Jump to content
vencihi10

Модул дневни светлини

Recommended Posts

vencihi10   
vencihi10
Пост #12054 -

Иска ми се да монтирам един модул за дневни светлини, мисля да е този http://www.elimex.bg/product/106921/ustroystvo-za-avtomatichni-dnevni-svetlini-za-avtomobil-drl.html . Това е схемата му на свързване

2020-05-19-11-17-41-www-elimex-bg-97fba1

Обаче се чудя къде да го свържа, единият вариант е към лоста за управление на фаровете а другият евентуално да се мъча да изкарам жички от таблото с бушони. Възможно е да има и 3-ти вариант но аз хич не съм на ти с токовете, търсих някой да минал през това упражнение и да е публикувал информация ама не открих никъде.

Някаква идея? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
didod1   
didod1
Пост #12068 -

Можеш някъде около фара да го свържеш също. Но провери дали твоята кола не е с управление по "-" , че някои корейски са като японските. :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vencihi10   
vencihi10
Пост #12071 -

Четох че може да има такъв проблем с "-" ама как мога да разбера, иначе и този вариант обмислям че на лоста за управление на фаровете доста жици и не знам дали ще се оправя с тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
didod1   
didod1
Пост #12073 -

Доколкото успях да видя схеми, май си е нормално изпълнено с управление по + . До фара има постоянна маса. Не знам този модул специално дали е най-добрия избор обаче...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vencihi10   
vencihi10
Пост #12077 -

Какъв е за препоръчване, на мен всичките ми изглеждат еднакви (поне по описание). Днес ще я разгледам и опитам да разбера с какво управление е по + или -. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
didod1   
didod1
Пост #12086 -

Някъде по темите за другите модели имаше препоръчани... 

Този специално не ме грабва, понеже е с механични настройки на силата на светлината и напрежението на включване. Повечето модули се програмират. Другото странно ми е, че не ползват + 15 (+ на контакт), а само постоянен. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване