Jump to content
k.stoev

Соната течна фаза

Recommended Posts

N20   
N20
Пост #2778 -

Ако Ви се наложи да купувате дюзи-линка от долу,има два ( 35310-37200,35310-25700 ) номера стават за Кия и Хюндай.Имам налични 4 броя,ако на някой  му потрябват,давам назаем докато му дойде поръчката.

https://ru.aliexpress.com/item/12-hyundai-NF-SONATA/32862975385.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6c6033edbX0rve

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #2861 -
На Sun Feb 25 2018 at 11:27, k.stoev написа:

Здравей те колеги! Предварително искам да се извиня ако темата не е на правилното място. Засилил съм се да си купувам кола. Спрях се на тези Сонати които се внасят от Корея с течната фаза. Някой знае ли за какво става на въпрос. Здрави ли са , има ли части за тях, майстори, заслужават ли си парите. С една дума тези коли ми са като китайско писмо и всеки който знае по нещичко да драсне по някой ред, ще ви бъда много благодарен. Благодаря предварително!

Бензин няма изобщо. Само на газ е. Смяна масло Мотул с маслен филтър и диагностика 100лв. Всички филтри си ги бяха сменили корейците чисто нови. А частите са абсолютно нормални цени за коли след 2011 г. Макар да не съм сменял нищо съм проучвал- има части на цената на голф 4 2003г.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zorvalth   
zorvalth
Пост #2863 -

Аз друго не разбирам, като нямат бензин, какво прави тая бутилка в багажника? И как изобщо се справяш с багажника, тая кола става ли за семейна?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #2864 -
преди 4 минути, zorvalth написа:

Аз друго не разбирам, като нямат бензин, какво прави тая бутилка в багажника? И как изобщо се справяш с багажника, тая кола става ли за семейна?

Предполагам, че заради смяната на филтрите и помпата е там- за по лесен достъп. Преди 2 дни се върнах от море, двама възрастни и две деца. Учудващо събрах всичко, а багажа не беше малко. да я Багажника е доста широк и висок. Не е толкова малък колкото изглежда. А и в купето е много широко и там може да се сложи някой сак. Но за колелета и колички не става. Да кажем, че е 30см по-къс от на Ауди А4.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
raider_SK   
raider_SK
Пост #3517 -

към колегата Shushata - успя ли да минеш технотеста, понеже вижда си я пуснал за продажба?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #3518 -
преди 3 минути, raider_SK написа:

към колегата Shushata - успя ли да минеш технотеста, понеже вижда си я пуснал за продажба?

Още, не. Очаквам до края на месеца.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
raider_SK   
raider_SK
Пост #3519 -

ОК колега.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
raider_SK   
raider_SK
Пост #5288 -

Привет колеги,

Няма да пускам нова тема, но понеже в Пловдив данъците са били винаги най-високи и реших да си изкарам документ за еврокатегория.

Някой минавал ли е по този път понеже предполагам в талоните на всички няма написана такава?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #5289 -

Ако колата ти има евро категория, просто трябва да отидеш в общината и да вземеш бланка, която да попълни вносителя. Отиваш при вносителя и искаш бележка за удостоверяване на категорията - подпечатана и т.н... Плаща се 20-25лв и с тази бележка отиваш в общината, заедно с бланката /и само бланката, попълнена от вносителя е достатъчна/.  Това е.

Иначе... на някои коли, които са нов внос и не е записано ясно в предишните документи коя категория е - те нямат и в талона издаван от КАТ... или просто някой е спал в КАТ, което не го изключвам изобщо, като вероятност. ;) На моята си пише Евро 4 в талона - регистрирана е 2007-ма година. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
raider_SK   
raider_SK
Пост #5309 -

Привет колеги,

В по-предния пост споделих за човек, който си е изтърбушил катализатора понеже е имал проблем. Това го чух лятото на 2018г. и понеже всеки ми казва как катализатора едва ли не ще ми замине след още 50 000км. то се позаинтересувах ако това стане какво да направя.

Първо ще пусна снимки на моя катализатор (горния), който е непосредствено след колекторите. По мое мнение и на още 2-ма майстори, засега си е наред. Нямам губене на мощност, светкане на чека или каквито и да било признаци.

Но това, което ме вълнува е какво става ако е за махане. Единственото разумно решение, което намерих е при руснаците (може и другаде да го практикуват)

1. Режат катализатора точно след колекторите.

2. Заваряват така наречения от тях "пламегаситель"

3. заваряват.

4. Най-вероятно слагат някаква втулка за втората ламбда сонда.

Прикачам снимки:

Това което споделят е, че няма никакъв страничен шум, като бучене или резонанс след интервенцията.

След посещение на няколко магазина за гърнета и резонатори тук в Пловдив, не намерих нищо подходящо.

Единственното, което успях да открия е на линка отдолу.

https://avtokros.uaprom.net/p632974527-plamegasitel-kollektornyj-hyundai.html

Струва някакви сменшни пари, около 7 лева.

В сайта има, както за Sonata YF, така и за NF  и много други автомобили с колекторен тип катализатори.

Молбата ми е - някой по запознат с руски или английски може ли да направи някакво официално запитване на имейла им и да попита дали биха изпратили до България.

0007.jpg

0008.jpg

0005.jpg

0006.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #5314 - (Редактирано)
Преди 5 часа, raider_SK написа:

Привет колеги,

В по-предния пост споделих за човек, който си е изтърбушил катализатора понеже е имал проблем. Това го чух лятото на 2018г. и понеже всеки ми казва как катализатора едва ли не ще ми замине след още 50 000км. то се позаинтересувах ако това стане какво да направя.

Първо ще пусна снимки на моя катализатор (горния), който е непосредствено след колекторите. По мое мнение и на още 2-ма майстори, засега си е наред. Нямам губене на мощност, светкане на чека или каквито и да било признаци.

Но това, което ме вълнува е какво става ако е за махане. Единственото разумно решение, което намерих е при руснаците (може и другаде да го практикуват)

1. Режат катализатора точно след колекторите.

2. Заваряват така наречения от тях "пламегаситель"

3. заваряват.

4. Най-вероятно слагат някаква втулка за втората ламбда сонда.

Прикачам снимки:

Това което споделят е, че няма никакъв страничен шум, като бучене или резонанс след интервенцията.

След посещение на няколко магазина за гърнета и резонатори тук в Пловдив, не намерих нищо подходящо.

Единственното, което успях да открия е на линка отдолу.

https://avtokros.uaprom.net/p632974527-plamegasitel-kollektornyj-hyundai.html

Струва някакви сменшни пари, около 7 лева.

В сайта има, както за Sonata YF, така и за NF  и много други автомобили с колекторен тип катализатори.

Молбата ми е - някой по запознат с руски или английски може ли да направи някакво официално запитване на имейла им и да попита дали биха изпратили до България.

0007.jpg

0008.jpg

0005.jpg

0006.jpg

Да ти го поръчам ли,всяка седмица имам камион от там? 950 гривни са приблизително 30 евро !!!

Редактирано от N20

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #5316 -
преди 13 минути, N20 написа:

Да ти го поръчам ли,всяка седмица имам камион от там? 950 гривни са приблизително 30 евро !!!

На въпросът ти какво става като махнеш катализатора, пича в линка е написал кратко и ясно ,не стана 3 литра но... чети в темата.https://www.drive2.ru/l/467589585895948417/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
raider_SK   
raider_SK
Пост #5317 -

Лелее как щях да подведа всички. 1грн = 0.06лв. Следователно 1000грн = 60лв.

Благодаря N20, ще се възползвам от предложението. На лични ми дай банкова сметка и ми кажи колко да ти преведа.

Само да поясня, че това от линка, който си дал е за долния катализатор (този след меката връзка)

А този, който съм показал аз на линка е от горния катализатор. Иначе този долния има доста заместители в България, защото е стандартен.

Доколкото си натъманих превода от темата става ясно, че като е заменил долния катализатор е усетил по-плавно ускорение без излишни шумове и т.н (май все хубави неща).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
hristo_bgh   
hristo_bgh
Пост #7863 -

Здравейте (евентуално бъдещи колеги), 

Замилям смяна на колата и искам да продължа да съм на газ, съответно вариантите не са вече безкрайни.

И попаднах на Соната / К5 . Опитах се да прочета малко по темата (гледах и в другия форум), но има едно-две неща , които още са ми малко мътни :

- динамика - знам че не мога да разчитам на някаква кой знае каква от 155 кс с автоматик, но все пак ... Та въпросът ми е - наистина ли е толкова мудна, проблем ли е примерно изпреварнането на камион по междуграски път ?

- автоматика - досега май никой не е имал проблеми (стига да е сменял от време на време маслото, което май е доста евтино упражнение ) - има ли нещо от което да се плаша все пак ?

- размер на багажника - някой от колегите спомена, че всъщност е по-голям отлколко изглежда ... но примерно стига ли за да се сложат 4 средни сака/чанти (по 40-50 литра) ... оглеждам я все пак за семейна кола

Ще съм много благодарен, ако някой по -опитен сподели :)

Мерси предварително :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #7878 - (Редактирано)

За какво питаш ,за европейска Соната със допълнителна газ или корейска със заводска? 

Редактирано от N20

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
hristo_bgh   
hristo_bgh
Пост #7887 -

Извинявам се ... за корейска със заводска газ питам .

Даже ще попитам и  допълнително за обема на бутилката какъв е. 

Не съм попадал на еврепейска Соната от тези години с "нормален" газов инжекцион,  но също бих и обърнал внимание.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #7913 - (Редактирано)

Отговоарям ти на въпросите с уточнение че моята е 2008 г,автоматика(4 скорости ,слагат го и на Санта Фе) наистина е муден,при изпреварване пада до 2-ра скорост,но съм нямал рискови ситуации(не съм рисков водач).Конете са му една идея по-малко за тежестатта на купето.В багажника се събират два средни куфара,два средни сака и някоя друга чанта.Ако се стягаш за море ще ти се наложи да сложиш авобокс на тавана.Бутилката е 80 литра но по-вече от 65 не ми се е случавало да събере.

Успех с покупката

Редактирано от N20

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
hristo_bgh   
hristo_bgh
Пост #7919 -

Благодаря N20 . 

Тоест да не разчитам на пробег над 600км без зареждане.

А има ли разлика в 4 и 5 скоростния автоматик ?

И като цяло проблемни ли са автоматиците или стига да им се сменя маслото от време на време всичко е наред ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #7922 -

По принцип не са проблемни автоматиците. Аз карам Соната 2013 и ускорява много добре, особено при потегляне и в градски условия се усеща много яко. За дълго също няма проблеми, изпреварва много лесно макар да не усещаш някакво турбо или залепяне на седалката, но като гледаш километража се покачва рязко, без да усетиш някакъв адреналин. Мотора е 2 литра, 157коня. Бутилката ми побира 72-74 литра и гори средно 10

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
hristo_bgh   
hristo_bgh
Пост #7935 -
Преди 3 часа, Shushata написа:

По принцип не са проблемни автоматиците. Аз карам Соната 2013 и ускорява много добре, особено при потегляне и в градски условия се усеща много яко. За дълго също няма проблеми, изпреварва много лесно макар да не усещаш някакво турбо или залепяне на седалката, но като гледаш километража се покачва рязко, без да усетиш някакъв адреналин. Мотора е 2 литра, 157коня. Бутилката ми побира 72-74 литра и гори средно 10

Мерси Shushata.

Значи все пак са към 700км грубо (което си е добре). Тези 10л/100 са градско или магистрала ?

Не очаквам някаква огромна динамика, но искам да мога да изпреваря безопасно, когато се наложи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #7951 -
Преди 17 часа, hristo_bgh написа:

Мерси Shushata.

Значи все пак са към 700км грубо (което си е добре). Тези 10л/100 са градско или магистрала ?

Не очаквам някаква огромна динамика, но искам да мога да изпреваря безопасно, когато се наложи.

10 средно: 8,5/11,5 приблизително. Макар през юли да ми даде около 9,5 до морето но в жегата, климатроника на макс, 4 човека и много багаж. А иначе изпреварванията не са проблемни. Автоматика се представя изключително, гарантирам.

Да похваля климатроника- най добрия който съм виждал, цял ден на слънце, след работа се качваш, започва директно със студен въздух и за 30-40 сек в колата е ОК. Зимата газта загрява изключително бързо. За една минута колата е топла и всички стъкла размразени, при положение, че нямам гараж и не я бях карал 2 седмици. Работа на място 1 Мин, пробег максимум 1 км и вдигна градусите на оптимално ниво. Сам се превключва на краката, на стъклата или нашофьора според температурата и го прави винаги в точния момент.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #7969 -

Аз на свой ред да питам,някой кара ли LF модификацията от 2014 година-харесал съм си една и мисля да сменям NF-ката?Питанката е във връзка с резервните части,Инд комерс тая модификация не са я продавали,та дали частите са взаимнозаменяеми с тезина  i 40 ,то е ясно части от интериора  и екстериора няма как да има,но поне ходова част двг и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
hristo_bgh   
hristo_bgh
Пост #7989 -
На 15/08/2019 at 7:19, Shushata написа:

10 средно: 8,5/11,5 приблизително. Макар през юли да ми даде около 9,5 до морето но в жегата, климатроника на макс, 4 човека и много багаж. А иначе изпреварванията не са проблемни. Автоматика се представя изключително, гарантирам.

Да похваля климатроника- най добрия който съм виждал, цял ден на слънце, след работа се качваш, започва директно със студен въздух и за 30-40 сек в колата е ОК. Зимата газта загрява изключително бързо. За една минута колата е топла и всички стъкла размразени, при положение, че нямам гараж и не я бях карал 2 седмици. Работа на място 1 Мин, пробег максимум 1 км и вдигна градусите на оптимално ниво. Сам се превключва на краката, на стъклата или нашофьора според температурата и го прави винаги в точния момент.

Meрси колега. Звучи екстра така.

Вече ще трябва да я пробвам и на живо де.

Преди 15 часа, N20 написа:

Аз на свой ред да питам,някой кара ли LF модификацията от 2014 година-харесал съм си една и мисля да сменям NF-ката?Питанката е във връзка с резервните части,Инд комерс тая модификация не са я продавали,та дали частите са взаимнозаменяеми с тезина  i 40 ,то е ясно части от интериора  и екстериора няма как да има,но поне ходова част двг и т.н.

Ами между 2013та и 2014 не е ли само фейслифт разликата (и малко отвътре) ... или се бъркам ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #7994 -

https://www.hyundai.com.my/pre-ownedcar/Details?ID=6d93f9ac-2e27-4074-9c02-c0c176703cf6 за такава става въпрос,може и да е така,незнам затова питам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване