Jump to content

Recommended Posts

Nikola   
Nikola
Пост #10307 -

здравейте !
нека да споделим малко опит и мнения за гумите на нашите джипчета : )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10310 -

Здрасти,

Аз не пиша за гумите, но това от снимката ли е твоят звяр?

Ако да, моля те, представи го, пусни снимки, защото офроуд машините са ми слабост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Градинарски   
Градинарски
Пост #10311 -

Мойта е шосейна :D джипка, ако я обуя  с джипови ще ги изям за нула време на асфалта ,поне така си мисля, за това нямам никакъв опит с джиповите  гуми, ще ми е интересно другите как са. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikola   
Nikola
Пост #10312 -

Shaft за съжаление не :(

Предстои ми подобна модификация. Ще споделя снимки и мнение след това :)

Г-н  Градинарски със сигорност ще ги изядете само на асфалт.

А с какъв размер са твойте гуми?

Аз обмислям да сложа 33х10.5 р15(16)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Atanassoff   
Atanassoff
Пост #14435 -

И аз днеска цял ден гледам гуми, между АТ и чисто зимни се колебая.... Goodrich и Yokohama AT имахме проблеми в базата с тях, един Хайлукс поднесе, и катастрофира с Йокохамата. Та май чисто зимни ше си обувам... стандартен размер, макар че така като гледам, и 70 носи, в место 65

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dart   
Dart
Пост #14439 -

Моите са такива IMG_20170223_135858.thumb.jpg.364e1d9f478a89f7dad24c9c5db17d2a.jpgIMG_20170223_135957.thumb.jpg.93720b82f02708b3af9406549d135a25.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #14440 -

Еееее, страхотни!!! Изкефих се доста!!! :) Обичам такива рошави гуми :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dart   
Dart
Пост #14452 -

Ееее , чак пък страхотни9_9. Обикновен ниско бюджетен клас , шарката им обаче е 1към 1 със скъпите БФ Гудридж и се държат много добре на всякакви настилки.За сега нямам проблеми , да чукам на дърво , но имайте предвид , че не карам много.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Atanassoff   
Atanassoff
Пост #14453 -

Аз карам бая обаче... Goodrich една наша кола катастрофира (поднесе) на дъжд с чисто нови такива. Шефа на механизацията, се опитва да ме откаже от такива гуми. Гледах една Йокохама подобна..... чудя се още. Гледам и Nexen Winguard, макар че са повече за път. Нексен ползвам от години на другите коли, и съм супер доволен, просто не съм купувал техни зимни гуми. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dart   
Dart
Пост #14454 -

Колега , каква е тази ваша база и как каратеO.o, Гумата , и най добрата такава , не може да спаси човека , когато той е невнимателен и  подценява пътните особености и надценява възможностите на автомобила и своите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #14455 -

Ама тези гуми не са за шосе, не са за завои, не са за магистрално каране... :) Смисъл, никой не ги е мислил да стават за всички тези работи, ами са повече мислени да стават за офроуд и за по-тежък терен, където настилката е....няма настилка :) За шосе са различни шарките и други неща са важни там, "движението" на ламелите/протектора/грайфера при ускорение, завиване, спиране, отвеждане на вода и куп други такива. Тези гуми AT, като на снимката /като вид/, не са точно All Terrain (AT) панацея /буквалното значение на АТ/, те не са на 100% ефективни на всички видове терени. Затоваа... не може да се правят каскади и чудеса с такива гуми, те са измислени за друго нещо :) Да излезеш в най-гадната кал, да издрапаш по най-гадния път, скали, камъни и т.н. Даже си има гуми и за повече скалисто/каменисто каране, за повече кално каране и т.н... Това се има предвид под All Terrain. Шосето е друга бира.

Доста често в България си мислим, че като си купим гуми за офроуд са най-доброто за навсякъде и са универсални за всичко, както и като си купим спирачки, които са за писта /работят със загряване/, са най-доброто навсякъде и т.н., а после разбираме, че тези спирачки не спират изобщо, докато си караме бавничко по града, преди да ги загреем хубаво... И още доста такива примери има. Също си мислим и че, като си купим джип, защото е универсален звяр, то той трябва да харчи малко, да върви като лека кола и т.н. Нищо подобно няма. Всяко нещо си има предимство, недостатък и предназначение - това е. :)  

Затова си мисля, че не може да се генерализира нито една марка, като лоша марка, ами трябва да се гледат моделите на съответните гуми на съответната марка. Едни модели са с по-криви ламели, други са с по-прави, трети имат огромни, широки канали за отвеждане на водата и са шумни като Boeing при 60-80км/ч (от там нагоре само вятърът може да ги заглуши), четвърти са асинхронни, пети имат V-образна шарка, шести са почти като сликове - нищо общо нямат повечето освен, че са гуми. :) 

Същото е и при зимните - аз лично ги избирам по шарката. За сега най-добрата и доказала се шарка е V-образната:

NEXEN WINGUARD SPORT-2 225/40R18 92V XL \ Гуми | Autospot

"Чупи" снега доста лесно и се отървава от него, да не полепва по гумата - не става на поничка. :) 

Така че... на една марка от модел до модел има огромна разлика и по-скоро не може да се генерализира, че даден производител на гуми е боклук и не става... :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Atanassoff   
Atanassoff
Пост #14463 -

Точно такава същата шарка сложих днеска сутринта, Nexen Winguard Sport 2 SUV, в Плевен и Ловеч вали яко, на пътя е перфе, тотален чук. Ама като влезна по калните пътечки и става не кола, а шейна :D Май ше си търся джанти, за другите гуми, да има да сменям. Иначе Nexen са супер за път, дъжд, и със сигурност за сняг, тая от снимката е същата шарка, даже е същия модел гума, такива сложих днеска. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #14506 -

Аз също сложих Нексен тази зима, но нямам никакво време да ги разтъпквам. А и не мога да опра да карам Сатаната...d67642205f15220326f3e09c96aba435.jpg

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Atanassoff   
Atanassoff
Пост #14512 -

Същите. От няколко дена не съм се спирал, гумите са страхотни за път, мокро, и за сняг предполагам, защото за това са направени все пак. На кал колата се управлява трудно обаче, като се напълнят ламелите и става лодка. Но стъпи ли на асфалт, просто моментално се изчистват. Супер са гумите :) Ходих до София в петък, и никви грижи на мокро със 120, в дъжд. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване