Jump to content
d_danin

Масло и филтри Hyundai i40CRDi 2011

Recommended Posts

kamen666   
kamen666
Пост #11032 -
Преди 14 часа, Градинарски написа:

Какво представлява масления филтър,една хартия, с определена пропускливост,какво точно филтрира масления филтър, стружки ли :) нагар  ли, или......че да е толкова важен за да е скъп?Не се заяждам просто питам, има разлика дали е гума или плат, това открих в моя и разлика в цената от 7 до 25 лева филтъра

При смяна на 10 000 и качествено масло с изправен двигател, едва ли има огромно значение, ако имаше такова, щяха да препоръчват смяна на 5000 км.,все пак е 8 лева  или 20:)

Маслен филтър (както и всеки друг филтър) е далеч по сложно изделие от една хартийка 😂

Освен пропускливост има огромни разлики в самите материали които се използват,в гумата, в пластмасата, в мрежата и т.н.

На единия тест сравнението беше точно между Филтри и Ман.

Поставени в еднакво филтърно тяло,с еднакво масло, при еднакво налягане имитиращо натоварването на мотора.

След определен период от време, Филтрона беше смачкан като кенче от Кока Кола върху което си стъпил, Ман филтъра имаше съвсем лека деформация, но уплътняваше като нов без да пропуска масло където не трябва.

За това по-горе казах, че всеки подценява филтрите а те са много важен консуматив в автомобила.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #11033 -
Преди 1 час, Градинарски написа:

Пробутаха ми някакъв корейски, явно ще го сменя след 5000 км.При мен няма гумичка под филтъра, има нещо твърдо вътре в чашката, на което буквално се набучва масления филтър,.Сега ме е яд за филтъра, защото сипах много добро масло RAVENOL VMP 5W-30

20200218_114417.jpg

KAP са хубави корейски филтри позиционирани във високия клас, не би трябвало да имаш грижи с него.

По лошия вариянт е да си бе купил ПМЦ (партс-мол) филтри които са също корейски.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
I40   
I40
Пост #11071 -
На 18.02.2020 г. at 13:03, kamen666 написа:

GL5 припокрива GL4 спецификацията. Тоест имаш една идея по-висок клас масло. В никакъв случай не е проблем за кутията.

Ако съм на твое място Мобил маслото не бих го карал повече от 6 000 км пробег или макс. 1 календарна година.

Това са взели на промо във варел това са ти сипали за жалост...

Здравейте. Намерих в описанието на едно масло интересни неща: подчертано с жълт фон на снимката с машинен превод(Безопасен за месингови синхрони, тъй като в него липсват реактивните сяра, които се намират в повечето GL-5 масла, които причиняват щети)

Обадихме се в Хюндай и те казаха че маслото трябва да е GL4(Сигурно има защо) и поръчахме оригинално от там. Това че в GL5 има някакви добавки които вредят на дадени скоростни кутии съм го чел и в други форуми. Все пак трябва да се съобразяваме с изискванията на производителите на автомобили. Поръчал съм и Ravenol VMP 5W30 от Германия. ........Човек се учи докато е жив и си вади поуки! Лека вечер на всички и благодарности за информацията която получих от тук. 

Описание на GL4.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #11074 -
преди 31 минути, I40 написа:

Здравейте. Намерих в описанието на едно масло интересни неща: подчертано с жълт фон на снимката с машинен превод(Безопасен за месингови синхрони, тъй като в него липсват реактивните сяра, които се намират в повечето GL-5 масла, които причиняват щети)

Обадихме се в Хюндай и те казаха че маслото трябва да е GL4(Сигурно има защо) и поръчахме оригинално от там. Това че в GL5 има някакви добавки които вредят на дадени скоростни кутии съм го чел и в други форуми. Все пак трябва да се съобразяваме с изискванията на производителите на автомобили. Поръчал съм и Ravenol VMP 5W30 от Германия. ........Човек се учи докато е жив и си вади поуки! Лека вечер на всички и благодарности за информацията която получих от тук. 

Описание на GL4.JPG

Това е така, сори, че съм те подвел в бързината, подкарах по навик мото спецификациите B4,C3 , A5 и т.н. които в голяма част се припокриват.

Ще коригирам мнението, да не се подведе и друг :)

Действиетелно GL5 се ползва повече в агро,тежкотоварни и индустриални машини.Където има по-голямо натоварване и повече вибрационни "удари".

Ако бях на твое място, връщам се веднага в сервиза да ти възстановят сумата за труд и грешното масло.

Сигурно са те съдрали в Хюндай за "оригинално" масло...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #11076 -
Преди 1 час, kamen666 написа:

....

Сигурно са те съдрали в Хюндай за "оригинално" масло...

Е това е повече от сигурно :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
I40   
I40
Пост #11079 - (Редактирано)
Преди 1 час, shaft написа:

Е това е повече от сигурно :D

Казаха 71лв/литъра. Утре ще го снимам и ще си го сложа в рамка. 😁 Най-вероятно е правено по извънземна технология!

Редактирано от I40

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #11080 -

Точно...Иначе, сигурно е на “20-25лв/литъра“. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #11110 -

Колеги, приемете че в сервизите работят полуграмотни орки, чиито познания за моторни масла свършва с 5W30 и твърдението, че на кола на повече км може и да не се сипва 5W30, a по-плътно масло. Пък,  че едно моторно масло не се описва само със вискозитета си, а и със ACEA стандарти, като всеки един двигател с DPF е проектиран за точно определен, на тях не им пука. Четете какво пише в ръководството за експлоатация на автомобилите ви, търсете си правилния тип от сигурни места и не би трябвало да имате проблеми. Особено с малкото км, които по правило в БГ въртим. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване