Jump to content
Валентин

Всесезонни гуми -какви

Recommended Posts

Валентин   
Валентин
Пост #17564 -

Здравейте, предстои ми смяна на гумите и искам да сложа всесезонни. Ориентирал съм се към бриджстоун. Но не мога да разбера какви да бъдат- в талона на колата и тук-там в интернет пише 185,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. Но като купувах колата ми дадоха 185........ зимни на метални джанти и летни 205........... на алуминиеви. Кои джанти трябва да ползувам? Иска ми се да ползъвам алуминиевите и да взема 205, но ме е страх да нямам проблеми с полицаите.

Живея в германия и колата е  Хюндай  И30 СВ- комби. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #17565 -

Здрасти,

Коя година е колата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Валентин   
Валентин
Пост #17567 - (Редактирано)
Преди 3 часа, shaft написа:

Здрасти,

Коя година е колата?

2010, но не знам преди или след фейслифта, вчера бяхме в  Есен и говорихме с един холандец със същата кола. Това което отличаваше неговата от моята беше че моята има мигачи на огледалата, а неговата нямаше. Панела на радиото също беше различен. Моят изглежда по опростен, докато неговият беше с повече копчета/врътки. Но и неговата кола беше с гуми 205.............Всъщност с по големите гуми колата изглежда по добре и ще спира по добре, с малките ще бъде по икономична и ще спира по лошо

Но снощи се разрових и по всички сайтове дават гуми 185........

Редактирано от Валентин

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
George   
George
Пост #17570 - (Редактирано)

Валентин,

Размер 205 - идва "голям" за тази кола. Моята Соната е доста по-голяма и тежка, препоръчителния размер е 195/205. Сложил съм 185 - никакви проблеми със стабилност и спирачки. Взех я с размер 205, нацепиха се след 1 месец. Гумаджията каза: "Няма смисъл от тея широки гуми, отделно са по-скъпи и не са толкова масови".

Вече повече от 12 г. я карам - никакви ядове.

Относно джантите - добре е зимата да е с железните, лятото - с алуминиевите.

Аз нямам място за съхранение на джанти, нито съм маняк - карам си целогодишно с оригиналните - алуминиеви. Ядове не е имало.

По-долу прилагам извадки от ръководството на потребителя (I30, 2013)  и етикета на шофьорската врата - относно размера на гуми/джанти и налягане.

Поздрав !

Size.jpg

Label.jpg

Редактирано от George

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Валентин   
Валентин
Пост #17572 -
Преди 3 часа, George написа:

Валентин,

Размер 205 - идва "голям" за тази кола. Моята Соната е доста по-голяма и тежка, препоръчителния размер е 195/205. Сложил съм 185 - никакви проблеми със стабилност и спирачки. Взех я с размер 205, нацепиха се след 1 месец. Гумаджията каза: "Няма смисъл от тея широки гуми, отделно са по-скъпи и не са толкова масови".

Аз нямам място за съхранение на джанти, нито съм маняк - карам си целогодишно с оригиналните - алуминиеви. Ядове не е имало.

По-долу прилагам извадки от ръководството на потребителя (I30, 2013)  и етикета на шофьорската врата - относно размера на гуми/джанти и налягане.

Поздрав !

Size.jpg

Благодаря за коментара, дъщерята взе колата, но ще погледна този етикет като се върне

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #17583 - (Редактирано)

Миналата година почти се бях навил да си взема Michelin CrossClimate+ или 2. И на мокро и на сняг бие всезонките на Goodyear и Bridgestone. Единственият им недостатък е, че струват колкото нов комплект летни Nexen + нов комплект зимни нисък клас :D 

Редактирано от proximus

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #17584 -

Всяка всесезонна по-висок клас е супер гума за в града и извън него (без планина и кал - там са почти пълна скръб). Бях се загледал по Vredestein Quatrac 5, като идеята ми беше следващите Х години да не се занимавам с гуми. Накрая взех други, защото никъде нямаше моят размер от Vredestein-а. Карал съм с Kumho Road Venture APT KL51 - супер гума си е. Карал съм ги и лято и зима - нямаха проблем. Единствено на един лед ми направи пързалка и нямаше никакво спиране, а след 2-3 години ползване и вероятно към 30-40 000км по-късно, на кал изобщо не държаха. Натискаш спирачката и колата си се пързаля с 4 блокирали колела по леко нанадолнище. 

Общо взето, всесезонните гуми са супер за в града, където рядко пада голям сняг и остава непочистено, а и за местата, където почти няма сняг през зимата. Обаче, ако се кара планинско, по баирчета, завойчета, ски писти и т.н. - по-добре два отделни комплекта (зимни и летни), определено. :)   

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bayspiro   
bayspiro
Пост #17591 -

Аз на Таласъма съм  с Нокиан Уедърпруф - добри са! По рано карах Котарак 5 - на втората година станаха ски... На Пасата карах Ханкук 4 Сизън - на вода спираха по- добре отколкото на сухо, но пък се облепваха в мокрия сняг..Исках пак да взема,ама няма моя номер. Препоръчам Нокиана. Малко е шумен в началото, но да не те стряска. Спира след 1000-2000 км

• Ха-ха!!! 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Галиопетков   
Галиопетков
Пост #17612 -
На 3.10.2021 г. at 18:04, George написа:

Валентин,

Поздрав !

Size.jpg

Label.jpg

защо сте сложили 185.... като в таблицата ги няма?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Валентин   
Валентин
Пост #17613 - (Редактирано)

616079f2d4803_gumihyundai.thumb.jpg.400742f98a977603c3d8a8b41f559807.jpg

Здравейте отново, това е лепенката на колата. Относно гумите- поръчах вредещайн куатрак 5 205..........- 56-57 евро с включена доставка- и внимание доставката е от словения. В германия в ибей под 60 евро няма. Не че 20 евро са проблем. Накарах дъщерята да пита в хюндай- обяснили са и че с изброените на лепенката няма проблем. Относно защо вредещайн- ами по разни тестове ги даваха на 2-3 място  по спирачен път на мокро. Където съм вали често/ почти няма сняг/ и затова търсих такива.

И понеже сме в темата за консумативите, ето един консуматив

Няма налично описание.

ФИлтъра за купето- колата е на 89000км, 10г е била притежание на жена, 1 година на някакъв арабин от когото я купих аз

Редактирано от Валентин
  • Ха-ха!!! 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
D5KOV   
D5KOV
Пост #17614 -

Трагедия

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #17616 -
Преди 2 часа, D5KOV написа:

Трагедия

Аз нямах думи да отговоря. Но, много са хубави новият внос. Поддържани, супер. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
D5KOV   
D5KOV
Пост #17618 -

Аз нямах думи да отговоря. Но, много са хубави новият внос. Поддържани, супер.
И тази е на 89000, смятай на половин милион...

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #17622 -
Преди 3 часа, D5KOV написа:

И тази е на 89000, смятай на половин милион... emoji3.pngemoji3.png

...то... там няма такива?! Повечето са 123 654км.

@Валентин, какво стана с гумите, кой модел избра?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване