Jump to content
Whiskey

Пълноразмерна резервна гума и ремонтен комплект

Recommended Posts

Whiskey   
Whiskey
Пост #10633 -

Здравейте колеги,

Тези дни взех един I20 1.2 75к. модел 2016 и установих, че в автомобила няма резервна гума - патерица. Има само компресорче, но не виждам флакон с лепило. В тази връзка искам да попитам следното. От къде мога да си купя такова лепило, както и дали в отделението за гумата (изглежда огромно) мога да събера джанта с монтирана пълноразмерна гума (185/65/15). Респективно от къде мога да си купя от онези кръглите пластмасовите кутии, които "влизат" в кухината на джантата и съдържат крик, ключ за болтове и т.н, че и такова нещо нямам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Градинарски   
Градинарски
Пост #10648 -
Преди 19 часа, Whiskey написа:

Здравейте колеги,

Тези дни взех един I20 1.2 75к. модел 2016 и установих, че в автомобила няма резервна гума - патерица. Има само компресорче, но не виждам флакон с лепило. В тази връзка искам да попитам следното. От къде мога да си купя такова лепило, както и дали в отделението за гумата (изглежда огромно) мога да събера джанта с монтирана пълноразмерна гума (185/65/15). Респективно от къде мога да си купя от онези кръглите пластмасовите кутии, които "влизат" в кухината на джантата и съдържат крик, ключ за болтове и т.н, че и такова нещо нямам.

Дали не са ти гепили резервната ,защо не си намериш друга, това с лепилото съм го брал на сред нищото,когато се счупи джантата в една паднала скала 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Whiskey   
Whiskey
Пост #10649 -

Не, не са ми я откраднали, автомобилът просто не е окомплектован с такава. И аз съм скептично настроен към лепилото, затова се чудя патерица ли да търся или нормална гума.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Градинарски   
Градинарски
Пост #10650 -
преди 56 минути, Whiskey написа:

Не, не са ми я откраднали, автомобилът просто не е окомплектован с такава. И аз съм скептично настроен към лепилото, затова се чудя патерица ли да търся или нормална гума.

Зависи от движението на колата, ако въртиш много извънградско или между държави примерно, както въртях аз всяка седмица ( България, Сърбия, Унгария, Румъния) си търси нормална гума. Ако си караш кротко :),и веднъж два пъти на моренце може каквато и да е 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Whiskey   
Whiskey
Пост #10651 -

Стигнахме до същността на питането - дали нормална гума се събира в отделението под кората на багажника o.O. Защото ако да - няма какво да му мисля.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vencihi10   
vencihi10
Пост #10659 - (Редактирано)

Почти съм убеден на 100% че може, при i10 със сигурност става. Свали едната гума и пробвай 10мин. работа или измери с ролетка.

Редактирано от vencihi10

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Whiskey   
Whiskey
Пост #10671 -

Да, явно може, още един човек ми каза същото. Поръчах джанта, ще сложа и гума. Иначе да, 10 минути работа, но тепърва си търся и крик заедно с ключ за гумите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване