Jump to content
eF_oNe

Повишено ниво на маслото в двигателя

Recommended Posts

Bunz   
Bunz
Пост #8114 -
Преди 3 часа, petko.georgiev написа:

Имали някой колега от Варна с  g scan да  помогне с регенерация на dpf?

Колега, не е задължително, можеш да си го регенерираш и сам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
petko.georgiev   
petko.georgiev
Пост #8115 -

Знам колега, но предпочитам да съм сигурен че е започнала и свършила регенерацията и да видим че се случва нещо по данните от компютъра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bunz   
Bunz
Пост #8122 -

Ако нямаш условия, разбирам. Аз първата регенерация я направих на втора (на аварийни и темпомат) по околовръстното на София. След няма и десет минути каране с 2800 оборота всичко приключи успешно. Много лесно се разбира кога започва и проключва регенерацията, като се следи моментния разход на гориво. Същото ще направи и човека с компа, само че на място.

Както Цецо отбелязва няколоко пъти, тия мотори искат каране с над 2500 оборота по-често и за поне 10 минути, за да се регенерира филтъра. Отвреме-навреме като стъпя на магистрала оставям на пета, вместо на шеста и така на 130 км/ч съм над 2500 об/мин. Напълно достатъчно да се загрее достатъчно вътрешността на филтъра и да влезе в съответния режим, плюввайки допълнително нафта. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
toinspire   
toinspire
Пост #8123 -

То каква е разликата, дали с диагностика или без, ще правиш регенерацията. В двата случая трябва да има обороти, като с диагностиката обезателно ще разбереш, че е приключила, а иначе просто ще покараш известно време. И в двата случая ще поизхабиш малко гориво и накрая няма да усетиш разлика във вървежа. Освен ако не е бил много задръстен и да си в авариен режим.

Просто си имай като навик - излезнеш на магистралата и покараш 10 минути на обороти. Това поне един път в месеца. Така поне си знаеш, че филтъра е ок и няма да натрупа много сажди.

Вече ако е тотално затапен, разни химии, премахване и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
petko.georgiev   
petko.georgiev
Пост #8369 -

Колеги какво се случва ако започне регенерация но се наложи да спрете? Карате в града виждате че колата се опитва да регенерира а се налага да спрете. Какво е най безопасно да се направи за да не се напълни маслото с нафта?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #8371 -

Оставяш колата на място да работи :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kamen666   
kamen666
Пост #8374 -

На място пак ще я прекъсне мисля...трябват и поне 2 000 оборота за да върви регенерацията.

Става и на място да се пусне през софтуер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft   
shaft
Пост #8376 -

Оооо...Ако е направено да иска 2000 оборота...значи на място, да, че става... :(

При VAG автомобилите са го измислили да може и на място, просто държи 1200-1500 оборота и не е хубаво да се гаси в такъв момент. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване