Jump to content
k.stoev

Соната течна фаза

Recommended Posts

k.stoev   
k.stoev
Пост #637 -

Здравей те колеги! Предварително искам да се извиня ако темата не е на правилното място. Засилил съм се да си купувам кола. Спрях се на тези Сонати които се внасят от Корея с течната фаза. Някой знае ли за какво става на въпрос. Здрави ли са , има ли части за тях, майстори, заслужават ли си парите. С една дума тези коли ми са като китайско писмо и всеки който знае по нещичко да драсне по някой ред, ще ви бъда много благодарен. Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
George   
George
Пост #638 -

Не сте посочили коя година е колата, и какъв е мотора...

С "течна фаза"/LPi -> вероятно ще имате проблем - както за свестен майстор, така и скъпо обслужване/ремонт...

Бензин се впръсква на няколко такта, така, че - икономията от каране на газ е съмнителна.

Това е единствено решение при моторите GDI/FSI.

Но там има и други проблеми...

Аз не бих взел автомобил с течна фаза. Или джедай (GDI).

-----------------------

Ако някой ви препоръча тая система - нека да посочи цени за ремонти/настройки. И местоположение на читав майстор...

Поздрав !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
didod1   
didod1
Пост #645 -

На LPi  настройки не се правят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
k.stoev   
k.stoev
Пост #660 -

Това означава  ли , че през известно време трябва да се сипва бензин? И между другото колко горе-долу е голям резервоара на бензина, и колко може да измине на бензин?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
raider_SK   
raider_SK
Пост #1281 -

Привет колеги,

По принцип се подвизавам в КИА форум, защото досега нямаше Хюндай форум (поне аз не знаех, че сте го възкресили).

Карам от близо 3 години Sonata 2011 2.0 Lpi и мисля, че автора пита за точно такава. Двигателя не е GDI a DOCH, което си е доста различно!

Части има бол, ама наистина каквото си поискате и са на изклщчително нормални цени. Мога да дам координати, но не да не получа удивителен!

Както споделих на колегите от КИА, така заявявам и тук, че газовата е невероятно безпроблемна. Само трябва да се сменят филтрите. Този който е преди бутилката на около 50 000км. , а този на задния мост (след бутилката) на около 100 000км. Свещи задължително платинени на NGK и аз я карам с масло Amsoil 5w40 mid Saps, както и смених на скоростите с Amsoil.

Ако някой го интересува нещо да пита тук в темата. ще се опитам да отговоря на всички. 

Лично аз съм и навъртял 85 000км. и толкова е безпроблемна, че чак ви се иска да я продадете, понеже не е като някои други автомобили през 3 месеца да ви вкарва във филми от проблеми.

Малко я прехвалих и току виж нещо се прецака :)

Успех на форума ни!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #1613 -

Здравейте и от мен и аз съм със Соната на газ течна фаза модификация N20  2000см3 144 к.с  2008 година,доплувала от Корея.От декември до сега-15 000 км -никакви проблеми(да чукам на дърво и аз).Разход 10-12/100-зима/лято.Ходих за профилактика в КДЖИ в Пловдив собственика каза че е купил една помпа(митове за нея :) -цена 500 лева) и вече трета година не може да я продаде :) за клиент е поръчвал само една дюза(150 лв).Обслужена за 180 лева/110 лева масла-автоматична кутия,мотор и всички филтри.труд 40 лева смяна на масло кутия и 30 лева смяна на масло двигател и филтри.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #1745 - (Редактирано)

На Fri May 18 2018 at 17:18, raider_SK написа:

Привет колеги,

По принцип се подвизавам в КИА форум, защото досега нямаше Хюндай форум (поне аз не знаех, че сте го възкресили).

Карам от близо 3 години Sonata 2011 2.0 Lpi и мисля, че автора пита за точно такава. Двигателя не е GDI a DOCH, което си е доста различно!

Части има бол, ама наистина каквото си поискате и са на изклщчително нормални цени. Мога да дам координати, но не да не получа удивителен!

Както споделих на колегите от КИА, така заявявам и тук, че газовата е невероятно безпроблемна. Само трябва да се сменят филтрите. Този който е преди бутилката на около 50 000км. , а този на задния мост (след бутилката) на около 100 000км. Свещи задължително платинени на NGK и аз я карам с масло Amsoil 5w40 mid Saps, както и смених на скоростите с Amsoil.

Ако някой го интересува нещо да пита тук в темата. ще се опитам да отговоря на всички. 

Лично аз съм и навъртял 85 000км. и толкова е безпроблемна, че чак ви се иска да я продадете, понеже не е като някои други автомобили през 3 месеца да ви вкарва във филми от проблеми.

Малко я прехвалих и току виж нещо се прецака :)

Успех на форума ни!

Здравейте, аз си поръчах вече Соната 2.0 2014г. от Корея, но е само на течна фаза газ- няма бензин. Запалва газта в цилиндрите. Чакам на 12.07 да пристигне. Имате ли наблюдения за тези коли- Киа и Хюндай се правят само на газ за Корея. Доколкото знам единствените проблеми са само помпата, която се сменя на 200000 км. Моля за мнения.

Screenshot_2018-07-07-07-55-53-919_com.android.browser.png

Редактирано от Shushata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #1751 -

Той мача е свирен щом си я поръчал,питай конкретно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #1753 -
преди 58 минути, N20 написа:

Той мача е свирен щом си я поръчал,питай конкретно.

Имам предвид дали газта прави проблеми. Много хора казват, че бг газта не ставала за тези коли, но един газаджия в Севлиево  ми каза че течната газ 5 фаза не била проблем. И другото е електрониката- дали често има дефекти и грешки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #1755 -

За прочистването на газта има два филтъра:един преди бутилката(директно след пълначката) и един след бутилката под задните седалки,филтърът струва 55 лева,при смяната му нямаша никакви външни тела и течности(издухахме го с компресор само).17 000 км никакъв проблем с електрониката.Какво да се скапе,помпа 500 дюза 150 лева.Ако ще пътуваш в чужбина(зависи къде) се снабди с трите вида накрайници и mylpg.eu в телефона :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
raider_SK   
raider_SK
Пост #1760 -

Колега Shushata и моята е от Кореа и е само на газ, но е 2011г. 

Един приятел му пристигна от Кореа колата преди около 2 месеца и ми сподели, че най-големия проблем му е бил една метална лепенка, на която имало някакви стойности за изгорелите газове и трябвало да си намери с по-ниски стойности. И това за да мине Декра. Накрая го привикали на по-усамотено място и му казали, че няма как да е истинска тази лепенка и му искали двойна цена, демек от ПЕТСТОТИН И НЯКОЛКО ЛЕВА на ХИЛЯДА И НЯКОЛКО.

Ако колегата сподели подробности с плащания, документи, разтоварване и други съм сигурен, че много колеги ще са му благодарни!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #1762 - (Редактирано)

Господ ме опазил от такива проблеми-взех я от корейска фирма(служебна кола) от София и си беше регистрирана 9 месеца преди това,но при мен особеното е че в талона пише БЕНЗИН(бензин няма,резервоар няма,дюзи няма), EURO 4 ,газовата уредба с номера е вписана в талона за преглед,но не и в регистрационния талон.

Редактирано от N20

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #1799 -

Да знаете как се зарежда на нашите газстанции? Трябва ли допълнителна чашка за накрайник на пистолета, когато е само на газ течна фаза? Сигурно евро стандарта е различен от техния. Да не се окаже че не мога да заредя газ в Бургас и да трябва платформа до Севлиево- 600-700 лв

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #1815 -

http://elenagas.com/shop/газови-уредби-за-автомобили/накрайници-адаптори-чашки-за-зареждане

По принцип съм чувал за три вида стандарти за накрайници в Европа,Може да ги закупиш от този магазин на цена 15 лева бройката или варианта с репатрака :)

ул. „Мизия“ 28-40
5002 Велико Търново

43.074386, 25.618486

https://www.google.bg/maps/@43.0749309,25.6196014,17z?hl=bg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #1930 -

Да знаете как се зарежда на нашите газстанции? Трябва ли допълнителна чашка за накрайник на пистолета, когато е само на газ течна фаза? Сигурно евро стандарта е различен от техния. Да не се окаже че не мога да заредя газ в Бургас и да трябва платформа до Севлиево- 600-700 лв

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #1931 -

Взех колата, страхотна е. Сменя се зареждачката за 50лв и нямам проблеми, но не може директно чашка а половината маркуч и тогава чашката. Иначе е мн стегнат автомобил. Нямаше проблеми с мито и ДДС-2000 лв.

Трябва обаче да се преинсталира софтуера от корейски на английски. И остана само да я регистрирам и технотест. Иначе мн добре се движи, комфортна и гори 8/100 дълго и 11 градско. Изключително тиха.

IMG_20180718_171534.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #1932 -

Лелеее!!! Красавица ти е!!! Честита да ти е и много безаварийни километри!!! Много ме кефи мен! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #1933 -
преди 24 минути, Shushata написа:

Взех колата, страхотна е. Сменя се зареждачката за 50лв и нямам проблеми, но не може директно чашка а половината маркуч и тогава чашката. Иначе е мн стегнат автомобил. Нямаше проблеми с мито и ДДС-2000 лв.

Трябва обаче да се преинсталира софтуера от корейски на английски. И остана само да я регистрирам и технотест. Иначе мн добре се движи, комфортна и гори 8/100 дълго и 11 градско. Изключително тиха.

IMG_20180718_171534.jpg

IMG_20180719_153341.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
raider_SK   
raider_SK
Пост #1934 -

Честито колега и много безаварийни!

Сподели след като минеш технотеста дали си имал проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #1936 -

Честито,и да споделиш къде ще ти правят диагностиката,моята не я хващат програмите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ендотоп   
Ендотоп
Пост #2210 -

Здравейте,бихте ли споделили каква е процедурата за директен внос на автомобил от Корея,и дали имате няколко минути да споделите опита си?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nezzos   
Nezzos
Пост #2430 -

Привет, 

не знам дали е точното място , но като хора с опит се надявам да ми дадете правилна насока.

Та въпросите ми са два : 

1. Фирмите който видях за коли от Корея са две, в Пловдив и в София. (няма да ги споменавам , да не стане проблем) 

ще се радвам да ми пишете на лично коя е "по-добрата" или коректната :)

2. Киа Оптима или Хундай Соната , доста се двоумя между двете. Ще се радвам да споделите защо се избрали Хундай пред Киа.

П.С Писал съм и във форума на Киа за менения . 

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
N20   
N20
Пост #2431 -

Днес ми изгоря дюза(газова)-200 + лева,съвсем случайно попаднах на майстор със софтуер който "чете" всички газови Хюндаи и Кии,ако някой иска координати и телефон(района на Велико Търново) на лично.Дюзата я намерих в Пловдив и утре я очкавам с Еконт.

0-02-04-838e10efac3e2ff4795f5504bf57e6e806912c94bbec557b9bd4b57287d1d38e_1d2cd0a5.jpg

viber image.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shushata   
Shushata
Пост #2432 -
Преди 1 час, Nezzos написа:

Привет, 

не знам дали е точното място , но като хора с опит се надявам да ми дадете правилна насока.

Та въпросите ми са два : 

1. Фирмите който видях за коли от Корея са две, в Пловдив и в София. (няма да ги споменавам , да не стане проблем) 

ще се радвам да ми пишете на лично коя е "по-добрата" или коректната :)

2. Киа Оптима или Хундай Соната , доста се двоумя между двете. Ще се радвам да споделите защо се избрали Хундай пред Киа.

П.С Писал съм и във форума на Киа за менения . 

Благодаря предварително :)

Не знам за фирмите, аз си я вкарах сам без посредници и съм изключително доволен за 1000 км. Но Хюндай се водят по-висок клас. В Русия масово купуват Хюндаи в момента и има само добри отзиви. И лично на мен интериора и таблата повече ми харесват. Като устройство мисля че са еднакви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nezzos   
Nezzos
Пост #2444 -

Благодаря за бързият отговор колега :)

И мен ме влече hyundai , макар Киа да има малко  по-добра визия( лично според мен)   

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване