Jump to content
shaft

ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ!

Recommended Posts

shaft   
shaft
Пост #10089 -

Нека тук да съберем всички възможни отговори на често задавани въпроси за Hyundai Genesis.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
cemetery   
cemetery
Пост #10453 -

Като човек, който би искал да се сдобие с такъв автомобил и като се има предвид, че най - малкият мотор е 3.8, бих бил заинтересован дали може да се сложи газ на 3.8, на 4.6 и 5.0. Говорим за моделите преди фейслифта разбира се. Новите вече са GDI. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #10455 -
Преди 8 часа, cemetery написа:

Като човек, който би искал да се сдобие с такъв автомобил и като се има предвид, че най - малкият мотор е 3.8, бих бил заинтересован дали може да се сложи газ на 3.8, на 4.6 и 5.0. Говорим за моделите преди фейслифта разбира се. Новите вече са GDI. 

Като гледам това клипче, явно може:

За другите двигатели не мога да кажа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
cemetery   
cemetery
Пост #10476 - (Редактирано)

Аз не мога да намеря номерата на двигателите им, иначе ще поразпитам някой и друг газаджия.

Редактирано от cemetery

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ssabchev   
ssabchev
Пост #10714 -

Ами аз имам 2015 Huinday Genesis 3.8 GDI и където да питам все казват, че можело ама нямало разработки и тем подобни...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
antonpau   
antonpau
Пост #13899 -

От известно време се оглеждам за нова кола и се позапознах с Genesis 3.8 GDI второ поколение (2014-15), доста сериозно съм впечатлен. Въпросът ми е следният - има ли кой да се справи с поддръжката на това чудо тук? И дали няма да имам проблеми с чакане на части (примерно врати, брони и т.н.), защото предполагам, че изобщо в Европа нямат склад за такива? Инд Комерс могат ли да се оправят?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #13904 -

Колата не е извънземна, като технология, колега :) Би трябвало всеки кадърен човек да може да се справи без проблеми :) За части и т.н. - нямам идея. В Дубай има много такива и най-вероятно от там могат да се докарват по-евтини части.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
antonpau   
antonpau
Пост #13947 -

Мерси за отговора:) Далеч съм от мисълта, че е извънземна, по-скоро се водя от информацията, че такива тук за 3 години са продадени точно три броя, а и двигателят не мога да се сетя да се слага на някой друг модел на Хюндай/Киа, който да е застъпен тук като продажби и респективно обслужване. Виждам по обявите, че има няколко вносителя на коли директно от Корея, които твърдят, че могат да поддържат всичко - имате ли впечатления от тях?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
George   
George
Пост #13948 -

GDI моторът е технология от '90-те години. Предимно Мицубиши (и европейския аналог FSI).

Хюндай започнаха скоро (примерно около преди 5 г.) да правят такива мотори.

Има много особенности и подводни камъни. Ремонт/настройка на тоя мотор не е за всеки !

След определени км - трябва да се разглобява мотора, и да се чисти от нагари.

Дюзите са по-различни, има и помпа високо налягане...

Газифицирането е само "течна фаза"... 

Затова и тоя мотор не се търси. Иначе, може да върви много, докато е нов... после почват проблемите.

За вносителите от Корея - какво могат да поддържат -> части, ремонти/обслужване/диагностика ? (частите примерно ще се намерят, какво се случва с диагностики и ремонти).

И на мен така ми се пъна продавача, обаче като се наложи - даже Инд ми отказаха  доставка на части (да не говорим за проста диагностика).

(Добре, че Камен666 удари едно рамо !)

Виждам, сте от София - ако желаете, мога да дам контакт на майстор, който има опит с ремонтите на GDI - може да ви разясни повече.

За Пепино Рейсинг - незнам дали се е занимавал с тея мотори, евентуално може и при него.

Поздрав !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване