Jump to content

Recommended Posts

shaft   
shaft
Пост #574 -

Разкриха как ще изглежда новото Санта Фе модел 2019г:

hyundai-santa-fe-2019-1.jpg

(източник cnet.com)

Тези първи официални снимки на новия SUV на Hyundai - Santa Fe модел 2019г, показват много по-амбициозна и агресивна предница, дизайн, който силно отразява този на неотдавна представения автомобил Nexo с горивни клетки, и наподобяващ този на Hyundai Kona.

Четвъртата генерация на Санта Фе изглежда поразяващо със своите разделени на секции високотехнологични фарове. От Хюндай наричат тези осветителни тела "двойни фарове", като все още не е ясно коя секция от предницата е за дълги светлини, коя за къси, коя за дневни и дали използват изцяло диодна технология.

От гледна точка на размери, новото Санта Фе е с дължина от 4.77м и широчина 1.89м. По отношение на дължината, тези размери позиционират четвъртото поколение на Санта Фе между седемместния модел на трета генерация Santa Fe и Santa Fe Sport, които се продават в момента. Днешното седемместно Санта Фе е дълго 4.90м, а по-малкият Sport модел е дълъг 4.70м. 

От Хюндай публикуваха снимка и на интериора, който изглежда впечатляващо, луксозно, като в същото време запазва изчистен и удобен вид. Забелязва се голям навигационен екран с тъчскрийн, включващ и физически бутони. Под мултимедията се забелязват климатроник с дисплей, бутони за отопление на волана и отопление и охлаждане на седалките.

2019-hyundai-santa-fe-2.jpg

(източник cnet.com)

От Хюндай не разкриват всички специфични детайли относно новия модел, но казват, че той ще включва интересна нова система наречена "Safe Exit Assist", която ще предупреждава пътниците, ако не е безопасно да отворят вратата си в заобикалящия трафик. Технологията заключва вратата за момент, за да предотврати отваряне и да избегне катастрофа.

Допълнително от компанията производител разкриват, че новото Санта Фе ще бъде първият им модел, който ще се предлага със система за активна сигурност наречена "Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist", която ще предупреждава водача и автоматично ще натиска спирачка, ако при смяна на лентите се предизвиква опасна ситуация (така нареченото "засичане на друг автомобил" в "мъртвата точка").

Все още не са известни двигателите за Европейския пазар. Чакаме с нетърпение :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #628 -

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #1346 -

Доста ми харесва как изглежда. Агресивен, и плавен в същото време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #2635 -

Поразгледах няколко снимки из нета от всякакви гледни точки и колкото и да ги гледам не ми харесва. Тез допълнителни вежди ми идват в повече. Тънички фарчета и отдолу едни ми ти тутмаци. Киа спортидж е с подобна конфигурация, ама там като да са по-добре балансирани. Линиите като цяло са по-изправени, но пък начина, по който формата на решетката е заоблена от ляво и дясно на мен ми се струва никак не на място. Предното поколение е много по-добро, особено 7-местния вариант.

Ама това е положението. С всеки нов модел СФ става все по-паркетен. И по-нисък. И по-скъп. Ако някога реша да я сменям моята сигурно ще мина на друга марка, щото това надали ще става за дейностите, за които ми трябва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #2640 -

Емиии.... Ходи го пипни, виж го в IND в Младос'. Има го... Не е супер уаааау и наживо. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikolay_2019   
Nikolay_2019
Пост #8426 -

Освен, че е доста добре изглеждащ отвън и отвътре, е с нова скоростна кутия - май беше със 7 скорости, и повишен макс въртящ момент.

Това доста куцаше при предишния модел - хубав, солиден, но муден........

Цената обаче е около 100 000 лв.........така че успех с покупката!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikolay_2019   
Nikolay_2019
Пост #8429 - (Редактирано)

Грешка, скоростната кутия е с 8 скорости, но затова пък и цената е малко над 100 000............всяко удоволствие се заплаща.

Редактирано от Nikolay_2019

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
__smirnoff__   
__smirnoff__
Пост #8530 -

Гледахме го с баща ми, като реши да сменя старото Санта Фе преди 2-3 месеца. много, много ни хареса, но цената ни отказа. Започваше от 100 000 базов, а като го понакичиш малко и айде 120 000. Взехме понакичен Шкода Кодиак, койтo никак не е лош, но на почти половин цена. Просто 100 000 не са малко, особено като ги нямаш :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #8575 -

И на живо никак не ми харесва. Огледах няколко и никак не съм впечатлен откъм дизайн. Особено отзад не прилича на нищо.

Най ми харесва ей тази версия:

image.thumb.png.c24a035b21b3229fb942031ce172dbf4.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #8578 -

Незнам защо този модел много ми напомня на Трибека...1991725f15e40844e6df76dae50f15c4.jpg

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TeodorH   
TeodorH
Пост #8586 -

На мен ми прилича на Q7 малко но иначе изглежда доста добре, както от вътре така и от вън и характеристиките не изглеждат лошо но на хартия само

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mirdgo88   
mirdgo88
Пост #8649 -
На 9/24/2019 at 6:25, __smirnoff__ написа:

Гледахме го с баща ми, като реши да сменя старото Санта Фе преди 2-3 месеца. много, много ни хареса, но цената ни отказа. Започваше от 100 000 базов, а като го понакичиш малко и айде 120 000. Взехме понакичен Шкода Кодиак, койтo никак не е лош, но на почти половин цена. Просто 100 000 не са малко, особено като ги нямаш :D

Би ли споделил с какво Шкодата отстъпва на Санта Фе ,че има такава разлика в цената. Защото и аз ги гледам засега само по брошури и се чудя при сходни размери екстри и динамика защо едноо е по скъпо.

Да не говорим ,че Шкода имат и напомпана версия 240к.с и цената пак е под тази на Санта Фе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #8650 -

Цените на хюндай в България са абсолютно нелогични и винаги са били такива.

Санта фе 2.2 Elegance в Словакия струва 42 000 €, което прави към 82 000 лв. Премиум е 45 000 €. Не съм гледал в Германия и Австрия ама сигурно и там са такива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване