Jump to content

Recommended Posts

proximus   
proximus
Пост #8689 -

Здравйте, моят ix35 е оборудван със сензори за следене на налягането в гумите, които са монтирани на заводските 18" джанти. Но за зимата ми се иска да си купя нов комплект гуми, които да сложа на 17" или 16" джанти, при което обаче възниква неудобството от постоянно светещата лампа на таблото за проблем в TPMS с-та. Съответно от тук насетне се сещам за 2 решения :

- Отивам в hyundai и искам от тях да изключат цялостно системата и забравям, че я има. Мисля, че трябва да могат да го направят

- Постъпвам по европейски и си купувам датчици за зимния комплект. Обаче те могат ли да се монтират на каквито и да е джанти? Автомобилът ще ги разпознае или автоматично? Ако трябва да ида в сервизът за разпознаване, то ще бъде ли веднъж и завинаги или на пролет като сложа пак летните и съответно старите сензори да не трябва пак да ходя на сервиз за същото?

Някой от вас занимавал ли се е с този проблем ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bojanov   
Bojanov
Пост #8712 -

Аз съм купувал втори комплект сензори, само че за Тойота. Искат обучение в сервиз. И при смяната на гумите се натиска един бутон за да и кажеш на колата, че е с втория комплект сензори. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #8716 - (Редактирано)
Преди 16 часа, Bojanov написа:

Аз съм купувал втори комплект сензори, само че за Тойота. Искат обучение в сервиз. И при смяната на гумите се натиска един бутон за да и кажеш на колата, че е с втория комплект сензори. 

Благодаря за отговора. А сещате ли се дали джантите трябва да са предвидени по някакъв начин за монтаж на TPMS сензори ?

Редактирано от proximus

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bojanov   
Bojanov
Пост #8722 -

Няма такова нещо за джантите. Всички стават. Той сензора е от вътрешната страна на винтила и се държи за него. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #8740 -

Не е точно така,зависи и от джантите и от вида на TMPS сензора,има няколко модели.

джанти които са подходящи за такива сензори са обозначени от производител.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване