Jump to content
e01

Каране със спукана гума

Recommended Posts

e01   
e01
Пост #9095 -

Здравейте колеги,

Тъй като знам, че карането на кола 4х4 с различен по диаметър гуми е проблем и може да доведе до повреда, имам въпрос. Случи ми се да ми се спука гума която беше напълно спаднала, все пак трябваше да придвижа колата до репатрак и после до сервиза, което сумарно може би отива към 50тина метра. Та въпроса е, дали съм навредил много и какво мога да направя в подобна ситуация.

Резервната гумя не успях да я сложа тъй като просто нямаше развиване на ръка, а и до колкото виждам фабричната резервна гума (225/55/18) е доста по-различна от основните (215/70/16)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #9120 -
Преди 22 часа, e01 написа:

Здравейте колеги,

Тъй като знам, че карането на кола 4х4 с различен по диаметър гуми е проблем и може да доведе до повреда, имам въпрос. Случи ми се да ми се спука гума която беше напълно спаднала, все пак трябваше да придвижа колата до репатрак и после до сервиза, което сумарно може би отива към 50тина метра. Та въпроса е, дали съм навредил много и какво мога да направя в подобна ситуация.

Резервната гумя не успях да я сложа тъй като просто нямаше развиване на ръка, а и до колкото виждам фабричната резервна гума (225/55/18) е доста по-различна от основните (215/70/16)

Не се притеснявай. Колата става 4WD само при поискване и реално през 99% от времето я караш на предно предаване.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване