Jump to content

Recommended Posts

ghost   
ghost
Пост #14045 - (Редактирано)

Привет хора,

Вече пуснах информация, която следва в друга тема, но понеже тук е мястото "да се похвалим" ;) ....

Преди два дни, много импулсивно (след преглед в представителството в Пловдив)  станах собственик на ето тази пуканка https://www.cars.bg/offer/5f5b43d1c4f6da330e2a7d42.

Автомобила е купуван от България - има сервизна книжка, на която пише така. Вероятно е истина. От София ми отказаха потвърждение на информацията по телефона.

Според същата тази сервизна книжка:

• първи собственик е фирма
  • втори - човека, който ми я продаде. Той я е карал 1г. 10 м.
  • гаранционно са сменени раздатка, вискомуфа и преден десен амортисьор.

След 2 тура - Пловдив-Шумен и Шумен-Пловдив-Шумен - през Ришкия проход, отзивите ми са изключително добри.

Дано еуфорията ми не бъде помрачена.

Към момента: за около 1500 км, разход по борд компютър 7.7, пълно-пълно 8.3, като в прохода издевателствах яко над нея в двете посоки, по магистралата 130 km/h, извън магистралата 90-110 km/h.

Поразцъках малко темата - имаме "Кафявата 2" - @shaft сподели, че си имаме близначки ;)
Абе.... супер си е колицата на първо, а и на второ четене.

Успех на всички! Приятно и безаварийно шофиране!

Редактирано от ghost

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #14048 -

Честито колега, колата изглежда много, много добре. От всичко, което съм чел за нея единственият й кусур е тая прослувута раздатка, която за щастие при теб е оправена. За мен лично кефът от този тип автомобили се намира точно там където си я пробвал ти - планински проходи и междуградски пътища, по които можеш да усетиш кефът от коравия мотор и хубав автомат. Особено при изпреварване. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #14049 -

Честито и тук :)

Ще си позволя да кача снимките директно тук, за да не изчезне обявата (скоро). 

Ето и снимки на колата:

5f5b43de54be377e9910bb63o.jpg

5f5b43f8bf8aa1787f73a0a2o.jpg

5f5b44018de8c8462a2e5d73o.jpg

5f5b440f54be377e9910bb64o.jpg

5f5b441f569daa3ce7297d04o.jpg

5f5b442f7a3a0733b37ab6a3o.jpg

5f5b443440b3fa3dfe22a9e3o.jpg

5f5b44433da67416b7182e92o.jpg

5f5b444e10b8896ede218912o.jpg

5f5b445593e0ac2c8a63ae32o.jpg

5f5b4462b4b5d14cbd42a692o.jpg

5f5b446fae39dc14c75104a4o.jpg

5f5b4479bf8aa1787f73a0a3o.jpg

5f5b448493e0ac2c8a63ae33o.jpg

5f5b448affb13f5aec1ce4f3o.jpg

Преди 9 часа, ghost написа:

Преди два дни, много импулсивно (след преглед в представителството в Пловдив)  станах собственик...

По принцип точно така се правят най-хубавите покупки :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ghost   
ghost
Пост #14052 -

Благодаря @shaft.

Някой има ли представа защо този прекрасен цвят на бяла или златиста перла (според мен), се води кафяв и дали има начин при смяната на талона да го минат поне за бежов?
И още един въпрос. Как работи асистента за паркиране? В ръководството не можах да намеря нищо, а от пробване успях да я накарам само да търси, но не и да влезе на даденото място.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #14054 -
преди 57 минути, ghost написа:

Благодаря @shaft.

Някой има ли представа защо този прекрасен цвят на бяла или златиста перла (според мен), се води кафяв и дали има начин при смяната на талона да го минат поне за бежов?
И още един въпрос. Как работи асистента за паркиране? В ръководството не можах да намеря нищо, а от пробване успях да я накарам само да търси, но не и да влезе на даденото място.

Цветът би трябвало да се води Frost White Pearl (уж, замръзнала бяла перла):

Quartz Countertops - Frost White | Q Premium Natural Quartz

Manufactured Tile Product · Stone Tile

Не е чисто бял, както е Monaco White (той е като цвят на фризер). 

Тук им е по-лесно било, явно, да го напишат просто кафяв, защото няма как да е бял цвят това. По-скоро е много светло бежово или светло капучино, нещо от много светло-кафявата гама. Затова им е по-лесно да го пишат "КАФЯВ" (цитирам талона от КАТ, :D:D:D ). Не съм сигурен, че има много цветове, сигурно са черен, бял, кафяв, червен, зелен, син, жълт, розов - конвенционалните цветове :) ...и затова общо взето няма бежов, "шарен" (водят го пъстър, например VW Polo Arlekin се води "пъстър"), няма капучино (може би) и т.н... Само предполагам, но ако сменяш талон, номера и т.н. - кажи, дали са го сменили, защото ми е интересно (иначе няма да го пипам, не ме интересува какво са си писали - това си е заводския цвят).

"И още един въпрос. Как работи асистента за паркиране? В ръководството не можах да намеря нищо, а от пробване успях да я накарам само да търси, но не и да влезе на даденото място."

Общо взето, може да паркира само успоредно (ляво или дясно), друго не може (фейслифтът от 2016-та може и перпендикулярното паркиране).

Пуска се така: както си караш, спираш успоредно до задната кола на мястото за паркиране /първата кола/, преди да си стигнал мястото за паркиране, включваш асистента и му казваш, дали наляво или надясно ще е успоредното паркиране (като го цъкнеш няколко пъти - един-два пъти и избираш на коя страна ще паркира колата). Издава звуков сигнал и започва да сканира - караш леко напред и подминаваш мястото за паркиране, като със задницата на твоята кола стигаш почти до другата кола пред мястото за паркиране, докато не чуеш звуков сигнал. Чуеш ли сигнала, колата те кара да превключиш на задна. Превключваш и си поддържаш педала на спирачката сам, защото ще се забие в колата отзад /едва ли ще спре сама, аз не съм пробвал, но заплашително си се приближава, без да спре, и аз натискам спирачката/... Воланът започва да се върти сам и да маневрира. Гледаш си на огледала и на камерата, навсякъде гледаш ти, без да пипаш волана, но си държиш спирачката. Когато решиш, че е окей и е достатъчно върнала назад, превключваш на D и воланът ще се завърти, както трябва да е, отпускаш си спирачката и колата се движи. Общо взето това е. Решаваш, че си е добре, отиваш на P и всичко заспива :)

Аз го пробваш и реших, че това ще го ползвам точно веднъж /колкото го ползвах/ и край - аз съм в пъти по-бърз и по-сигурен, че мога да паркирам вместо да се доверя на астистента :D 

ПП: Ааа.. открих, че има клипчета в тубата, ето как става:

ПП2: Само си представям как тая боза откача нещо или не изчислява правилно и изведнъж завива прекалено много... :D:D:D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ghost   
ghost
Пост #14055 -

С повече от половин милион км. съм зад гърба. И аз предпочитам да си паркирам сам - бързо, лесно. Но жената...

Друго си е и  тя да е доволна. Тогава цари мир и спокойствие.. Знаете как е!
В крайна сметка, намерих в ръководството къде е обяснено как се прави.

Оказа се, че при теста не съм изпълнил едно от основните изисквания - пред свободното парко-място  да има автомобил.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
D5KOV   
D5KOV
Пост #14063 -

Цветовете на интериора са прекрасни! Честито!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Градинарски   
Градинарски
Пост #14077 -

Честито :thumbs_up_big: и Аз моята я купих за 20 минути оглед, вече и се радвам 20 х.к. оказа се съвестно поддържан автомобил! Втора,трета ръка, всичко е на усет ,то само като я погледнеш виждаш, че са се грижели добре! Всичко друго е малко познания  и много-много късмет :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ghost   
ghost
Пост #14112 -
На 10/24/2020 at 12:17, shaft написа:

Цветът би трябвало да се води Frost White Pearl (уж, замръзнала бяла перла):

Не е чисто бял, както е Monaco White (той е като цвят на фризер). 

Тук им е по-лесно било, явно, да го напишат просто кафяв, защото няма как да е бял цвят това. По-скоро е много светло бежово или светло капучино, нещо от много светло-кафявата гама....

От днес вече си имам и талон на мое име. С ПРОМЯНА В ЦВЕТА - Ivory Metalic (слонова кост), което си е в пъти по близко до истината от КАФЯВ.

Яд ме е, че не смених номера - на едно ауди точно след мен сложиха Н 0601 КА - щеше да и седи добре. Но дано това да е единствения ми яд с автомобила.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Алекс_91   
Алекс_91
Пост #14460 -

Супер е ! Снимките по-горе са правени в двора на даскалото ми - ФЕГ "Антоан дьо Сент Екзюпери". Много безаварийни и все на хубави места да те води.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване