Jump to content
k.stoev

Соната течна фаза

Recommended Posts

boy3m   
boy3m
Пост #16330 -

Щом има достъп до менютата,опитай с най-ниската резолюция и времетраене.

Или погледни дали има възможност за "формиране" на "път" на записите.

И последен жокер-форматирай картата-мисля FAT 32,беше.

При мен накъсва клиповете на около една минута,но  нямам дисплей за да настройвам.

Корейката дрънка нещо ама,както знаеш не съм на "ти" с корейския,така че съм я отсвирил.

Иначе е готино-палиш колата -един поздрав,след малко видеорегистраторката с друг поздрав.:P

Карам с настройките, които са направени от предишния собственик.

:thumbs_up_big:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ckkgk   
ckkgk
Пост #16333 -

За резолюцията не съм пробвал. Път за записите няма. Форматирал съм всички възможни формати. Тя си форматира сама картата и си прави директориите/папките и е оказано къде какви записи се съхраняват. 

И при мен записите са кратки, минута мисля.

Сега се сещам, че има папка с някакви, като системни тхт файлове - уж какво е правила камерата. Да взема да погледна там що има, може да изскочи заек.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ckkgk   
ckkgk
Пост #16655 -
На 7.05.2021 г. at 10:19, ckkgk написа:

........вече съм на границата да я разкостя........

.

Е играх си, играх си и най-накрая я разкостих. Черното до крачетата на двата големи кондензатора ще да е електролитът им. Дано само платката не е 4-ри слойна и да няма поразии по скрити писти. Поръчах вече нови и като кацнат ще разпоявам , чистя и ще видим що ще стане. Ще докладвам резултатът.

IMG_20210519_074910.jpg

IMG_20210519_074900.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
boy3m   
boy3m
Пост #16666 -
Преди 22 часа, ckkgk написа:

Е играх си, играх си и най-накрая я разкостих.

E тя температурата в салона какво ли не прави...чел съм ,че достига 60-70°С при директно облъчване.

Пожелавам лек ремонт,9_9 и да се разминеш само с кондензаторите.

Платката ще е двуслойна.

Като идея само:

1.ако позволява мястото нахлузи термошлаух върху електролитните,или ако се сещаш за някаква друга тънка защита

2.-измисли нещо наподобяващо сенник над камерата,прикрепено към стойката и

-залепи нещо на челното стъкло над камерата

3.ако позволява завърти камерата на 180°-това с мисълта да не падат лъчите,директно върху зоната с кондензаторите

4.подходящ калъф, който да постяваш когато е на слънце

5.малко шукайка,ама...облепи корпуса на камерата с материал от който правят сенниците за предно стъкло

Само за акъл съм,нали?:D

Поздрави,:P

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ckkgk   
ckkgk
Пост #16669 - (Редактирано)

Ми той нали форумът е за това да се дава акъл, да се разсъждава и коментира и да се стига до най-правилното решение. А и някой беше казал, че 2-3 глупави глави мислят повече от една умна, па била тя и професорска или нещо такова беше.:D

А иначе камерата е залепена в този участък, където на стъклото има едно покритие от много ситни и много на-гъсто точици-нещо като сенник. Не че няма пряко слънчево попадение, но ще е само при ниско слънце.

Поздрави и на теб :)

Редактирано от ckkgk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ckkgk   
ckkgk
Пост #16987 -
На 8.06.2021 г. at 15:22, ckkgk написа:

........ Ще докладвам резултатът.

Не се получи как я мислех xD.

Разпоих, почистих, запоих новите кондензатори и с включването "бау" единият цъфна. До тук и приключих с мерака. Поръчах от великата китайска стена други камери, даже вече са тук. Остава по сложното-свободно време. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел   
Ангел
Пост #17535 -
На 8/15/2018 at 18:11, N20 написа:

Днес ми изгоря дюза(газова)-200 + лева,съвсем случайно попаднах на майстор със софтуер който "чете" всички газови Хюндаи и Кии,ако някой иска координати и телефон(района на Велико Търново) на лично.Дюзата я намерих в Пловдив и утре я очкавам с Еконт.

0-02-04-838e10efac3e2ff4795f5504bf57e6e806912c94bbec557b9bd4b57287d1d38e_1d2cd0a5.jpg

viber image.jpg

Здравейте може ли кординати за района на В Т

На 8/15/2018 at 18:11, N20 написа:

Днес ми изгоря дюза(газова)-200 + лева,съвсем случайно попаднах на майстор със софтуер който "чете" всички газови Хюндаи и Кии,ако някой иска координати и телефон(района на Велико Търново) на лично.Дюзата я намерих в Пловдив и утре я очкавам с Еконт.

0-02-04-838e10efac3e2ff4795f5504bf57e6e806912c94bbec557b9bd4b57287d1d38e_1d2cd0a5.jpg

viber image.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ckkgk   
ckkgk
Пост #17634 -

Добро утро.

Ще сменям масло и филтри, та мисля да погледна какво е дереджето в автоматика.

Някой има ли идея това ли е правилният начин за проверка маслото на автомата на Сонатата?

Чета за други автомати щеки, пък ниво на топло, на студено, а тук една пробка, като на ръчна кутия.

SB-10076424-5448.pdf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #17635 -
Преди 2 часа, ckkgk написа:

Добро утро.

Ще сменям масло и филтри, та мисля да погледна какво е дереджето в автоматика.

Някой има ли идея това ли е правилният начин за проверка маслото на автомата на Сонатата?

Чета за други автомати щеки, пък ниво на топло, на студено, а тук една пробка, като на ръчна кутия.

SB-10076424-5448.pdf

Добро утро! За жалост, да... така се проверява нивото. Изключително неудобно е, но точно така се проверява. Караш, да се затопли флуида, спираш и изреждаш задна, "предна", неутрална, изчакваш поне по 3 секунди на всяко положение на лоста, правиш го два-три пъти, за да си сигурен, че е отишло масло навсякъде, после слагаш на P, докато двигателят работи (върти се хидротрансформаторът) сваляш страничната контролна пробка /тя е пластмасова, не я напъвай много с разни инструменти, става и на ръка, доколкото си спомням/ и от там трябва да тече много тъничка струйка, като от казан за ракия :) Ако е така - затваряш всичко, гасиш или караш - това е. 

Ако тече по-дебела струйка - чакаш да започне да тече тъничка и едва ли не да се стича по корпуса на кутията. Тогава е ок. Ако е дебела струйката, вероятно има повече масло и по-добре да изтече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ckkgk   
ckkgk
Пост #17643 -

Благодаря Венци :). Точно така е и описано във бюлетина. Ще го проверя, тъкмо и ще видя дали са си свършили добре работата преди 8 месеца.xD

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #17644 -
преди 17 минути, ckkgk написа:

Благодаря Венци :). Точно така е и описано във бюлетина. Ще го проверя, тъкмо и ще видя дали са си свършили добре работата преди 8 месеца.xD

Проверявай, че аз още се чудя как го бяха сменили преди мен... след като мерих количеството на източеното и налях същото количество, без да проверя пробката. От тогава проверявам всичко - навсякъде.

• Благодаря! 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
boy3m   
boy3m
Пост #17645 - (Редактирано)

https://www.youtube.com/watch?v=0UGyj9Lem5g

На клипа от шестнадесетата минута нататък се вижда каква трябва да бъде струйката.

ЧОвеко каза тънка струйка като кибритена клечка.

Тънка като тази от казана за ракия...9_9

Ако не си варил ракия ,нямаш оторизация и компетенция за проверка на маслото в кутията.:thumbs_up_big:

Редактирано от boy3m
Причина за редакцията: корекция линк
  • Ха-ха!!! 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #17647 -
Преди 1 час, boy3m написа:

Ако не си варил ракия ,нямаш оторизация и компетенция за проверка на маслото в кутията.

А! Кажи му! :D

• Ха-ха!!! 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване