Jump to content
Lnch1305

Сервиз "Виликар" в София, на ул. "Климент Охридски"

Recommended Posts

Lnch1305   
Lnch1305
Пост #10109 - (Редактирано)

Това е един наистина прекрасен сервиз, специализиран за корейски автомобили. Няма нещо, което хората там да не могат да направят по колата. Диагностикът им е супер специалист. Останалите майстори, както и собствениците са на много високо ниво. Ползвам този сервиз от 2008 година - първо за моят "Лантра", а сега и за моето "Санта Фе". Почти всички таксиметрови шофьори в София, каращи "Хюндай" ползват този сервиз. Изключително съм доволен и го препоръчвам на всеки! Сервизът го има в интернет - и телефони, и на карта.

Редактирано от Lnch1305

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10110 -
преди 15 минути, Lnch1305 написа:

Това е един наистина прекрасен сервиз, специализиран за корейски автомобили. Няма нещо, което хората там да не могат да направят по колата. Диагностикът им е супер специалист. Останалите майстори, както и собствениците са на много високо ниво. Ползвам този сервиз от 2008 година - първо за моят "Лантра", а сега и за моето "Санта Фе". Почти всички таксиметрови шофьори в София, каращи "Хюндай" ползват този сервиз. Изключително съм доволен и го препоръчвам на всеки! Сервизът го има в интернет - и телефони, и на карта.

Това е супер, което казваш, колега, но сподели какво са оправили? Дай малко по-специфична информация, защото иначе темата звучи като реклама и трябва да я изтрия. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Lnch1305   
Lnch1305
Пост #10111 - (Редактирано)

Разбира се. По "Лантрата" всяка година ходя задължително - преглед на ходовата част, смяна на масла и филтри, диагностика. "Лантрата" ми е произведена м. декември 1996 г. и за съжаление харчи масло. Почти цялата ходова част е сменена там за десет години - накладки, спирачни дискове, две карета, маншони, реглаж на преден и заден мост и много други неща по ходовата част, от които, да си призная - не разбирам.  Преди три години колата изведнъж спря. Два бушона ми изгаряха непрекъснато. За два дни намериха повредата по ел. инсталацията и я оправиха. Знам, че това не е никак просто. Обясниха ми, че са я проверявали кабел по кабел. Преди около година и половина ударих колата в много висок бордюр на заден ход. Волана се изкриви и колата започна да носи. Оправиха я за един ден. Даже ми дадоха повредената част - да си призная не знам как се казва точно. Обясниха ми да я пазя задължително, защото било важно, ако имам проблем при следващ ремонт. Там съм сменял ремъци и ролки. Още като закарах колата за първи път там ми обясниха, че към двигателя са снаждани някакви кабели, които не били точния размер. Показаха ми ги и ги смениха с подходящи такива. Свещи също съм сменял, но това е просто. Сменял съм също масло на скоростната кутия и спирачна течност. Хората знаят точно какви масла трябва да се използват. На моето "Санта Фе", което купих преди около месец, в петък, 20 декември 2019 г. ми смениха спукания резервоар. От обяд до 18 часа бях готов, независимо, че нямах час, а те са натоварени с много клиенти и работят само със записвания, но никога не връщат автомобил, когато наистина трябва да се направи нещо спешно. Показаха ми стария резервоар, къде е дупката и как са се опитвали за я маскират. Спасиха ми и 30 литра бензин. Сега в петък - 27 декември 2019 г. съм на диагностика на "Санта Фето".  Диагностикът ти обяснява всичко като на "малоумен", какъвто съм аз по отношение на системите на автомобила. Правили са и други ремонти, но сега не се сещам точно. Винаги издават лист с направените ремонти, ако нямаш сервизна книжка. Листовете ги пазя, но съм ги прибрал на място, което в момента ми е трудно да разровя. Наистина няма нещо, което да не може да оправят по корейски автомобили. Абсолютни професионалисти са. Самият факт, че там е пълно с таксита, говори според мен добре за тях. Записването става за няколко дни напред. Имах проблем с ABS системата на "Лантрата", но понеже колата е много стара и нямаха такава резервна част ми решиха проблема. Направиха някаква много фина заварка и вече повече от две години нямам никакъв проблем.

Редактирано от Lnch1305

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10112 -

Супер, благодаря! :) Така е по-добре, хората ще имат някаква представа какво може сервизът сега. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Lnch1305   
Lnch1305
Пост #10113 -

И аз благодаря. Да си призная не разбирам много от ремонт на автомобили. Лаик съм. Но там наистина ти обясняват всичко. Сещам се също, че съм сменял и водна помпа на "Лантрата", а също имах проблем с въздушните възглавници. И него оправиха. Благодаря, че го има този форум! На мен ми е много полезен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
batefaio   
batefaio
Пост #10119 -

Това с такситата не е много за хвалене, имам наблюдение как се правят ремонти на таксита с плюнка и тиксо, понеже всеки ремонт е разход за тях, познавам и психиката на бакшишите, може и да има изключения но не съм срещнал до сега:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Lnch1305   
Lnch1305
Пост #10128 -

Знаеш ли, batefaio, изказването ти е най-меко казано непрофесионално и предизвикателно. Не всички хора са като теб. По думите ти съдя, че не познаваш живия живот. Как с плюнка и тиксо ще си смениш спирачните дискове и накладките, например. Имам усещането, че на тебе ти се свидят пари за ремонт на колата ти и прехвърляш своето мислене на останалите хора. Сигурно през ден лежиш под колата и си я правиш сам... И сред таксиджиите има умни хора. Жалко, че не си ги срещал. Умният човек, когато работата и доходите му зависят от автомобила, ходи на възможно най-добрия сервиз, защото знае, че вложените пари ще му се върнат. Аз не съм таксиметров шофьор, но познавам много свестни, читави и умни хора, които са. А освен таксиджии в този сервиз ходят и страшно много хора, които имат корейски автомобили и най-вече "Хюндай". Не можеш да си запишеш час за ремонт за няколко дни напред. Но това теб явно не те засяга, защото ти май сам си ремонтираш колата.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
batefaio   
batefaio
Пост #10129 -
преди 33 минути, Lnch1305 написа:

Знаеш ли, batefaio, изказването ти е най-меко казано непрофесионално и предизвикателно. Не всички хора са като теб. По думите ти съдя, че не познаваш живия живот. Как с плюнка и тиксо ще си смениш спирачните дискове и накладките, например. Имам усещането, че на тебе ти се свидят пари за ремонт на колата ти и прехвърляш своето мислене на останалите хора. Сигурно през ден лежиш под колата и си я правиш сам... И сред таксиджиите има умни хора. Жалко, че не си ги срещал. Умният човек, когато работата и доходите му зависят от автомобила, ходи на възможно най-добрия сервиз, защото знае, че вложените пари ще му се върнат. Аз не съм таксиметров шофьор, но познавам много свестни, читави и умни хора, които са. А освен таксиджии в този сервиз ходят и страшно много хора, които имат корейски автомобили и най-вече "Хюндай". Не можеш да си запишеш час за ремонт за няколко дни напред. Но това теб явно не те засяга, защото ти май сам си ремонтираш колата.

Поздрави!

Извинявай ама с 4 мнения почна да хвалиш някакъв сервиз, който ти оправял 25 годишната бангия, малко съмнително ми се струва, покрай работата ми съм имал взимане-даване с бакшиши, всики до един са били долна крадлива измет, кола не съм ремонтирал сам от 25 години когато карах голф 2, айде ходи си вземи хонорара за реклама на сервиза и спри да ни занимаваш със смешните ти умозаключения, въсщност нискоинтелигентните ти постове дори са един вид антитреклама и с безкрайната си тъпотия постигаш обратното на целеното.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10130 -

Спрете до тук, моля. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
batefaio   
batefaio
Пост #10131 -
Преди 15 часа, shaft написа:

Спрете до тук, моля. :)

Да не е приготвил коледни банове дядо Мраз:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10132 -
преди 20 минути, batefaio написа:

Да не е приготвил коледни банове дядо Мраз:D

Точно. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #10134 -
Поздрави!
Чакай аз да те питам... Нещо срамно ли има в това човек сам да си ремонтира колата? Освен достатъчно сръчност и умение това показва и едно по-високо ниво на знания, които на теб май ти липсват. И преди да се опиташ да пишеш и за мен какво знам и незнам, се съобрази с начина си на писане. Не само на мен ми прозвуча като явна реклама на сервиз... Без никой да е написал нищо за теб лично, се опитваш да даваш квалификация за хората които явно не са съгласни с теб. Ако не искаш никой да ти пише в темата - обърни се към@shaft...
А да, аз също си ремонтирам колите сам. За да не се ядосвам на "прехвалени" сервизи...

Изпратено от моят MI MIX с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
batefaio   
batefaio
Пост #10135 -
преди 11 минути, Mountebank написа:

Чакай аз да те питам... Нещо срамно ли има в това човек сам да си ремонтира колата? Освен достатъчно сръчност и умение това показва и едно по-високо ниво на знания, които на теб май ти липсват. И преди да се опиташ да пишеш и за мен какво знам и незнам, се съобрази с начина си на писане. Не само на мен ми прозвуча като явна реклама на сервиз... Без никой да е написал нищо за теб лично, се опитваш да даваш квалификация за хората които явно не са съгласни с теб. Ако не искаш никой да ти пише в темата - обърни се към@shaft...
А да, аз също си ремонтирам колите сам. За да не се ядосвам на "прехвалени" сервизи...

Забравих, че си сложих сам спойлера на багажника - баси цъвула дето съм, сега някое дете на "монтъор" ще остане без коледен подарък:o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10139 -

Ще зачистя след празниците, защото сега толкова много ме мързи, че няма да стане... Не го обръщайте на заяждане.

Аз също си ремонтирам колите сам. ВСИЧКИ мои коли и тези на приятелите ми, дори.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #10140 -

Хайде, хайде... Не барай, нека има яснота и баланс в написаното. Не харесвам личните нападки. Да се надяваме, че някой ще извлече поука и ще се съобрази.
Наздраве!
Peace бабо...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TonyZ   
TonyZ
Пост #10200 -

Не разбрах този сервиз за черния списък ли е или за белия? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
batefaio   
batefaio
Пост #10201 -

Тоя индивид с 4 мнения ако питате мен въобще няма хюндай и влязъл във форума единствено и само с цел реклама:ph34r:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10203 -

Всеки сервиз би могъл да има доволни и недоволни люде. Би могъл да фигурира, и в бял, и в черен списък. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване