Jump to content
snaiperisto

Богата смес, черни свещи и тн...???

Recommended Posts

snaiperisto   
snaiperisto
Пост #8755 -

Здрасти! 

Имам сходен проблем със Соната 2.4 G4kc , богата смес в ниски и бедна във високи обороти! 

Колата е с метан Мегаджет с OBD II, но опцията не е включена! 

Диагностицирам я постоянно и скенера отчита грешки от сорта на 0011 или просто казано, свещите са катран черни от богата смес, колата се 'замисля' при подаване на газ, а и дори в движение при висока скорост! 

Дадох 30лв във Вили кар, за да ми покажат нещо от сорта на '25% насам и 25% натам' и 'карай на бензин, да се адаптира компа'! 

Метана не го коментираме, на бензин искам да я оправя, пък после ще го мисля него! 

Някой има ли идеи? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
George   
George
Пост #8801 -

Снайперисте,

Налягането в бенз. рейка измервано ли е ? Бенз. дюзи - ОК ли са ?

Идеята е, че ако бенз. помпа не доставя нужното налягане - дюзите/инжекторите - "пикаят" и "давят" мотора. Съответно богата смес в ниските обороти.

И "бедна" смес във "високите/веселите" обороти - щото не "насмага"...

Тая грешка 0011 (няма такава, вероятно е P0011? - датчик разпределителен вал). Ама това може и да заблуждава... Кофти, а?

С каква диагностика "четете" ? Ако е някакъв ЕЛМ - за@бете...

Компа няма да се адаптира-както са казали и "намазали ските"... във Вили к@р.

За останалото сте прав - първо колата трябва да е перфектна на бензин, после се адаптира/настройва алтернативното гориво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
snaiperisto   
snaiperisto
Пост #8802 -

Да, има логика за налягането на бензина, аз също се бях насочил натам, но не съм мерил налягане, а исках да сваля помпата и да видя филтъра, но заради метановите бутилки, нямам достъп до нея! 

От вчера ми присветва и лампата на маслото, та ми писна и я захвърли пред блока и си карам старият Маджентис! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване