Jump to content
SantaFelo

Обезшумяване на купето?!?!

Recommended Posts

SantaFelo   
SantaFelo
Пост #8588 -

Здравейте, колеги!

Като собственик на их35 от около три месеца, единствените недостатъци на автомобила, които отчитам до сега са шума в купето, твърдата возия и не до там удобните седалки. Забелязах, че и други колеги коментират не добре обезшуменото купе и замислят саморъчно обезшумяване. За това си позволих да отворя тази тема, за да дискутираме тъкмо, какви идеи и реализиции са правени или се замислят да се правят, за да се постигне по голям комфорт в купето. Мисля, че ще бъде интересно... :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mountebank   
Mountebank
Пост #8590 -

Има доста добри и евтини платна за обезшумяване от Китай. Голям ентусиазъм трябва да те е обхванал за да си причиниш разглобяването на всички кори по колата...

Ето евтин вариант :

US $1.69 38%OFF | 30 X 50cm Car Auto Van Sound Proofing Deadening Insulation 5mm Closed Cell Foam

https://s.click.aliexpress.com/e/FfSuQxXa

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #8595 -

Корите се свалят супер лесно, но за обезшумяване (особено ако търсиш и ефект след това) се иска качествен материал,не само да лепнеш нещо от алито....  :) 

Разгледай тук,има малко снимки на изолация може да ти е от ползва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
proximus   
proximus
Пост #8601 -

При моят их35 основното зашумяване идва от моторът, който бидейки дизел, особено на празен ход и студен си се чува доста здраво в купето. По принцип ако се монтират допълнителна вата в краката на предните седалки би трябвало леко да се подобрят нещата, но така или иначе остава таблото и прозорецът, които няма как да се изолират. Може да се потърсят възможности за допълнително изолиране на самият двигателен отсег, например капакът, калниците отвътре, но това ще изисква влагането на по-специални материали устойчиви на влага и топлина, и общо взето е сложно. Аз лично не бих се занимавал :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
RosMax   
RosMax
Пост #8602 -
Преди 1 час, proximus написа:

При моят их35 основното зашумяване идва от моторът, който бидейки дизел, особено на празен ход и студен си се чува доста здраво в купето. По принцип ако се монтират допълнителна вата в краката на предните седалки би трябвало леко да се подобрят нещата, но така или иначе остава таблото и прозорецът, които няма как да се изолират. Може да се потърсят възможности за допълнително изолиране на самият двигателен отсег, например капакът, калниците отвътре, но това ще изисква влагането на по-специални материали устойчиви на влага и топлина, и общо взето е сложно. Аз лично не бих се занимавал :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
RosMax   
RosMax
Пост #8603 -

Добра тема🙂Аз също отчитам този проблем с шумоизолацията следствие на което се разваля комфорта и качеството на музиката в купето и твърдо съм решил да положа шумоизолация на вратите ,предния капак,задната част на двигателя и задния капак ,може би и в купето под таблото и пода до предните седалки. Има доста фирми в България които се занимават с това и предлагат качествени продукти който дори се използват и в заводското вграждане на доста европейски марки ,но не излиза много евтино. Аз съм решил сам да си го направя и засега гледам и си правя сметка от къде и какво да си взема като материал , в Али експрес също гледам че има доста видове шуми и вибро изолации и цените са добри. Някой ако вече е свършил тази работа може да сподели😉

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване