Jump to content
Данчо

Ангренажна верига

Recommended Posts

Данчо   
Данчо
Пост #10269 -

Здравейте колеги и за много години.Явно ще се наложи смяна на ангренажната верига, при палене особенно студена първите 5/6 секунди двигателя работи доста грубо чува се звук като стържене [чегъртане] след което утихва и работи като часовник.Загряла на ниски обороти няма никакви звуци само при палене 2/3 секунди след угасване лампата за маслото се чува .Маслото е читаво мотул 5w40 сменям го в сервиз който ползвам от години и съм доволен.Въпросите са дали със смяна на обтегачи ще се реши проблема.От къде мога да взема комплект ангренажни вериги с другите чарколяци на поносима цена.Можете ли да препоръчате сервиз или майстор за смяна на частите  в района на София.Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Данчо   
Данчо
Пост #10271 - (Редактирано)

Двигател 3,3. 260кс. G6DBAS.

Редактирано от Данчо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10275 -

За много години! Живи и здрави! 

Не съм сигурен, че маслото е добро. Възможно е да е от него. В началото, когато взе колата, имаше ли ги тези шумове и т.н.? Иначе веригата, ако е, трябва да трака непрекъснато и моторът да е по-шумен. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Данчо   
Данчо
Пост #10279 -

Старото масло беше фукс 10w40 и с него шумеше по същият начин.Имам чуството ,че шуми докато маслото напълни обтегачите след това мърка.И аз доколкото знам ако е веригата шуми и на празен ход като е загряла.Не са клапани според мен шума е много по различен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #10367 -

Ако е с хидравличен (маслсен) обтегач веригата също и той може да е дал фира....може да е разпъната,някой плъзгач да се е износил на криво и като цяло може да са много неща,но не си струва риска да караш докато се счупи,че после става прекалено скъпо всичко.

Ако не си намерил части може да ми пратиш рамата да видя дали ще мога да ти помогна с нещо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Данчо   
Данчо
Пост #10369 -

Търся майстор да я прегледа и да каже какво е,благодаря за предложението при нужда ще пиша.Днес се чух със старият собственик каза,че я е карал в ИНД и от там са му казали,че е от повдигачи на клапаните но не било фатално ще търся второ мнение и ще я стягам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tqnata   
tqnata
Пост #10395 -

Според мен е напълно нормално да се чува веригата при първо палене в рамките на 1-2 секунди, но без странично стържене или други шумове. Ако ще сменяваш нещо те съветвам да смениш всичко - веригите, плъзгачи, обтегачи, банани и т.н. Аз направих това точно преди година, видимо без причина, просто превантивно ... и се оказа напълно ненужно :)

Нещата не са скъпи, може би за Grandeur ще е една идея повече. Всичко за моята намерих в Базис-М, без никакво чакане или поръчка. Твоят двигател обаче е различен.

Аз карам със същото масло вече вече 4 смени подред и съм супер доволен. Преди това съм пробвал 4 вида висок клас масла, но двигателят определено работи най-добре с Motul.

Шума от повдигачите е доста по-различен от шума на веригата. Мисля, че опитен майстор ще го хване.

Мени ли обороти когато загрее?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Данчо   
Данчо
Пост #10397 -

Благодаря за съвета, не мени оборотите работи много добре.Не мога да го определя шума просто работи по грубо и се осеща че не е стигнало масло до шумящата част ,като качи маслото до всички възли за 4_5 секунди и спира ,ще я водя на доктор да я чуе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване