Jump to content
7160

"Брандиране" на табло IX 35

Recommended Posts

7160   
7160
Пост #14456 -

Здравейте!
Пиша тук, защото ми трябва помощ във връзка с така нареченото "брандиране" на табло.

По точно трябва да се сменят показанията на таблото за превключване на скоростите при ръчна скоростна кутия.

И въпросът ми е дали можете да ми препоръчате сервиз или човек, който може да го направи?

Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #14457 -

Здрасти,

Аз не те разбрах какво искаш да направиш :) Ако можеш да поясниш, даже и снимки ако покажеш, ще е супер :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7160   
7160
Пост #14466 -

Снимки не мога да покажа
Таблото показва препоръка на коя предавка да превключиш, но проблема е че то е настроено за 6 степенна кутия, а колата е реално с 5 (някога е сменявана скоростна кутия).

Обясниха ми че може да се оправи, но трябва номер на рама от кола която е с 5 скорости.

Ако може поне номер на рама от ix35 2.0 бензин с 5 скорости.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #14474 -

Ясно... сега разбрах. Обаче... Не съм сигурен кой точно ще може да помогне за подобно нещо, освен някой с истинска диагностика за Хюндай или директно в Хюндай..., Диагностиката трябва да може да адаптира таблото или модула на таблото, който го кара да показва, че колата е с 6 предавки. 

Идеята с рамата не е много добра, според мен, защото може да ти се омажат доста неща по колата. По-добре е да се пипне само една настройка, не всичко според "чуждата" рама :) Имай го това предвид. Предполагам, че по рама ще извадят кодинга на модулите и от там ще се опитат да ги презапишат с този кодинг, но другата кола може да има повече екстри или по-малко екстри, различни настройки и куп други разлики, които ще са ти доста по-голям проблем от това с предавките. :) 

Не мога да проумея как ги правят тези мизерии - колата била с 6 предавки и са сложили 5 степенна кутия.... Пффф...... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7160   
7160
Пост #14476 -

Офф и аз нямам идея. За номер на рама питам, защото за тази работа им трябвала (не мога да кажа какво точно имат в предвид) и уж затова отказаха да се занимават, а в Хюндай също.

Почвам да се чудя дали да не се занимавам, но нито съм си играл с нещо корейско, още по-малко имам тяхната диагностика...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndanailov   
ndanailov
Пост #14513 -

Колега, ако не ти е важна тази функция само я забрани от менюто на таблото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване