Jump to content
shaft

Претапициране на волана на Santa Fe CM с кожа от Китайско...

Recommended Posts

shaft   
shaft
Пост #442 -

Здравейте,

Преди две години направих претапицирането на волана, защото ме дразнеше, беше по-тънък, а имам голяма ръка и си пипах дланите - много ме дразни това... 

Купих си кожа, която вероятно се оказва истинска (след 40 000км не е мръднала изобщо и не си личи, че е ползвана грам), от този търговец в AliExpress: 

https://www.aliexpress.com/item/Steering-Wheel-Cover-for-Hyundai-Santa-Fe-2006-2012-Car-Special-Hand-stitched-Black-Leather-Covers/1965842511.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.k2Xwhg

Цената си заслужава всяка стотинка! Дойде в пощата за около 12 дни.

Процедурата не е сложна, не е мръднал 2 години, всичко е топ качество, а ето и как изглежда финалния резултат:

Това е оригиналният волан на около 10 години:

20151118_090419.jpg

20151118_090437.jpg

20151118_090456.jpg

Претапицирах го при тапицер, обаче не му се получи добре работата, защото ми забрави поръчката, пък и кожата, която беше използвал беше отвратителна!

Затова реших, че ще се оправям сам (има си инструкции как се прави - облепя се с лепенки, след което може и с лепило, за да е по-здраво и т.н.):

20160522_122302.jpg

new-one.jpg

20160522_163550.jpg

20160522_163524.jpg

20160522_163508.jpg

На снимките изглежда като "поничка", но на живо не е така изобщо! Даже е доста приятен на допир, стана по-лек и не прилича на "таксиджийски" в никакъв случай! 

Този резултат го постигнах за около 3-4 часа по спомен. Обаче си е мъчение, което бих се замислил, дали ще си причиня пак... но пък всеки път се радвам много, когато го завъртя :) 

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
simeon40   
simeon40
Пост #463 -

Хубава тема. Тъкмо гледах тази вечер такъв калъф за Гетза и си мислех дали да не се пробвам да направя гумения, че оригиналния кожен много тънък ми идва. Явно другата седмица ще си поръчам и аз нещо за мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #464 -

Давай! Ако искаш помощ - казвай! 

Съвет - стягай конеца/шева, за да стане здраво. Супер става. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
SantaFe   
SantaFe
Пост #579 -

И аз вече 3-ри месец съм с такъв калъф, очарован съм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
George   
George
Пост #585 -

Оригиналният калъф е шит тип "рибя кост" - шие се с две игли едновременно. Вижда се от снимката на shaft (оригинала).

Без да се свали волана - няма как да стане...  Доколкото виждам от снимките, шевът на shaft не е изпълнен така.

Може и да греша...

Шил съм кожен калъф (моя - българска естествена кожа, с подложка на шевовете (Питон, 10 лева, с конец и игла)).

(Две игли едновременно, през отворите на кожата). Вече 10 години не е мръднал отникъде...!

Хурката е огромна, както е споделил shaft...

Тапицерите ми обявиха 80 лева - до 3 дни (волана се сваля и се оставя на тапицера).

Ших и кожен калъф на Жигулито на баща ми - преди 15 г. - купен от "гаражен" магазин - китайски, естествена кожа, 10 лева.

Без никаква поддръжка/почистване - не е мръднал до днешна дата...

А "усещането" при естествената кожа е нещо ...страхотно !!!

----------------------------------------

SantaFe ,

Ако е възможно, дай снимка - да видим как се е получило при теб ...?

Кой го ши - и как ?

Поздрави !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #586 -

Даа.. оригиналният е с различен шев. Може да се постигне, но аз действах по “лесния“ начин - а именно “през едно“.

Иска доста стягане, за да не мърда...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sharpshooter_   
sharpshooter_
Пост #587 -

Браво за прекрасната тема!

И аз си поръчах кожа и с нетърпение чакам да пристигне.

В последствие ще споделя и резултата :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dart   
Dart
Пост #813 - (Редактирано)

В

Малко за размисъл. Този последният съм го правил на моя волан.Трудно е , но не е невъзможно.Волана не съм го свалял.Уверявам ви,че доста от шевовете,които ги правят с две игли,могат да се направят и с една.Преди да седнете да шиете,натопете кожата за 30-40 минути в топла вода -след като я зашиете и изсъхне ще се изпъне идеално.Придържайте мястото на самия шев в момента на шиенето с пръсти и той ще става равномерен.Успех на всички мераклии и най-важното -търпение и здрави нерви.

Редактирано от Dart

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #816 -

Ееей! Жив и здрав да си! Тези съвети са много ценни!!! 

Аз точно това за топенето на кожата в топла вода го научих в последствие... но е много логично!

Иначе, тези от видеата ги шият по различен начин от показаното от мен по-горе. Тоест, при моя опит имах конци, които минават по двата края на кожата.

Ето така:

7a53da32e6614f03459e3b5a2b57b79e.jpg

Не съм сигурен, че е най-здравият начин, но ако се стяга повече - много ми харесва какво се получава. Тоест, аз изобщо не съм дупчил кожата, никъде, хич :) Просто "свързвах двата края през едно" и стягах средно-към-силно. Не посмях да стягам прекалено много, защото на места имах чувството, че ще се скъсат кожата или конецът - вероятно усещане от липса на опит, но това е то... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dart   
Dart
Пост #817 - (Редактирано)

Спокойно -човек винаги има какво да научи -опита се придобива -никой не се ражда научен. За видеата -има много в нета ,стига човек да има време да рови.Конеца никога няма да се скъса ,ако е качествен найлонов.Кожата просто се вижда когато идва момента да изпусне -при качествената и дебела/телешки бокс ,без да е цепен/ това е доста трудно.Лошото при нас е , че тапицерите работят с агнешка или ярешка , които са доста тънки и нетрайни на износване.Твоят шев се казва макраме и го използват много автопроизводители -той е лесен , при положение,че имаш готовата кройка.Трудното е да направиш самата кройка както трябва.Ето ти още видове шевове -не казвам,че са лесни ,но изглеждат красиво http://amdplus.ru/articles/vybiraem-shov-dlya-peretyazhki

Редактирано от Dart

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sharpshooter_   
sharpshooter_
Пост #1018 -

Да се похваля, че и аз вече съм с претапициран волан по "модела" на shaft (хиляди благодарности за което).

Прилагам няколко снимки "преди" и "след".

IMG_3450.thumb.JPG.36a61a50cd64ae604a691c0e0940316c.JPGIMG_3452.thumb.JPG.bed3249d67f19f43b0491125c42cb15f.JPGIMG_3458.thumb.JPG.e2073c1ee3a297cf36d78e3c11a3201d.JPGIMG_3465.thumb.JPG.4024af1997e354e8a4748dfb173d6706.JPGIMG_3467.thumb.JPG.0fef7c66f88b3ac8d7a4317cb434dcf9.JPGIMG_3474.thumb.JPG.2392258d660aa289ea95c70f1ad3aa24.JPGIMG_3481.thumb.JPG.43718b218a582c90708d93c234c69ddb.JPGIMG_3483.thumb.JPG.24001383cdae13d01eb0bf19a6842c4b.JPGIMG_3485.thumb.JPG.b5fba4de623b6e0a2b578482ba4e193e.JPG

Ако трябва да съм честен, фронтално погледнат волана е без забележка, но не така обаче седят нещата отзат.

На 2-3 места ми се получха набръчквания/вълни които допълнително ще изчистя. 

Отделно, не навсякъде кожата успява да влезе или пък да се задържи във фугите.

Иначе кожата е наистина хубава и качествена, и получилите се "дефекти" отдавам на собствените си "умения" и факта, че хващам игла за първи път.

Ако мога да обобщя, като за 17$ резултата е повече е задоволителен, а след като си изчистя "дефектите" ще съм изцяло хепи B| 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dart   
Dart
Пост #1019 -

Следващият ще е още по - добър. Наслаждавай се на постигнатото и безаварийни!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
miro_sg   
miro_sg
Пост #1152 - (Редактирано)

Здравейте.

И аз поръчах кожен калъф от търговеца цитиран по горе от алиекспрес. Калъфа дойде и кожата е отлична няма спор. Но се оказа по широк и когато го сложих двата края с заводския шев се прихлупваха от порядъка на 6-7 милиметра. Наложи се да изрежа излишната кожа. Изрязах единия заводски шев а другия го отстраних (разших). После ших като оригиналния шев цитиран и по-горе тип "рибя кост".  Стана перфектно но си играх 4 часа. Качвам снимки. Извинявайте за качеството.

IMG_20180429_120809.jpg

IMG_20180429_120816.jpg

IMG_20180429_120830.jpg

Редактирано от miro_sg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mirdgo88   
mirdgo88
Пост #5858 -

А конеца които е в комплекта стигна ли ви ?

Вмомента съм с един от тея универсалните и като го слагах конеца не ми стигна. Та се наложи да се моля на един обущар да ми даде:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #5862 -

Ахам, аз даже имам още дооста намотки от същия конец :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване