Jump to content
ndg

Накладки - какви ползвате/препоръчвате

Recommended Posts

ndg   
ndg
Пост #952 -

Здравейте,

Бих искал да попитам какви накладки ползвате и бихте препоръчали ? 

Какво мислите за : АТЕ, Ferodo, Brembo, Textar? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #953 -

Здрасти,

Ползвал съм АТЕ преди няколко години и впечатлението ми е, че ако са оригинални - окей са, но ако уцелиш ментаци - ужас са! Обяснявам: оригиналните са средно-твърди и държат около 55-60 000км... Спират хубаво, не свирят, нямат проблеми с нищо. След което, сложих АТЕ, което купих от друго място... УЖАС! Твърди, натискаш повече, за да спират - изхабих дисковете много бързо - хвърлих ги и т.н. Ужас бяха! В този момент се отказах от АТЕ-то, поне засега.

След неприятната случка /спуках ребро на вентилираните дискове и почна да тресе много/ - нови дискове, нови накладки - реших, че ще заложа на Textar - супер накладка! Мекички са, спират перфектно, обаче... свирят, когато загреят, а мен това много ме дразни. При спиране ставаш като трамвай. С тях продадох колата.

На Санта Фе-то сега съм с TRW на 45 000км и са на 65% /имат още много живот/ - перфектните накладки - средно меки, изкарват много, спират уникално - на когото и да съм ги препоръчал - всеки е останал доволен! 

За мен това е марката - TRW - поне, докато не попадна на ментаци. Текстар не е лош избор, но за мен ще е компромисен. АТЕ не бих пробвал пак, заради горчивият ми опит с тях, но за TRW съм на 100% сигурен, че пак ще сложа такива.

Другите марки не съм ги пробвал и не съм чувал никакви отзиви за тях, от хората около мен. Не мога да кажа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MomchilB   
MomchilB
Пост #956 -

Здравей колега, 

Карам с дискове и накладки АТЕ и отпред и отзад. Много мислих, преди да ги купя, точно заради многото ментета на пазара. Преди близо година ги сложих и засега нямам проблем. Може би наистина накладките са малко по-твърди. Ако не бях сложил АТЕ, щях да сложа TRW. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #962 -

Благодаря за отговорите!

Явно ще купувам TRW, защото и аз не обичам скърцането .

Има ли начин да се разпознае оригинала? Евентуално някакъв официален дилър на марката?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #963 -

Аз съм с Интеркарс-ски, но и в Тех-ко са окей. Нямам идея кой може да ги внася.

Питай в Autozone.bg, виж каква цена ще ти дадат, можеш да се довериш на качеството!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #964 -

Краткия рисърч показва Тех-ко като вносител. На сайта им има 2 вида - D-Tec (С по-малко прах и същата ефективност) и Cotec (някакво покритие ускоряващо напасването)

Утре ще ги питам тях и autozone, но вторите ми се струва, че нямат такива части. Те май са по козметика, добавки и масла

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #969 -

Имат имат, просто не са качени... Иначе, ако нямаш отстъпка в Тех-ко, Autozone.bg имат, пазаруват и от там, и могат да ти дадат, като за Клуба. Това ми е идеята :)

А кой вид да избереш - трябва да погледна, но с “намалената прашност“ - да не би да са по-твърди? Хммм...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #1068 -

Имате ли идея как се разпознават ментетата на TRW и каква е нормалната им цена (за ix35 иде реч)?

С Автозона се мъчих да се свържа (писах на сайта, после звънях) преди Великден, но неуспешно. След което попитах на няколко случайни места и като резултат имам оферти  за TRW различаващи се с около 50%: Предни - от 71 до 112, задни от 53 до 75. Чудя се дали и до колко цената е възможно да бъде ориентир за оригиналност?

И последен въпрос - имате ли впечатления от Аутонемски ЕООД?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MomchilB   
MomchilB
Пост #1069 -

Няма как да разбереш. Мисля, че TRW ги внасят Тех-ко. Би следвало при тях да са най-оригинални ;) Цената варира в зависимост от надценката на търговеца и отстъпката, която ти дава или си договорил при съответния търговец. Помня, че моите предни дискове (АТЕ) ги взех за 160-70 лв. TRW бяха малко по-евтини. Ако това може да служи за ориентир. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
krasicvetkov   
krasicvetkov
Пост #1070 -

Преди два месеца сложих BOSCH много добре спират и не свирят,вече са на 800 км доволен съм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #1071 -

Няма как да разбереш, дали са ментаци... просто идеята е, че "ментаците", или са много твърди, или прекалено меки, а "оригиналните" са с точната "консистенция".

Моите TRW отпред ги взех около 120-тина лева, отзад около 80-тина лв и съм много доволен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #1072 -

Благодаря на всички изразили мнение, надявам се дискусията да е полезна и на други колеги.

Звъннах в Тех-ко, цените които оферираха бяха около посочените от Shaft, но нямаха наличности ?! и ми комбинираха предни от 1 марка, задни от друга, дискове от трета ...

Поне се ориентирах в цените и се обърнах към един сервиз в близост. В Петък ще ги монтират, а до тогава ще чакам да дойдат от Германия, или от където ще идват -  накладки и дискове TRW, предни и задни. 

Най-евтината оферта (предни - 71, задни 53), бе на цитирания в предходното ми мнение доставчик, но не посмях да рискувам.

Като покарам малко ще напиша отзив.

Още веднъж благодаря на всички, взели отношение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #4732 -

След около 12 000 км казвам, че съм доволен от избора на TRW, който направих с ваша помощ. Колата спира добре, няма кривини по дисковете или пък неочаквано износване (загледах се при смяната на гумите). 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
santafe2.2crdi   
santafe2.2crdi
Пост #6329 -
На 15.12.2018 г. at 22:55, ndg написа:

След около 12 000 км казвам, че съм доволен от избора на TRW, който направих с ваша помощ. Колата спира добре, няма кривини по дисковете или пък неочаквано износване (загледах се при смяната на гумите). 

Аз също заложих на TRW, определено си заслужават, а пък и цената не е висока. :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #6350 -

Към момента АТЕ и ТРВ са водещи в спирачната система.

И от двата производителя има ментета обаче...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
George   
George
Пост #6351 -

Аз ползвам SangSin (HI-Q). Никакви ядове...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #6485 -

Докато си говорим за накладки, ето какво препоръчва този автомеханик.... :)

Предварително извинявайте за спама.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Xitap   
Xitap
Пост #7439 -

Аз сложих Brembo дискове и Ferodo накладки от UK. Много съм доволен до момента, освен, че в основата дисковете хванаха ръжда (лайсната в най вътрешната част).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #7443 -

По-евтините дискове са с по-калпаво покритие и обработка.Съответно доста по-бързо започват да корозират....

Колегата си сложи дискове на Феродо за 3 месеца изби ръжда,мойте ТРВ чак на третата година започна да се появява

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
gomez   
gomez
Пост #8056 -

Изминах 1000 км. с накладки TRW - 4бр. и съм мн. доволен. Купени от Тех-ко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване