го смених с енеос, сложих и добавка за клапани на лики моли, но ....уви пак дрънкат. Идей калво следва да направя? Благодаря ви

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #17636 -

Бих тръгнал от малкото към голямото. Най-честата причина в такива е случаи е ниско ниво на маслото. Ако смяната не е направена както трябва и замерването на нивото не е било в правилния момент съвсем възможно е да е недостатъчно. 

Много е важно моторното масло трябва да е с правилните показатели, макар че за по-амортизирани двигатели може да се ползва по-гъсто и такива шумове да изчезнат. Като марка бих заложил само на тотал или мобил, другото може да е със съмнителен произход у нас. Добавки в маслото - твърдо против. Ако има проблем то той е добре да св открие и отстрани, а добавките могат да го маскират и да стане по-лошо.

Малко е късно за тоя въпрос - това почукване не се ли чуваше при огледа преди покупката?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #17637 -

С уговорката, че преповтарям bri4ka-та. Той няколко пъти е споменавал в ревютата си, че на бензиновите мотори с директно впръскване им потракват клапаните и като цяло са по шумни. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Danieluzunov   
Danieluzunov
Пост #17642 -
Преди 4 часа, Bunz написа:

Бих тръгнал от малкото към голямото. Най-честата причина в такива е случаи е ниско ниво на маслото. Ако смяната не е направена както трябва и замерването на нивото не е било в правилния момент съвсем възможно е да е недостатъчно. 

Много е важно моторното масло трябва да е с правилните показатели, макар че за по-амортизирани двигатели може да се ползва по-гъсто и такива шумове да изчезнат. Като марка бих заложил само на тотал или мобил, другото може да е със съмнителен произход у нас. Добавки в маслото - твърдо против. Ако има проблем то той е добре да св открие и отстрани, а добавките могат да го маскират и да стане по-лошо.

Малко е късно за тоя въпрос - това почукване не се ли чуваше при огледа преди покупката?

Ами бях сложиш мотул 5w40, но го смених с Eneos 5w30 acea a5, иднес на пръв поглед от монтьор спомена за повдигачи. Но не е сигурен какво са.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване