Jump to content
shaft

ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ!

Recommended Posts

shaft   
shaft
Пост #10096 -

Нека тук да съберем всички възможни отговори на често задавани въпроси за Hyundai ix35.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
D5KOV   
D5KOV
Пост #10114 -

Нека да сефтосаме темата :D 

Та така, колеги, въпросът ми е до колко градуса ви показва, че загрява термостата на течно-кристалния диспелей? -дизел

Моят показва винаги, от както съм взел колата, че е едно квадратче преди 90 градуса, т.е. излиза, че стои на 80.

Отначало си мислех, че е нормално и явно си е така, но като се загледах си е разграфено точно на през 10 и взе да ми се струва станно да стои на 80.

Моля споделете :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10115 -

Според мен е нормално:

hyundai_ix35_30.jpg

Това е снимка от нета. Същото поведение. Реалността е съвсем различна, обаче. Може да показва 80-90, а да е на 65-70С. Това е симулирано нарочно, за да се кара колата и да загрее. :)

Тоест, нормално е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TonyZ   
TonyZ
Пост #10116 -

И при мен е така. Температурата ми стои точно както е на снимката на shaft.

Едно квадратче преди 90. Май това си е нормално.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mr_petroff   
mr_petroff
Пост #10117 -

+1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
D5KOV   
D5KOV
Пост #10162 -

Благодаря, колеги! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #10326 - (Редактирано)

Здравейте, колеги. Когато карам моят ix35 (4WD) по завои извън града, от предното окачване се чува нещо като ритмично виене. След изправяне на волана, съответно то спира. Това и с летни, и със зимни гуми. Не особено задълбочена инспекция на майстор не откри проблем.  Иначе колата не тропа, не трака, гумите са идеално балансирани и общо взето е 6. При вас чува ли се нещо такова? 

Редактирано от proximus

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Градинарски   
Градинарски
Пост #10327 -

Това е тръгнал  лагер или каре 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #10348 -
На 5.01.2020 г. at 22:39, Градинарски написа:

Това е тръгнал  лагер или каре 

Благодаря. Явно пак ще трябва да отида на сервиз, за малко по-обстоен преглед.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Градинарски   
Градинарски
Пост #10352 -
Преди 2 часа, proximus написа:

Благодаря. Явно пак ще трябва да отида на сервиз, за малко по-обстоен преглед.

Някой път трудно се хваща, щото само си вие а още не се е разбило, а вие само на странично натоварване,или завиване, демект  в завой 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
toinspire   
toinspire
Пост #10353 -
Преди 2 часа, Градинарски написа:

Някой път трудно се хваща, щото само си вие а още не се е разбило, а вие само на странично натоварване,или завиване, демект  в завой 

Е то така се хваща от потребител. Вземам завоя със 100, абе нещо шумна стана. Я да пробвам на другата страна, нищо. Ясно кой лагер си тръгва.

Те така. Поне не са скъпи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #10396 -
На 7.01.2020 г. at 18:30, Градинарски написа:

За сега основно се чува при влизане в завой със 80-90км/ч. Но тези дни като се заслушах малко по-обстойно, и май това леко виене което се чува когато ускорявам може би не е от вятъра :D Което ми е странно, понеже колата е на 72 хил.км (с голяма вероятност, реални) и ми се струва рано за смяна на лагери, но кой знае... На предната ми, Шевролет Авео почнаха да леко да вият на около 90 хил.км и така си я и продадох на 100 хил.км. без на купувача да му направи впечатление. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
D5KOV   
D5KOV
Пост #10536 -

Здравейте, бихте ли споделили разход, горе долу, сега в студените месеци, градски и смесен? По специално 2.0 дизел ме интересува :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Томислав   
Томислав
Пост #10560 -
Преди 21 часа, D5KOV написа:

Здравейте, бихте ли споделили разход, горе долу, сега в студените месеци, градски и смесен? По специално 2.0 дизел ме интересува :)

Смесен разход за 2.0 дизел, автоматик към 9 литра на 100 км.

Хубава вечер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
gomez   
gomez
Пост #10581 - (Редактирано)

Градско на разстояния от 3-10 км., в задръстване, разход 16 литра. Автомат.

Редактирано от gomez

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #10612 -

2.0D, 184к.с.,, автомат, градско на къси разстояния без сериозни задръствания между 9 и 10,5л/100. Извънградско със спокойно каране 6-6,5/100. Но на магистрала със 140км/ч средния разход скача за 8/100. FYI.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10617 -
преди 49 минути, proximus написа:

2.0D, 184к.с.,, автомат, градско на къси разстояния без сериозни задръствания между 9 и 10,5л/100. Извънградско със спокойно каране 6-6,5/100. Но на магистрала със 140км/ч средния разход скача за 8/100. FYI.

Двигателят, предполагам, че е същия като на Tucson след 2015-та? Как се държи, като двигателче - става ли? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Yanko_RG   
Yanko_RG
Пост #10665 -

Здравейте колеги! Вчера закупих IX35 2.0 CRDI 2014г automatic 136к.с. Мотора с верига ли е или ангренажен ремък?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10669 -
Преди 1 час, Yanko_RG написа:

Здравейте колеги! Вчера закупих IX35 2.0 CRDI 2014г automatic 136к.с. Мотора с верига ли е или ангренажен ремък?

Euro 5 двигателите след 2010-2011г са с верига. Предишните са с ремък. Дизелите 1.7 и 2.0 са с верига.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Yanko_RG   
Yanko_RG
Пост #10676 -

Сърдечно благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Yanko_RG   
Yanko_RG
Пост #10681 -

днес сменявах маслото на ДВГ - събра 8.4литра, направо се уплаших - това възможно ли е?

Преди 19 часа, shaft написа:

Euro 5 двигателите след 2010-2011г са с верига. Предишните са с ремък. Дизелите 1.7 и 2.0 са с верига.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10682 -
преди 51 минути, Yanko_RG написа:

днес сменявах маслото на ДВГ - събра 8.4литра, направо се уплаших - това възможно ли е?

Амиии, според сайтовете е следното:
"Capacity 8 litre (Service fill) | Capacity 9,6 litre (Dry fill) | Filter 0,7 litre"

В превод - 8 литра, ако просто сменяш маслото на сервизен интервал, 9.6 литра, ако е съвсем сух двигателя /при производство или при основен ремонт/ и 0.7 литра има във филтъра :)

Така, че толкова е - не е малко... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Yanko_RG   
Yanko_RG
Пост #10683 -
Преди 2 часа, shaft написа:

Амиии, според сайтовете е следното:
"Capacity 8 litre (Service fill) | Capacity 9,6 litre (Dry fill) | Filter 0,7 litre"

В превод - 8 литра, ако просто сменяш маслото на сервизен интервал, 9.6 литра, ако е съвсем сух двигателя /при производство или при основен ремонт/ и 0.7 литра има във филтъра :)

Така, че толкова е - не е малко... :)

Мерси колега!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #10687 -
На 24.01.2020 г. at 13:58, shaft написа:

Двигателят, предполагам, че е същия като на Tucson след 2015-та? Как се държи, като двигателче - става ли? 

Като динамика на това купе е повече от адекватен, мощност има винаги и по много, особено с автоматът са страхотна двойка. Малко е шумен като студен на празен ход, но се свиква. Пък за останалото ще трябва да навъртя още 200 хил.км. да кажа как е и дали няма някакви дефекти :D Те на 75 хил.км. всички мотори за хубави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Томислав   
Томислав
Пост #10699 -

Здравейте, колеги.

Имам малък проблем.

Когато натискам map не може да ми покаже точното местоположение, а в Швейцария, от където я купих колата. Вие какво мислите, GPS-а ли ми е развален ?

Също така,не ми показва и часовника. Ще прикача снимка, да видите какво ми излиза.

Съвети !?!

IMG_20200129_071214.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване