Jump to content
a_andreew

Проблем със двигател или турбина

Recommended Posts

a_andreew   
a_andreew
Пост #13955 -

Здравейте  колеги , тази седмица пътувах със туксона по магистрала Тракия  и вдигнах 160 км и двигателя започна да работи с бучене и се появиха сини талази дим от зад на огледалото. Намалях скоростта на предавка, но  нищо не се промени докато не изключих от скорост и шума изчезна при сваляне на оборотите. Включих си на 6 предавка и така до 140км нямаше проблеми до крайната дестинация , като на  връщане също до тази скорост на движение всичко бе нормално. Нямаше светване на лампи или някакви други проблеми.  Аз съм със двигател втора ръка и от стария са дюзи и турбина, като турбината бе рециклирана и сега се чудя да не  е проблема във нея 140 к.с.  e двигателя. Махнах датчика от интеркулера за да се опитам да видя да ли има масло и имаше лека мазнотия на пръста ми. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
a_andreew   
a_andreew
Пост #14115 -

Здравейте , ходих  да ми прегледат турбината в сервиз занимаващ ремонт и рециклиране турбини и те ми казаха, че турбината е добре не е от нея проблема. Предположиха, че е  събрала масло в интеркулера от предния ремонт и той не е почистен и при тази скорост  е смукнала маслото останало там. Помолих ги да сменят маслото и те ми се обадиха, че намасления филтър липсва клапа. И затова лампата на маслото не гасне веднага  а след 3,4 секунди. Сега се ровя в нета да видя какво е липсвало на филтъра ,  защото присъствах на предната смяна и момчето нищо не каза за това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #14117 -
преди 51 минути, a_andreew написа:

Здравейте , ходих  да ми прегледат турбината в сервиз занимаващ ремонт и рециклиране турбини и те ми казаха, че турбината е добре не е от нея проблема. Предположиха, че е  събрала масло в интеркулера от предния ремонт и той не е почистен и при тази скорост  е смукнала маслото останало там. Помолих ги да сменят маслото и те ми се обадиха, че намасления филтър липсва клапа. И затова лампата на маслото не гасне веднага  а след 3,4 секунди. Сега се ровя в нета да видя какво е липсвало на филтъра ,  защото присъствах на предната смяна и момчето нищо не каза за това.

Здрасти,

Става дума за това, предполагам:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
toinspire   
toinspire
Пост #14118 -
Преди 1 час, a_andreew написа:

Помолих ги да сменят маслото и те ми се обадиха, че намасления филтър липсва клапа. И затова лампата на маслото не гасне веднага  а след 3,4 секунди.

Ето ти повод да минеш на метален филтър.

Мисля че в темата беше обсъждано, но елементарно казано - маха се кошницата и преходника към нея, навива се металния филтър, няма бавно угасване.

На последната смяна се реших на това и за момента всичко е ок. На лампата вече не обръщам внимание. Иначе в кошницата си имаше всичко, но пак гаснеше бавно на студена кола.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
a_andreew   
a_andreew
Пост #14504 -

Здравейте , успях да погледна отдолу двигателя и интересното бе за мен , че турбината ми е омаслена откъм студената част . Сега въпроса е защо не искат да ми вземат парите за рециклирането й. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #14507 -

Не попадаш на майстор?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
a_andreew   
a_andreew
Пост #14511 -

Здравейте , дайте насока ако може за майстор във гр. София , иначе сервиза е в кв. Люлин срещу Нестле К..oс и те продават рециклирани турбини. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ndg   
ndg
Пост #14528 -

И аз видях белия пушек на Тракия, като теб. При мен турбото си замина, за мой късмет нямаше поражения по двигателя.  Ремонта извърших в Автокомплекс-РС и за сега е ОК. Препоръчвам го 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване